Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.021
Поени од реакции
20.766
Сликава ја имам видено повеќе пати, ама што е датумот 15 фебруари??:)

Иначе еве го целиот состав кој патува во Лондон: Valdes, Pinto, Adriano, Alves, Pique, Maxwell, Milito, Abidal, Sergio Busquets, Xavi, Iniesta, Keita, Messi, Bojan, Afellay, Pedro, Villa, Mascherano and Thiago.
 
B

Beck's

Гостин
Сликава ја имам видено повеќе пати, ама што е датумот 15 фебруари??:)

Иначе еве го целиот состав кој патува во Лондон: Valdes, Pinto, Adriano, Alves, Pique, Maxwell, Milito, Abidal, Sergio Busquets, Xavi, Iniesta, Keita, Messi, Bojan, Afellay, Pedro, Villa, Mascherano and Thiago.
think Johnny,think
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Од твитерот на Пике:

Ayer se retiro Ronaldo, el jugador mas espectacular y que mas me impresiono! Un grande!!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Екипос.....ми умре циганката шо ме фалеше па ајде јас да удрам на една фалба:)
Значи Фан-Клуб Барселона Велес, се организираше и се испечатија маички :)

И позадината....

:):) MES QUE UN CLUB
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
no need 4 worries :))) jasno e deka nema se da odi kako podmackano... a uste pojjasno e deka ni na drugite (citaj Madrid) ke mu odi :)))) sega sme na simbolicna prednost ... +5... sounds gooooood :)))) Sreda, prvata poseta na London godinava... poslednata ke bide na 28 Maj.. ako vo meguvreme na Chelsea ne im se sluci Futbol Club de Barcelona :))) T'ESTIMO!
И Тотенхем е од Лондон, ама без гајле само еднаш годинава ќе патувате во Лондон, ви гарантирам.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.021
Поени од реакции
20.766


Ова е хотелот во кој ќе престојуваат вечерва нашите играчи. Пред еден час пристигнаа во Лондон, сите се во хотелот, освен Иниеста и Гвардиола, кои се на прес-конференција на Емирати.
Насри опоравен и ќе игра против Барса.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
И Тотенхем е од Лондон, ама без гајле само еднаш годинава ќе патувате во Лондон, ви гарантирам.
Шо бе да не го преместиле финалево на некој друг стадион....
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Go probuvaat hotelot izgleda, na nekolku metra e oddalecen od Wembley :)) ako sega se blizu do wembley, na 28 maj ke bidat na negoviot teren :))) IgorChete, jas ti garantiram deka ke najdam samovolno broj od tebe i ke ti se javam na 28mi nekade kaj 22:30 najkasno do 22:45 :)))) remember this :))
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Вака според мене би бил составот вечерва:

Валдес
--Алвес--Пике--Абидал--Максвел--
-----Чави---Бускетс---Иниеста----
-----Педро----Меси----Виља-----​

:back:
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Абе многу оптимизам во тоа фан клубот на арсенал , па и петарди ќе ни пукале :pos2:
Ама ќе ги среди Месијата пак , да се знае кој е кој :tv:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ајде момци вечер идемо на поволен резултат во Лондон и полесно да ни биде кога ќе се игра на Кампот.:)
Јас сакам вака да излеземе вечер:

Валдес
Алвес Пике Абидал Максвел
Маскерано
Чави Иниеста
Педро Меси Виља
Со среќа нека ни е, се надевам на добра игра од двата тима пред се и нека победи подобриот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom