Фан Клуб: Барселона

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Е де, многу за чудење е работата со царски рез. :)

И јас имам внуци родени на исти ден со 2 години разлика, ти даваат последниот месец да одбереш кој ден сакаш да се породиш. Нека ги натокми природно вака да го видам :)))))
Немав поим за ова :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.487
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Однапред племето да му го ебам на Куман ако го игра Пике тенџерето со инекции во колено. Тој здрав не заслужува да игра, не пак вака. И све да му ебем ако го игра Де Јонг како трет стопер, вака со време да се искажам :sakasuste:
Автоматски споено мислење:

Дембеле - Меси

Алба - Педри - Бускетс - Де Јонг - Дест

Ленгле - Араухо - Мингуеза

Штеген
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.035
Поени од реакции
3.802
Однапред племето да му го ебам на Куман ако го игра Пике тенџерето со инекции во колено. Тој здрав не заслужува да игра, не пак вака. И све да му ебем ако го игра Де Јонг како трет стопер, вака со време да се искажам :sakasuste:
Автоматски споено мислење:

Дембеле - Меси

Алба - Педри - Бускетс - Де Јонг - Дест

Ленгле - Араухо - Мингуеза

Штеген
Брат не ме дупи каков Мингуеза, циганчето лом ќе го направи, пенал ќе има милион посто.. Араухо и Дест мора да се по таа десна страна, ептен им е опасна.. Пиќе/Де Јонг на Бензема..
Ја сум повеќе за Пиќе, за да биде Де Јонг во средина, колку толку таа да се носат со тројката на Реал кои се во добра форма.
Со Меси, Дембеле плус Алба и Дест на полуконтри ја гледам нашата шанса.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Ме послуша Куман, а и 90% од навивачите ја бараа оваа постава и формација.

EyoUg28U8AAQUF0.jpeg
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Оваа беше најлогична постава. Така и се очекуваше. Мене ме плаши Мингеза во прв тим, ќе видиме дали ова е подобро или 4-3-3 со Гризман во тимот.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Тај е тај состав,со господ и вар идеме на победаа
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.035
Поени од реакции
3.802
Скептик сум за Мингеза, а и криво ми е што Гризман нема да е стартер ни ова ЕлКласико. Дај Боже да не сум во право, ама се мислам дека нема да извадиме позитивен резултат.
Автоматски споено мислење:

Иначе Реал почиња со Валверде место Асенсио, очигледно ќе одат на контри и полуконтри преку Винициус. Башка средината им е појачана.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.257
Da Im ebam sve na A1 sto go skinaa sportklub :mad: . Pustajte strimovi, sopkasti ve zamoluvam.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.360
Поени од реакции
7.291
Ете го резултатот без Пике.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Грешка до грешка..
Дест невидлив..
1ви гол грешка Алба,2ри среќен..
Мора Фирпо на Дест или Мингеза..
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.035
Поени од реакции
3.802
Мора 4-3-3... Пиќе и Гризман место Мингуеза и Араухо... може и Роберто место Дест.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Араухо, Дест и Дембеле не се за големи натпревари.
Араухо е преспор, Дест изгубен не знае кај се наоѓа, Дембеле како Дембеле кога треба нигде го нема.
А вечерва и Де Јонг е изгубен, само се врти околу центарот, подобро да го оставеше во одбрана да игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom