Фан Клуб: Барселона

Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Треба максимална поддршка за Чави па макар и 2-3 сезони да сме на ова ниво,ама со фан база каква што има Барса тоа е невозможно и ме плаши дека после неколку кикса ќе му се прави огромен притисок.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.021
Поени од реакции
20.766
Треба максимална поддршка за Чави па макар и 2-3 сезони да сме на ова ниво,ама со фан база каква што има Барса тоа е невозможно и ме плаши дека после неколку кикса ќе му се прави огромен притисок.
Токму тоа сакав да го кажам, ќе се мава со дрвја и камења и по Чави за кратко време, бидејќи нормално има фанови што очекуваат да тепаме се до крај на сезона сега откако го сменивме тренерот.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Ваљда знае Чави што го чека, мада мислам дека како Каталонец ќе има далеку поголема толеранција од било кој друг.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Сега може ќе се посветат повеќе на создавање на играчи, а не да го збираат ѓубрето од другите клубови.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
411
Поени од реакции
153
Реално гледано:Да не се лажеме подобар избор немаше од Чави во оваа ситуација криза финансиска клубска,можи Лапорта требаше да ги повлече тие ТЕШКИ одлуки уште од Мај ама ете оштетата беше голем проблем што требаше да се исплати,плус да биде Чави на платен список секако со свој тим.Ова со Куман ме подсеќа како етапата на Ван Гал (Постарите фанови можи ќе се сетат) втората негова сезона ги извади Валдес Чави Иниеста Пујол.Како Чави ќе се справи:Со разгалениве звезди,кој како и колку ќе добива шанса,кој играчи ќе ги пречкрта од старт,а најважно пред се како ќе се справи од целава оваа фама т.е целиов овај негов притисок каде што направи голема илузија на фановиве/сосиите.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.212
Поени од реакции
7.269
Ronald Koeman didn’t do a good job as the manager of FC Barcelona, I’ll stick by that. However, make no mistake about it, he is a club legend! Arguably, the greatest centre-back in Barca’s history. He left his job, with the Dutch national team, to manage Barça, when no one else wanted to. He also paid his own termination clause, of €5M, to manage the club of his dreams.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.861
Поени од реакции
34.903
Колку долго ќе биде отсутен Фати, има ли инфо?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Најбитно ќе биде Чави да ги избрка што побрзо Пике, Бускетс, Алба, Роберто.
Се надевам е доволно паметен и нема да дозволи ради стариве колеги да си ја заебе шансата во Барселона како тренер.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Како бе ја утна топката ...
Автоматски споено мислење:

Џабе што имаме посед и 16 шутеви кога немаме напаѓач што може да го погоди голот и стабилна одбрана.
Една грешка на одбраната и одма примаме гол.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Мигеза десен бек пак, душата му излезе со брзи крила претходниве утакмици.
За штопер е добар ама за десен бек не.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Дали конечно ќе ја имаме првата победа во гости сезонава? :vrtioci:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom