Фан Клуб: Барселона

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Мене ме изненади анкетата на каталонски Спорт. Меѓу Нејмар и Гризман дури 73% гласале за враќање на ѓуптинот. Не ме чуди што Гризман за повеќето фанови е непожелен ама чудно ми е како толкав процент го прифаќаат Нејмар назад.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Нејмар каков и да е,најзаслужен беше за титулата во лш 2015,еден од најдобрите напаѓачи е,одлично се сложуваше со сите...Кој го ебе Гризман нека го вратат Нејмар
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Непостои можност за враќање на Нејмар, медиумска пропаганда се вика тоа.

Се откажаа од Јовиќ заради Гризман, ако сега го испуштат Гризман ќе се лузери на векот.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Еден медиум пренесе дека Coutinho сам кажал дека сака да си оди.

PS: Еве една од причините зошто губиме утакмици
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Еден медиум пренесе дека Coutinho сам кажал дека сака да си оди
Фејк њуз, останува 100% :)


Пензионери се, нека ги разберат, не се криви тие што играат, туку тој што ги става :D

Barça ran less than all their rivals in the 2018/19 Champions League.

In every single contest through the competition, Barça collectively ran less than their rivals.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.257
Мундо денеска пишува дека една од опциите во нападот е Маркус Рашворд од Манчестер Јунајтед. :zloo:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Frenkie de Jong: "I hope De Ligt will come to Barça with me, I hope so." [via sport]

Недела е финалето Лига на Нации и се очекува тогаш или следните неколку дена да ја соопшти одлуката.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Излегоа муабети за Џиџи Буфон во Барса како резервен голман. Детето во мене ептен се израдува. :D Не дека многу ќе придонесе, ама многу го почитувам Џиџи. Може па со нас ќе го скрши малерот за ЛШ, како Анри. :)
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Излегоа муабети за Џиџи Буфон во Барса како резервен голман. Детето во мене ептен се израдува. :D Не дека многу ќе придонесе, ама многу го почитувам Џиџи. Може па со нас ќе го скрши малерот за ЛШ, како Анри. :)
А може и тој е малерот, па да ни дојде сега овде :pos: малце го имаме хасан на клупа па уште тој ни фали.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.895
Буфон да го имаш за втор голман е огромна привилегија. Ваква легенда да ти се нафати да ти биде втор голман, макар на 1 сезона, одма прифаќаш без никакви размислувања.

Ликот има СП освоено, не е до толку малер. :D Малер е мустаќот на Даме Груев шо ни е на клупата.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Joan Laporta was one of the biggest names at the event organised by the Fundació Cruyff this Friday. The former Barça had no problems giving his thoughts about the current topics of discussion involving the club.

Joan Laporta:

"If a player had done to me what Griezmann did to Barcelona, I'd never try to sign him again. In fact, if I had tried to, I would've signed him. You can have a different opinion but once they become Barcelona players you want the best for them, but I wouldn't have done that."

As for Ernesto Valverde staying at the club, and Josep Maria Bartomeu's reign as president: "The decision on Valverde is one made by the board. If they made that decision it's because they feel he's the ideal candidate for their project, even though I don't think they have a sporting project right now. It's erratic. They've made some signings which require looking at. Spending a lot of money (on players) who haven't worked hard enough. There are players which don't fit the style of football which has provided so many successes. I feel like his policy is to eliminate everything I did while I was the president, eliminate Guardiola's history and Cruyff's too."

Човекот објаси се.

https://www.sport-english.com/en/news/barca/riqui-puig-a-huge-dilemma-for-barcelona-this-summer-7408842
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Ствсрно не знам зашо Барса никад не тргна по Хазард, а очајни ни требаше лево крило после Нејмар.
Парите од Нејмар совршено ќе ги искористевме за Хазард плус Гризман.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.341
Ствсрно не знам зашо Барса никад не тргна по Хазард, а очајни ни требаше лево крило после Нејмар.
Парите од Нејмар совршено ќе ги искористевме за Хазард плус Гризман.
типот збори 2 години за во реал дека сакал да игра ти прашуваш зошто барса не го купила
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Подобро Dembele да го остават. Кутињо сам сака да си оди, него нека го понудат.
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589
Подобро Dembele да го остават. Кутињо сам сака да си оди, него нека го понудат.
Ако треба и Кутињо и
Дембеле нека одат,ваков играч како Мбапе нема за брзо да најдеме.
Само мислам дека ова се шпекулации,не верувам дека би сакал да дојде,по веројатно ми е Нејмар да го вратиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom