Фан Клуб: Барселона

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.325
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.704
Поени од реакции
5.668
Ако дојде на позајмница ќе биде со задолжителен откуп.
Голем ризик е така,што ако Баерн не го купи Кутињо?Ќе се сликаат после нашите,ќе треба цел тим да го продадеме за да исплатиме за Нејмар.
Уште па ако не се погоди Нејмар,да го мачат повреди и слично...

Ќе го однесат клубот у банкрот мене така ми изгледа... :D
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.325
Ако дојде на позајмница ќе биде со задолжителен откуп.
Голем ризик е така,што ако Баерн не го купи Кутињо?Ќе се сликаат после нашите,ќе треба цел тим да го продадеме за да исплатиме за Нејмар.
Уште па ако не се погоди Нејмар,да го мачат повреди и слично...

Ќе го однесат клубот у банкрот мене така ми изгледа... :D

Наводно со опција за откуп, незадолжителен.

[RAC1] | FC Barcelona is currently proposing a loan with a purchase option for the arrival of Neymar (operation similar to Coutinho-Bayern), then they would pay an economic amount that was valued at the meeting
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Ако е со незадолжителен ќе ни лупнат 40-50 милиони позајмица и платата 30 милиони, ќе ни ебат мајката.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Дембеле 5 недели аут :facepalm:
Само што прочитав... Колку изигра бе за да се повреди... Цел договор ќе му помине уште нема 50 утакмици изиграно.
Од напаѓачи само еден здрав Griezmannn.. Крила ќе ни бидат Rafinha и S.Roberto ....
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Пензија, тоа е тоа. Абу Диаби како брат да му е. Нема фудбал во него, ќе мора предвреме да ја заврши кариерата.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.704
Поени од реакции
5.668
Ќе се молиме Меси да се врати за со Бетис инаку не ни бега пораз,денеска гледам не тренирал и да се врати прашање е колку ќе биде спремен за игра,нема ни еден тренинг одработено од Копа наваму.

Како не затера почетоков ќе ни избега лигата уште во првиот месец,после Бетис на гости со Осасуна.
Ај барем нека не торпедираат сега може ќе го изгбркаат Валверде,па да се опоравиме со нов тренер негде до пролет.
Подобро сега дебакли да јадеме него на пролет во полуфиналиња(уствари нема ни да видиме полуфинале)

Кој што сака си прави во клубот никаков ред никаква дисциплина,Дембеле вчера во Сенегал на шетање си бил,Суарез во Мароко,управата незнае ни сама што прави со трансфери,пола тим се повреди...

Не ме чуди Меси да прави намерно некои цигански работи,само за да изврши притисок врз Бартомеу за да го донесе Нејмар,прво глумеше фаца не праеше муабет со Гризман,после на првиот тренинг се повреди.

Денеска гледам шева си играле на тренинг,Артур глуми нешто голман се фрла по земја. :facepalm:
Во четврток пак одмор ќе им дал:pos::zver:.
Од што се уморија бе,еден натпревар што изиграа кај што се влечеа како црева по терен.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Остана уште да видиме како ќе функционира Меси со Гризман, ако може да се подобри барем малце овај антифудбал што го играат. Мада чисто сумњам, мислам дека ќе е исто како со Кутињо.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.325
Тер Штеген

Семедо - Ленгле- Пике-Алба

Ракитиќ-Де Јонг -Артур

Рафиња-Перез-Гризман

 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ептен стаклен испадна Дембеле. Колку и да има талент ако продолжи вака никогаш нема да направи добра кариера. А па и на сите глупости и ладења на управата, уште фалеше вакви малери со повредите. Гадно ќе биде против Бетис. Неспремен Меси, уште неуклопен Гризман и детето Перез...
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.704
Поени од реакции
5.668
Дембеле осетил болка уште кога се загревале со Билбао и на никој не кажал.
После натпреварот со докторите се договориле утре од сабајле да направат медицински тест да видат што е,братот си отишол за Сенегал тој ден,на никој не му се јавил и бил недостапен цело време.
Дури кога дошол на тренинг во понеделникот виделе дека е повреден.

Па добро бе ДЕМБЕЛЕ да си игра кур со цел тим бе,па после ова треба да го исфрлат на клоци да не помириса терен. :facepalm:
Лани цела година го трпеа,се успиваше за тренинзи...

Што е следно да заборави дека е на утакмица...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.964
Поени од реакции
35.576
Се е ебено аматерско, од управа до играчи до тренер, дури и медицинските лице се катастрофа. Сигурно мора да постои на некој да пуштат извештај кој колку е спремен да игра.

Во најголем интерес ни е Бетис да не тресне викендов на сред Камп Ноу, мора работите да дојдат до точка на вриење за да се смени нешто. Јас сум Бетис во недела. :oleee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom