Фан Клуб: Барселона

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
site svi se zapnale barca - real 1/2 finale abe sto gi mislite vie totenham ima da gi iskinat real barca - totenham 1/2 finale 10000000000% :vozbud:
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Хммм,може да заклучиме дека ни падна лесен противник,не велам дека лесно ќе поминеме но полесен немаше освен Шалке.Добро ќе беше ако првиот меч беше во Шахтор но можеме да ги решиме уште 1та кај нас.И Тотенхем нека ги поминат Реал оти не можам од нервите и срцето многу класика да гледам :baeh:...Се на се , лесен ни е патот до Вембли....:)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.956
Не ги сакав Шахтар, сигурно нема да е лесно, ама можеме и самите да си ја олесниме работата(не ние де, играчите:)). Само треба да сме присебни, средината да ни функционира како и секогаш, НАПАДОТ ДА РЕАЛИЗИРА, и одбраната без Абидал:)() верувам дека нема да има сериозни проблеми.
Ги немам гледано Шахтар сезонава, не знам каква игра имаат, ама во првиот меч со солидна реализација, не сум скромен, па посакувам едно 3-0 од Кампот, што реално е доста веродостојно и многу можно. После во Украина, сконцентрирани, мирни, без притисок.
Во полуфинале никако нема да е лесно, и двата можни противници се опасни. Ама, за тоа друг пат, прво да ги поминеме Шахтар, па ќе правиме што-како.
Сега фокусот на Ла Лига. Со срцата за Абидал, во саботата победа од 3 гола разлика и задржување(или па и зголемување) на водството на табелата. VISCA BARCA, AMINS ABI!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не може да се пожалам на ждрепката, далеку од тоа дека Шахтјор е слаб тим, но сепак е класа под Манчестер, Челзи итн.

За мене баш е добро што се игра првиот дуел на домашен терен, бидејќи се добива можност да се оствари убава предност во првиот дуел и помирно да се патува во Украина. Минативе сезони против руските и украинскиве екипи на гости многу тешко се играше и затоа ќе мораше да се брка резултат на реваншот. Вака може одма да се решат дилемите.

А Мадриѓаните сега ќе палат свеќи за Украинциве да направат изненадување :)
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
незгодни се шахтјор..но ќе ги поминеме.
добро е што во полуфинале реваншот го играме дома.
се надевам дека абидал ќе биде спремен за полуфинале
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
4
Шахтјор а?Јас лично немам приговор..
П.С. Добројдојде за новиот член...:pipi:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Super zdrepka:vozbud:
Veruvam deka ke go pomineme Shaktar a potoa ne ceka Real :vozbud:

Sakam finale so Inter i ispolnuvanje na mojata zelba :pipi:.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Заебана ждрепка, украинциве ќе играат 5-5-0 на Кампот... Ако не се направи 2+ разлика дома, во Украина ке биде пекол. У секој случај добро е шо вториот дуел во евентуалното полуфинале се игра дома.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ајде добра е ждрепката.Шахтјор се многу незгодна екипа но ако одиграме како што знаеме на Кампот тогаш ќе може мирно да одиме во Украина.
Значи можно е Ел Класико во полуфиналето.Ќе биде интересно посебно што вториот натпревар од 1/2 финалето ќе се игра во Барселона,голем спектакл ќе биде!

Но прво имаме работа во Примера,со Гетафе иако се слаб противник треба сериозно да играат нашите.Па после следи тешко гостување во Ел Мадригал.Ако успееме да ги земеме 3-те бода од тој натпревар тогаш ќе завршиме голема работа!
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Супер ждрепка , но Шахтјор се многу незгодна екипа посебно на домашен терен, така да очекувам работата да си ја завршиме уште на Кампот и рутински потоа на реваншот.
Ги имам гледано 2-3 пати сезонава и стварно не се за потценување , башка го тепаа и Арсенал :tv:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ни малку не ни е лесен противникот, но подобро Шахтјор отколку Манчестер,Челзи евентуално Интер.. Ни малку не ни е лесен овој противник, во 2009 година едвај ги тепавме со голот на Педро во продолженијата.. играат одличен фудбал особено на домашен терен.. Затоа мора да ја решиме утакмицата на Кампот и во Украина да патуваме мирно..
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Добра ждрепка,иако Шахтјор не е ни малку лесен противник посебно на домашен терен,ама сигурен сум дека работата ќе ја завршиме уште на првиот меч,со добра предност да идеме во Украина,ама сеуште е рано,има време до мечот со Шахтјор,сега на ред е прво мечот со Гетафе на кампот и иако ќе бидеме ослабени очекувам лесна победа,па потоа следува можеби и најважниот меч во Ла Лига,дуелот со Виљареал,кој ако го добиеме ќе бидеме многу блиску до титулата,па после тоа ќе може да мислиме на Шахтјор:)
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Е да можеби се добри на домашен терен ама нема што да барат на Камп Ноу,од Арсенал ако не се лажам 5 си добија,па се надевам исто ќе биде и кај нас ( мада не сакам току2-0 доста е )...
 
B

Beck's

Гостин
a kakov polesen protivnik mozevme da dobieme,sto ste zapnale na toa deka voopsto ne e lesen protivnikot vo 1/4 finale ccc tie sepak se Shakhtar,tuka stigna preku edna bedna Roma,sosema slucajno se tuka kade sto se
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Добро е полесен противник од овој можеше да биде само шалке, шахтјор е изненадување оваа година имаат добар тим,не ги потценувам но лесно може да се заврши работа уште на Камп Ноу 2-0 би било и те као добар резултат пред гостување во Украина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom