Фан Клуб: Барселона

Член од
7 септември 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.257
Koj moze messi da go zameni? Momentalno nikoj. Ke ni se desi istoto ko so Nejmar, vo panika ke kupaat igraci i nikad vise nema da se oprajme.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.987
Поени од реакции
20.702
Бидете реални малце, 3 играчи нема од Барса што би играле прва постава у Интер моментално.
Вие отпаднавте од ЛШ од Барса Б (младинците), а и тие играа со пола снага. Фати и Перез ве исфрлија. :lolzz: :pos: :pos: :pos:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.818
Поени од реакции
54.196
Вие отпаднавте од ЛШ од Барса Б (младинците), а и тие играа со пола снага. Фати и Перез ве исфрлија. :lolzz: :pos: :pos: :pos:
аааа епа добро штом така, значи 25 играчи на Барса плус цел младински погон би играле у Интер моментално. Значи во некој момент ќе ни се деси пораз од 8-2.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.035
Поени од реакции
3.802
Залудни се споредби и колку играчи би играле прва постава, зависи и од тренер и од позиција и од се.
Освен Де Вриј и Лаутаро никој ни у Барса не би играл прва постава.
Немој да кажеш само дека Бастони би играл пред Пиќе или Брозович дека е подобар од било кој везњак во Барселона.
Тоа што се истрошени за во Барса Бускетс и компанија не значи дека се слаби играчи.
Бускетс е доктор фудбала, тоа сите го кажуваат, во повеќе наврти Дел Боске има изјавено дека ако би бирал кој фудбалер да е, тоа би било само Бускетс... не за џабе и Енрике само него го викна во репрезентација ... итн, итн...

Алба, Роберто, Гризман, Ленгле, Семедо пред Кандрава (Хакими не го ставам, ќе го видиме годинава) све се тоа квалитетни играчи... не можеме да им го оспоруваме квалитетот.. и би играле во голем дел од топ екипите.
Не викам дека најдобри, ама не можеме и да им го спориме квалитетот.
Ја сум сигурен дека со ростерот од лани, под Пеп или Клоп би играле полифинале ЛШ и би имале двојна у Шпанија.
Кај нас проблемот после Енрике е во тренерите, а не во играчите.

П.С. https://tribuna.com/en/fcbarcelona/news/2020-06-12-exspain-coach-vicente-del-bosque-if-i-had-to-reincarnate-as-another-footballer-it-would-b/
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.171
Поени од реакции
1.036
Море теле едно, следната ќе си оди како слободен ако не оваа, ретард тежок.
Имаше еден претседател едно време овој клуб кој сега стана циркуз, тој човек се викаше Лапорта... Тој ќе победи во Март па ЌЕ ВИДЕМЕ ДАЛИ МЕСИ ЌЕ СИ ОДИ ?!?!?!
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.141
Се повеќе вести дека Меси ќе си оди. Каква трагедија ќе биде Меси да си отиде, Бартомеу да остане ...
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.723
Поени од реакции
9.759
Последна, ултимативна жртва од Меси за клубов. Да останеше немаше да се смени ништо, од игра и резултати до управа. Доста беа трилионски "засилувања" што забораваат да играат фудбал откако ќе стапнат на терен со него и чекаат да им ја вади платата. Мора од 0 да се почни, колку и да е болен новиот почеток.
За Меси не трошам зборови, најголем во историјата на клубов и спортов. Кај и да оди се надевам ќе продолжи со успеси. Глупо е што ќе замине после најлошиот резултат во кариерата и на 10 голови од рекордот на Пеле, веројатно без почести какви што заслужува поради коронава ама тоа е тоа...ќе дојде ден и за тоа верувам.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.035
Поени од реакции
3.802
Јас го поддржувам. Не е нормално што се случува во тимот после Енрике.
Место да земе 10 титули у ЛШ да направат тим, да донесат тренер како што треба, Бартомеу се понаша како Груевски у 2011!

Ќејф ќе ми е за човекот.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Јас го поддржувам. Не е нормално што се случува во тимот после Енрике.
Место да земе 10 титули у ЛШ да направат тим, да донесат тренер како што треба, Бартомеу се понаша како Груевски у 2011!

Ќејф ќе ми е за човекот.
Тотална поддршка, само заминување на Меси може да ги избрка овие пијавици од управа.
Он ќе отиде у екипа каде уште 2,3 сезони ќе се бори на секој фронт и нема да трпи вакви понижувања.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Како што пиша @Спојлер, а пишав и јас дека ако се почнува проект, се почнува од нула, штета што во тимот останаа Бускетс, Пике, Алба, Роберто, а Меси да замине пред нив, ама тоа е. Ќе видиме како ќе се одвива работата, нема да го пуштат така лесно, освен ако во договорот тенџерината не му ставиле да си оди слободен било каде, а не надвор од Европа.

Еден ден мораше да се случи ова, никој не игра вечно. Ќе има многу негативни, а и позитивни работи од ова, ама отом потом.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom