Фан Клуб: Барселона

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Како ги израчуна бе два месеца? Првиот натпревар во Ла Лига е на 18 август.
Онака од око :D
Добро моја грешка, сепак било месец, ама ипак штом ние можеме сред сезона да мењаме тренери вие ок сте колку толку :D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.118
Поени од реакции
20.961
Онака од око :D
Добро моја грешка, сепак било месец, ама ипак штом ние можеме сред сезона да мењаме тренери вие ок сте колку толку :D
Ако мислиш на смената АВБ-->РДМ, кога освоивте ЛШ, тогаш Ди Матео му беше асистент на Виљаш Боаш, така да не може да се рече дека е некоја радикална промена. Овде, потврдија дека тренерот ќе се донесе однадвор, нема да биде човек од клубот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Ако мислиш на смената АВБ-->РДМ, кога освоивте ЛШ, тогаш Ди Матео му беше асистент на Виљаш Боаш, така да не може да се рече дека е некоја радикална промена. Овде, потврдија дека тренерот ќе се донесе однадвор, нема да биде човек од клубот.
Не ни е единствена промена среде сезона тоа пред тоа уште пар промени имавме :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.118
Поени од реакции
20.961
- Although they don't have official info, Barcelona's first team staff members and players have the feeling Martino will be the new coach.
- Celta de Vigo coach Luis Enrique (43) has told people close to him that he won't be the next Barcelona coach.

Мислам дека веќе е јасно кој е новиот тренер. Досега немав ни слушнато за човеков, изгледа како што се шпекулира, доаѓа по желба на Меси.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Тоа значи дека овој Мартино ќе има овластувања исто колку Роура.

Иначе Манчестер Јунајтед се обидуваат да го купат Фабрегас.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Го ебавме ежот ако дојде овој? :D
Ај да не збориме пред време, може човекот го бива, ама мене ова никако не ми фаќа око.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.118
Поени од реакции
20.961
Gerardo Martino

South American Coach of the Year (1): 2007 (coaching Paraguay)
:cool:
Парагвај под водство на Мартино, играа финале на Копа Америка 2011. Интересно е што на целото првенство немаа НИЕДНА победа :icon_lol: Изиграа 3 нерешени во групата(0-0, 2-2 и 3-3), во 1/4 и 1/2 финале изиграа 0-0, двете утакмици ги поминаа на пенали, а во финалето изгубија 3-0 од Уругвај.

П.С.
Зошто едноставно, кога Биелса е слободен, не го ангажираат него. Вистински професионалец!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923

Бел бумбар за Мартино (y)


А Росел ако го продаде Фабрегас, треба одма да биде ликвидиран.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.758
Поени од реакции
20.466
Гус Хидинк си поднесе оставка од Анжи, еве шанса за добар тренер.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Barcelona have rejected Manchester United's second formal bid, of reportedly 35-40M, for Barcelona midfielder Cesc Fabregas (26). [sport]
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.118
Поени од реакции
20.961
Герардо 'Тата' Мартино е нов тренер на Барса! Се очекува официјална потврда во наредните часови.
Ова е прв јужноамерикански тренер на Барселона, после 30на години. Досега(од '84та наваму) имавме воглавно Шпанци(најчесто Каталонци), Холанѓани, двајца Англичани и еден Србин.

Не знам за вас, ама на мене овој Тата Мартино ми има слична фаца како Роура :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom