Фан Клуб: Барселона

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.312
Поени од реакции
5.604
Сте можеле нова тема да отворите да ја баталите оваа,поубаво ќе ви изгледаше да почнуваше темата од првиот пост.
Како и да е,со среќа новата тема и со среќа во новата сезона.
 
B

boki10messi

Гостин
Во глобала гледано последните 2-3 сезони, со повредите и слично, мислам дека Иниеста да не го мачат нон-стоп проблеми со повреди, сега можеше да биде Меси или нешто повеќе:toe: Мое размислување.
Изјави еднаш и Пеп, дека Иниеста е страшно вреден играч, да му речат би тренирал од сабајле до вечер, и дека е неправедно ова што му се случува со повредите.

--- надополнето ---

http://www.fcbarcelona.com/web/catala/noticies/club/temporada10-11/08/09/n100809112355.html

Колку што можам да разберам, брачен пар од Белгија ја крстиле нивната ќерка Барса! :bravo:
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
..

http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&view=article&id=11066:2010-08-09-15-41-29&catid=40:2010-01-01-16-36-35&Itemid=43
kolku ima vistina vo ova ne znam
no svarno ne e potreben igrac vo barsa koja ja igra pozicijata na xavi keita i iniesta,a pozicijata na ture ke ostane samo buski da ja pokriva
Зошто да не е потребен , немаме ниту една соодветна замена за Чави и Иниеста , а знаеме каква беше минатата сезона за Иниеста, цело време беше повреден....


--- надополнето ---

Lionel Messi 1993 - 2010 Barcelona HD | This is My Story - Preview for 2010 2011

 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.182
Поени од реакции
957
http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&view=article&id=11066:2010-08-09-15-41-29&catid=40:2010-01-01-16-36-35&Itemid=43
kolku ima vistina vo ova ne znam
no svarno ne e potreben igrac vo barsa koja ja igra pozicijata na xavi keita i iniesta,a pozicijata na ture ke ostane samo buski da ja pokriva
Епа ако дојдеше Цеск ќе беше исто.

Ова би било добро решение, со оглед на тоа дека Кеита по потреба би играл на ДМ позиција, а Озил би можел да го покрие Иниеста во случај на повреда, па средината би била горе-долу покриена.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
abe dobro bi doslo zamena za xavi i iniesta no povike sakav da ima zamena za ture
a keita ne znam kolku moze da se sprave na taa pozicija
 
R

Rigel Kent

Гостин
Ne mi se veruva kako mozevte da go upropastite vovedov na temava :((((((((

Dodeka ne e docna da izbrisete ja temava i pocnete nova so voved na pocetokot ... ne zasluzuva fan klubov vakov nikakov pocetok ....
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.634
Поени од реакции
10.234
Ne mi se veruva kako mozevte da go upropastite vovedov na temava :((((((((

Dodeka ne e docna da izbrisete ja temava i pocnete nova so voved na pocetokot ... ne zasluzuva fan klubov vakov nikakov pocetok ....
Calm Down!

Абе читајте го првиот пост...ќе се среди се деновиве,така рече Serpico :)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.464
Поени од реакции
8.897
Ајде и јас да ја честитам новата тема и да ја прославиме со многу титули. Инаку она што е ново е дека имало договоро со Вердер за Озил за 10 милиони евра, и се зависело од Пеп којшто пак го одбил трансферот. Незнам колку е точно но така прочитав. Доколку е вистина, мислам дека Пеп е слаб со трансфери - Чигрински, Кеирисон, Хенрике, Хлеб...
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
44
Поени од реакции
5
I jas se plasam od nekoi odluki na Pep,ocigledno saka da ostane samo so Trajce "NASH",nema plan da zeme nekoj na taa pozicija,a od mladive nema nitu eden na taa pozicija.so da prai tatko mu bese soigrac na Pep i segasen trener na golmani,pa mora da igra detevo! Isto se slozuvam so eden kup promaseni transferi Cigrinski,Keirson,Henrike,Hleb,Kaseres,Ibrahimovic i brkanjeto na Dzovani dos Santos,koj spored mnogumina izigra podobra prva sezona od Bojan! Na kraj site zavrisija kako pozajmeni ili na klupa,za smetka na niv se forsira eden Bojan koj vo najmala raka e edna klasa poniska od Ibra- (vo prva sezona postigna resavacki golovi za pobeda ili remi-donese 23 boda vo prvenstvo,el clasico ,nereseno so Studgart i dva gola vo London so Arsenal) ama tate na Bojan e isto faca vo Barsa,so da praime!
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
I jas se plasam od nekoi odluki na Pep,ocigledno saka da ostane samo so Trajce "NASH",nema plan da zeme nekoj na taa pozicija,a od mladive nema nitu eden na taa pozicija.so da prai tatko mu bese soigrac na Pep i segasen trener na golmani,pa mora da igra detevo!
Трајче е незаменлив во првиот состав на СВЕТСКИОТ шампион, незаменлив во првиот тим на шпанскиот шампион, детето ќе биде легенда на клубов, мислев дека повеќето го сфатија ова. Татко му нема никаква врска со Дел Боске... А детево пак прв состав во репрезентација. Чудна работа.
Има и те како добар играч во Масиа на таа позиција, Ориол Ромеу... класичен ДМ... + Не знам дали си ги гледал пријателскиве во азија, Џонатан Дос Сантос ( 10 пати боље играч од брат му) играше токму на таа позиција, ДМ позади двајцата централни мидфилдери... очигледно не си запознаен со маливе. Глеј го суперкупот со Севиља за четири дена, ќе го видиш ЏДС или Кеита на таа позиција .

Isto se slozuvam so eden kup promaseni transferi Cigrinski,Keirson,Henrike,Hleb,Kaseres,Ibrahimovic i brkanjeto na Dzovani dos Santos,koj spored mnogumina izigra podobra prva sezona od Bojan! Na kraj site zavrisija kako pozajmeni ili na klupa,za smetka na niv se forsira eden Bojan koj vo najmala raka e edna klasa poniska od Ibra- (vo prva sezona postigna resavacki golovi za pobeda ili remi-donese 23 boda vo prvenstvo,el clasico ,nereseno so Studgart i dva gola vo London so Arsenal) ama tate na Bojan e isto faca vo Barsa,so da praime!
Чекај сеа, викаш Ибра промашен трансфер, а после викаш дал многу важни гола и донел сам 23 бода ?! Реши се што е...
Џовани е (под) просечен играч, дури и еден Џефрен е боље од него. Нема иднина за него во големите клубови. Одлична одлука беше неговото заминување. Бојан е централен напаѓач, сеуште не добил конкретна шанса во шпицот да се докаже а она време кое го доби лани (при крајот на сезоната) максимално го искористи.
Иначе тате на Бојан е скаут во Србија.
 
B

boki10messi

Гостин
Не знам за вас, ама според мене Џонатан е многу подобар играч од Џовани. И јас не сакав Џовани да си замина од Барса, ама и да останеше кај нас, сега што ќе беше??? Буреконосач. Како ќе игра во таа конкуренција кај многуте крила Меси, Виља, Педро, Џефрен?????
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
44
Поени од реакции
5
Трајче е незаменлив во првиот состав на СВЕТСКИОТ шампион, незаменлив во првиот тим на шпанскиот шампион, детето ќе биде легенда на клубов, мислев дека повеќето го сфатија ова. Татко му нема никаква врска со Дел Боске... А детево пак прв состав во репрезентација. Чудна работа.
Има и те како добар играч во Масиа на таа позиција, Ориол Ромеу... класичен ДМ... + Не знам дали си ги гледал пријателскиве во азија, Џонатан Дос Сантос ( 10 пати боље играч од брат му) играше токму на таа позиција, ДМ позади двајцата централни мидфилдери... очигледно не си запознаен со маливе. Глеј го суперкупот со Севиља за четири дена, ќе го видиш ЏДС или Кеита на таа позиција .


Чекај сеа, викаш Ибра промашен трансфер, а после викаш дал многу важни гола и донел сам 23 бода ?! Реши се што е...
Џовани е (под) просечен играч, дури и еден Џефрен е боље од него. Нема иднина за него во големите клубови. Одлична одлука беше неговото заминување. Бојан е централен напаѓач, сеуште не добил конкретна шанса во шпицот да се докаже а она време кое го доби лани (при крајот на сезоната) максимално го искористи.
Иначе тате на Бојан е скаут во Србија.
Za mene Ibra e ne e promasen,ama stanuva promasen ako sedi na klupa,za smetka na Bojan vo prv sostav,kapiras?

--- надополнето ---

barcaa напиша:
Za mene Ibra e ne e promasen,ama stanuva promasen ako sedi na klupa,za smetka na Bojan vo prv sostav,kapiras?
A za Trajce definitivno ne se slozuvam so tebe,spored mene lani nekolkute utakmici sto gi izgubivme ili bea nereseni bea samo poradi Trajce,a posebno porazot so Inter vo Milano,cela taktika na Murinjo se temelese na Trajce,koga bese topkata vo nego nikoj ne mu vrsese presing nekogas ja imase po 10 ili 15 sekundi,a toj kutriot ne znaese sto da pravi so nea,a za razlika od nego,toj sto go izbrkavme(Jaja) vo takvi momenti znaese sam da trgne da pomine 20 metri i da postigne gol,seti se na prviot vo finaleto so Atletik,ako ne ti teknuva


--- надополнето ---

Трајче е незаменлив во првиот состав на СВЕТСКИОТ шампион, незаменлив во првиот тим на шпанскиот шампион, детето ќе биде легенда на клубов, мислев дека повеќето го сфатија ова. Татко му нема никаква врска со Дел Боске... А детево пак прв состав во репрезентација. Чудна работа.
Има и те како добар играч во Масиа на таа позиција, Ориол Ромеу... класичен ДМ... + Не знам дали си ги гледал пријателскиве во азија, Џонатан Дос Сантос ( 10 пати боље играч од брат му) играше токму на таа позиција, ДМ позади двајцата централни мидфилдери... очигледно не си запознаен со маливе. Глеј го суперкупот со Севиља за четири дена, ќе го видиш ЏДС или Кеита на таа позиција .


Чекај сеа, викаш Ибра промашен трансфер, а после викаш дал многу важни гола и донел сам 23 бода ?! Реши се што е...
Џовани е (под) просечен играч, дури и еден Џефрен е боље од него. Нема иднина за него во големите клубови. Одлична одлука беше неговото заминување. Бојан е централен напаѓач, сеуште не добил конкретна шанса во шпицот да се докаже а она време кое го доби лани (при крајот на сезоната) максимално го искористи.
Иначе тате на Бојан е скаут во Србија.
So Del Boske e druga prikazna,tamu igrase zad Alonso ili vo linija i bese klasicen destruktivec-cistac,a Alonso bese toj sto iznesuvase ili delese nekoja dolga topka,toa e toa sto mu nedostasuva na maliot. Vo Barsa igrame so eden DM -sega e samo Trajce koj ke sedi na 30 metri od gol i ne znae sto so topkata,mora da se vrati Xavi ili Iniesta,za da ja iznesat,a taka sme se podaleku od golot.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom