Фан Клуб: Барселона

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.729
Поени од реакции
9.766
Баш ми е мило шо Адуриз не реши на ваков спектакуларен начин. :D Позитивно од мечот е шо притисокот врз Валверде ќе се зголемува.

Нека го зимаат Нејмар додека има сеуште време, единствен играч што ќе може да потегне во вакви случаеви кога ќе го нема Меси.

Алења, Бускетс, Ракитич, Роберто, Дембеле ... сето тоа е за без пари да го дадеш. Штеген спаси да не биде 3-0, единствен играч со добра оценка.
Френки маестрален. Прва утакмица во Ла Лига, може лекции да им држи на сите останати кловнови во тим. Овие Алења и Серки пролив се, да не беа од Ла Масија кур во Барса ќе играа. Ама со Хасан толку, на типов кој и да му го донесеш ќе направи гомно играч од него. Кутињо, Дембеле, Гризман...како бе сите лоши играчи а за репрезентации и во поранешни клубови растураат? 3та сезона почнува со мрсулот на клупа, уште немам изгледано добра утакмица од Барса. Пред полувреме заспав. Абе...
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
412
Поени од реакции
153
Овај пораз нема да направи притисок врз Валверде,туку што и да се деси оваа сезона,и без ниеден трофеј да останат,кривицата ке ја сноси само управата на чело со Бартомеу,зошто после циркузите на Енфилд и со Валенсиа во купот,Бартомеу изјави:Да не донесуваме набрзина одлуки,туку со ладни глави,да се смират страстите,и решија да остани т.е на барање на играчите.Оваа сезона треба ептен ептен преептен да тргни надолу па да добие отказ Валверде сред сезона (И тогаш дали ке добие),али тоа е,типичен Валверде натпревар тегни-туркај,не е проблем нити ростерот,нити играчите (Иако ок сепак почеток е,некој се уште со мислите на плажа,да фатат континуитет) ама сепак ростерот е богат,разновиден.Не ме загрижува мене поразов,ја гледам играва/формацијава,а играва беше доста млитава,безидејна,очигледно е дека на моменти со ваков ростер и Валверде незнае кај тера
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.893
Како што пишав пред некое време, единствено доаѓање на Нејмар може/ше да ја спаси катастрофата од сезона во најава. Сметам дека него не може да го сјебе гомното на клупа.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
844
Поени од реакции
1.748
Едно нешто мора да му се признае на Валверде, никој како него не ја пуни темава со страни, да остане уште некоја година и мислам ке им се приближиме на Јунајтед.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Едно нешто мора да му се признае на Валверде, никој како него не ја пуни темава со страни, да остане уште некоја година и мислам ке им се приближиме на Јунајтед.
Се надевам нема да остане подолго во клубов и од Pep Guardiola
 
Член од
7 август 2011
Мислења
844
Поени од реакции
1.748
Значи 2 години типов си игра курташак, у секој поим го ебе тимов а и нас психички не уби. Прашањето ми е мене, кој им кур бизнис на навивачиве у Барселона бе, како може да си задоволен со оваа игра, ние тука се потресуваме не спиеме од нервози ради клошаров а они бе? Незнаат ли со бели марамчиња да излезат, со кое лице спојуваат они Барса на глуперде и филозофија Кројф срам ме фаќа више. Иако пукав и ја резил за Кутињо крилото, немаше човек што сакаше да го види у тимов, директната замена за Иниеста не успеа у тимов како крило. Самата реченица што ја пишав сама по себе е mindfuck. Кога ке ми текнеше тимов коа се мачеше со идиоти ко Монтоја и Сандро, што се пишуваше низ форумов, кога немаше тимот доволно играчи им требало повеќе сме немале за ротација, баш коа ке ми текне 2013 сезоната цел тим имаше сезона ко Ракитич минатава, секоја ебана исти играа. А најјакото нешто у целава гомнарија е, за првпат сум се осеќал горд со ростерот што го имаше Барса минатава сезона, за да испадне овој тихиов генијалец ништо да не ротира и да не им најде место на некој поединци у тимот. Замисли еј, тимот да ни е толку јак што нема место за сите и ги даваме играчиве за џабе и едвај се чека да се ослободиме од играчи за на крај пак да се збори не е тимот целосен ни требаат нови.:facepalm:
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
Не ми се верува со кој памет управата на рандом тренер Валверде 25м плата му даваат ...
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.382
Поени од реакции
7.305
Real Madrid's Gareth Bale was close to joining Bayern Munich and that is where alarm bells went off at Barça. If Madrid were able to get rid of Bale, their most expensive player, it would give Los Blancos a way better chance to sign Neymar. [sport]
After getting to know about this news, Barça contacted Bayern Munich to finalise the deal for Coutinho as quickly as possible, and, that happened. Except for a last minute miracle, no team will make an offer for Bale and that would free the way for Barcelona to sign Ney. [sport]

Изгледа ќе кешираме пари за Нејмар+ некој играч(Дембеле?)
Се ослободија од платата на Кутињо+ платена позајмица. Бејл останува во Мадрид.
:cautious:


Фактички се враќаме на составот пред две сезони, но со Гризман и Де Јонг плус.
Ако не беше предавството од Нејмар ова ќе беше логичен развој на настаните.
Но со неговото заминување се случија паничните купувања на Дембеле а потоа и Кутињо.
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Real Madrid's Gareth Bale was close to joining Bayern Munich and that is where alarm bells went off at Barça. If Madrid were able to get rid of Bale, their most expensive player, it would give Los Blancos a way better chance to sign Neymar. [sport]
After getting to know about this news, Barça contacted Bayern Munich to finalise the deal for Coutinho as quickly as possible, and, that happened. Except for a last minute miracle, no team will make an offer for Bale and that would free the way for Barcelona to sign Ney. [sport]

Изгледа ќе кешираме пари за Нејмар+ некој играч(Дембеле?)
Се ослободија од платата на Кутињо+ платена позајмица. Бејл останува во Мадрид.
:cautious:


Фактички се враќаме на составот пред две сезони, но со Гризман и Де Јонг плус.
Ако не беше предавството од Нејмар ова ќе беше логичен развој на настаните.
Но со неговото заминување се случија паничните купувања на Дембеле а потоа и Кутињо.
Да беа паметни ќе го понудеа Дембеле и Кутињо и крај на приказната,сигурен сум дека ќе прифатат.

Само нашите телетабили мислат дека Дембеле ќе стане некоја ѕвезда во иднина и ќе биде лидер на тимот.
Абе човекот топка незнае да прими лидер ќе бил...

Во понеделник ќе иделе пак во Париз,ваљда имаат некоја друга понуда,сигурно нема за џабе да одат.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.382
Поени од реакции
7.305
Coutinho deal in full: €20 million loan fee

All wages covered

€120 million buy option

Barça have already paid €135m to Liverpool for Coutinho, but will now avoid having to pay another €20m that was due when the Brazilian reached 100 games for the club. Barça have also avoided paying another €5m as Coutinho did not win the Champions League at Barça. [md]

Значи Кутињо ќе чини 135 мил. евра. Оваа сезона нема плата 13 мил. евра +20 мил. евра за позајмица и можен откуп од 120 мил. евра значи вкупно 140 мил. евра со евентуална продажба.Приближно колку што е купен.
Отворен е простор од 13 мил. евра во плати во буџетот.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.836
Coutinho deal in full: €20 million loan fee

All wages covered

€120 million buy option

Barça have already paid €135m to Liverpool for Coutinho, but will now avoid having to pay another €20m that was due when the Brazilian reached 100 games for the club. Barça have also avoided paying another €5m as Coutinho did not win the Champions League at Barça. [md]

Значи Кутињо ќе чини 135 мил. евра. Оваа сезона нема плата 13 мил. евра +20 мил. евра за позајмица и можен откуп од 120 мил. евра значи вкупно 140 мил. евра со вкупна продажба.

Приближно колку што е купен.
Ако го откупат. Ќе се покриеме.
Мислам дека на ваков дил ќе идат и со ПСЖ за Нејмар, од 180-200 милиони.

П.С. Вчера Рафиња позитивно ме изненади, би сакал да остане.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom