Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.120
Поени од реакции
20.976
Потоа продолжија.
Пике: 'Уште тројца останаа. Знаеш дека ти оставам многу време за размислување, ама играчот не сака да биде дознаен... засега.'
Пике: 'Во моментот, преговарам со него за да го убедам. Само така можам да го обелоденам неговото име.'
Пујол: 'Мислам дека е малку чудно што Пике одолговлекува така. Тој не би требало да се плаши да го каже името...... И Маскерано отпаѓа.'
(колку шо можев да разберам)Пике: 'Доказите се на Твитер и ти си тој што спомнува и исклучува имиња. Па, затоа утре ти ќе треба да се видиш со сопственикот на чевлите.'
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.120
Поени од реакции
20.976
И не се открива на кој се патиките,сеуште....
Излезе дека се на Виља. Тој беше и гостин на емисија во RAC1 (оние лудите коментатори кои навиваат за Барса до смрт) и како шо разбрав и самиот потврдил. Се зборува дека вредат 1.000 долари.:toe:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.120
Поени од реакции
20.976
Милито имал желба да го напушти клубот во Јануари, пошо сакал да има поголема минутажа пред Копа Америка.

--- надополнето ---

^ Сите акции на Тиаго против Леванте! ЅВЕР е детето.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.120
Поени од реакции
20.976
Нолито сигурно ќе си замине од Барселона. Ако не сега, сигурно тоа ќе се случи на лето. Бенфика е во пол-позиција, а се спомнуваат уште 2 клуба.
Сигурно е дека ќе си замине, бидејќи, самиот Нолито ја одбил понудата од Барса да биде промовиран во првиот тим, затоа што никој не му гарантирал дека нема да биде позајмен наредната сезона.
Дечкото се повеќе ме убедува во неговите квалитети да јаде гомна!:)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
http://www.totalbarca.com/2011/news/milito-preparing-to-leave/
Си оди Милито ! Касерес уште сега нека го вратат..

Повиканите за утре :
Valdes, Pinto, Alves, Adriano, Puyol, Pique;, Milito, Abidal, Busquets, Mascherano, Thiago, Xavi, Iniesta, Keita, Afellay, Jeffren, Bojan, Messi, Villa and Pedro.
Ќе дебитира утре новајлијата.:)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Афелај утреееееееееееееее:vozbud::vozbud::vozbud:
Нема да ја гледам не ми се верува:nesvest:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Зошто бе нема да ја гледаш? струја да не ти снема утре во тоа време.:)
5ти Јануари :) Коледе, пијанчење, пеење, едно друго :):)

Инаку утре мора да се победи Билбао. Нејќам да го откачат Купот. А незнам зошто мислам дека утре Пеп ќе испадне со најјаките :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom