Фан Клуб: Барселона

Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
:pos2: Биберчо играл фудбал во Мадрид со дрес на Барса



Добро е што после утакмицата не поминал вака

 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Последните натпревари не сме баш нај нај со реализацијата... мора да се подобри, следуваат натпревари од круцијално значење за тимот и за успешноста на сезоната. Џабе ни е се што направивме до сега, ако на крај не освоиме трофеј.

Ама, тоа што се собирало на претходните натпревари ќе пукне на некој натпревар на кој најмалку очекуваме... е тогаш ќе има цунами :)

Инаку сезонава имаме 4 бодови повеќе од истиот период лани. Како што кажа Кројф во својата статија... јас ќе бидам прв кој ќе им симне капа на играчите и тренерот ако ја поминат цифрата од 99 бодови освоени минатиот шампионат на крајот.

Инаку првата сезона кога дојде Пеп тренер, имавме убиствено трио, постигна многу голови, беа смртоносни пред голот на секој натпревар, најдоброто трио во историјата и така натаму... втората т.е. лани бевме многу постабилни во нападот со не така добра реализација (споредено со годината пред тоа) но со далеку поконстантна игра. Годинава имаме микс од двете. Погледнете ги само табелите во најдобрите шампионати во Европа. Милан има 65 бодови, Јунајтед 66, Дортмунд 65 (сите првопласирани во своите лиги) а ние имаме 81 бод и тоа со 82 постигнати погодоци и само 15 примени:cuc:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Абе немора да играат тие на кои им се заканува суспензија ако земат уште еден жолт картон.

Сепак најважно е да победиме против Шахтјор со добра разлика,јас и со 2-0 би бил задоволен,ама ако имаме 3-0 од првиот натпревар тогаш нема потреба да се замараме за реваншот.
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Незнам што се замарате толку за дали ке отсуствува или за реализацијата !

Ја прочитавте изјавата на некој од нашите играчи пред некој ден дека ако некој отсуствува дека тоа не се забележува заради играта која ја игра Барса.
Секако не е сеедно ако отсуствува некој , ама сепак доволно е јака Барса да се справи со тоа.

А и за реализицијата јас мислам дека не се форсираат многу затоа не постигнуваат повеќе голови. Јас сум задоволен со реализацијата . Ако против Шахтјор поминеме со 1 : 0 дома и 0 :0 гости ке бидам пак задоволен .
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
За утре го очекувам ова :

Валдес

Дани Бускетс Пиќе Адриано

Маскерано

Чави Иниеста

Педро Меси Виља
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Незнам што се замарате толку за дали ке отсуствува или за реализацијата !

Ја прочитавте изјавата на некој од нашите играчи пред некој ден дека ако некој отсуствува дека тоа не се забележува заради играта која ја игра Барса.
Секако не е сеедно ако отсуствува некој , ама сепак доволно е јака Барса да се справи со тоа.

А и за реализицијата јас мислам дека не се форсираат многу затоа не постигнуваат повеќе голови. Јас сум задоволен со реализацијата . Ако против Шахтјор поминеме со 1 : 0 дома и 0 :0 гости ке бидам пак задоволен .
Зарем нема да поостигнеме гол/два и во Доњецк...
Па годинава сме подобри у гости отколку дома ...
По мое мислење ќе има голови и во двата меча
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.120
Поени од реакции
20.976
ОФИЦИЈАЛНО: Ел-Класико ќе се игра на 16ти април, сабота, од 22:00 часот.
Ова не знам дали е официјално, прочитав на фб дека судија на Ел-Класико ќе биде, Цезар Мунис Фернандез - 'залижаниот'.:icon_lol:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Кај го најдоа овој килавиот...Маленко го немам видено да суди 3/4 месеци...се изгуби човекот.
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
abe so e rabotata so pujol??uste kolku ke bide nadvor od terenite????btw i pedro uste kolku e povreden?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
abe so e rabotata so pujol??uste kolku ke bide nadvor od terenite????btw i pedro uste kolku e povreden?
И двајцата тренираа неделава со тимот. Педро мислам дека утре ќе биде спремен и ќе започне од првата минута, Пујол не верувам да стартува, можеби на крајот ќе добие некој 15-сетина минути...
 

MartinFCB

Fcb
Член од
22 октомври 2010
Мислења
317
Поени од реакции
47
Во полуфинале дали сигурно ке играме со реал ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom