Фан Клуб: Барселона

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Малку закаснето да го пофалам голот на Педро, одличен гол и честито победа :))
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.171
Поени од реакции
1.036
Ако Виља игра со Валенсија, конечно најдобриот состав ( Само без Валдес, но и Пинто е ЅВЕР) :) :vozbud:

Пинто
Дани Пике Пујол Абидал
Бускетс
Чави Иниеста
Педро Лео Виља :vozbud:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
^ Не ми се верува да игра Пујол со Валенсија, ќе се чува за со Арсенал.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.171
Поени од реакции
1.036
^ Не ми се верува да игра Пујол со Валенсија, ќе се чува за со Арсенал.
Пујол според мене МОРА да одигра, барем 45 минути, за да е спремен 90 за со Арсенал, башка до Валенсија има уште цела недела, а Капетанот веќе тренира со прв тим...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Пујол според мене МОРА да одигра, барем 45 минути, за да е спремен 90 за со Арсенал, башка до Валенсија има уште цела недела, а Капетанот веќе тренира со прв тим...
Прочитав пред една недела дека ќе се чува за со Арсенал заради тоа што Пиќе ќе го немаме на тој натпревар, али ништо чудно и да го пушти Пеп у второ полувреме со Валенсија заради мала адаптација.
Иначе со Валенсија играме за 3 дена. :)
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.171
Поени од реакции
1.036
Прочитав пред една недела дека ќе се чува за со Арсенал заради тоа што Пиќе ќе го немаме на тој натпревар, али ништо чудно и да го пушти Пеп у второ полувреме со Валенсија заради мала адаптација.
Иначе со Валенсија играме за 3 дена. :)
Ооо, да бре... Јас па изумив вонредно коло дека има во Премиера... Фала на инфо...

--- надополнето ---

Ондак, ако не со Валенсија, со Сарагоса го чекувам Ел Капитано :smir:
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
4
Пујол против Сарагоса би требало да игра негде 30 мин.
П.С.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
44
Поени од реакции
5
Cestito +7
Milsam deka Real proletva za razlika od Barca treba da igra i so Atletiko Madrid i Atletik Bilbao na gosti,taka ili se lazam?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.020
Поени од реакции
20.765
Еве ги новите облеки за на тренинг:





Колку убаво стои натписот на фондацијата. Уште кога ќе ни платат за спонзорството. :back:
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
Кеита беше во топ форма вчера, џабе го напаѓавме дека не го бива и човекот ни затна муцката :vozbud:
П.С. Eric "The King" Abidal :nesum:, кој звер е човекот
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Поубав викенд здравје....+7 од Реал, Арсенал губи титули во последни минути, уште повеќе самодоверба..

Педро, Меси и Виља погодија (особено ми е мило за Педро), самодовербата е вратена пред многу важни дуели, кај сите тројца подеднакво.

А да, кога ќе го дигаме трофејот на Камп, фер и коректно е и Бензема да го викнеме, си заслужи!! :) А и Мурињо да му преведе зашто добива трофеј....
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.171
Поени од реакции
1.036
Поубав викенд здравје....+7 од Реал, Арсенал губи титули во последни минути, уште повеќе самодоверба..

Педро, Меси и Виља погодија (особено ми е мило за Педро), самодовербата е вратена пред многу важни дуели, кај сите тројца подеднакво.

А да, кога ќе го дигаме трофејот на Камп, фер и коректно е и Бензема да го викнеме, си заслужи!! :) А и Мурињо да му преведе зашто добива трофеј....

Јас па воопшто не се замарам со Арсенал.... не 100%, 1000000000000000000000000000000% сум сигурен дека Вембли е наш ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom