Фан Клуб: Барселона

Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.035
Поени од реакции
2.766
Па во просек му доаѓа 86 евра карта, не е скапо за класико. Иначе на други утакмици се наоѓа карти и за 30 евра ако резервираш порано.
Многу голема разлика во цена. Најевтината карта е околу 40 евра, најскапите околу 200 и нешто.

За Лига Европа со МЈ, најевтината 79, најскапата 289 а може и повеќе. Во Германија најевтината е 20, најскапата е 150 макс.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.611
Поени од реакции
4.116

Тешко нас, без пола тим сме наредни 3-4 недели
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.492
Поени од реакции
32.732
Де Јонг ќе се врати до класикото, мало истегнување на мускулот али мислам дека е за да не игра репрезентации. И Депај го испровоцира нешто заради тоа.

Педри исто така има шанса да се врати, али не ми се верува да биде стартер на класико.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.611
Поени од реакции
4.116
Педри исто така има шанса да се врати, али не ми се верува да биде стартер на класико.
Како што прочитав Педри пак се повредил и додатни 3-4 недели аут.

Frenkie de Jong: 2 weeks
Pedri: 3-4 weeks
Araujo: still unfit
Christensen: 3-4 weeks
Dembele: 3-4 weeks
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.492
Поени од реакции
32.732
Дембеле уште цел месец аут??

Од 9 месечна сезона, 4 месеци е аут. Катастрофа лик, треба да биде прв на тм ако решават да продават.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.492
Поени од реакции
32.732
@LostParadise од каде ти се информациите за Дембеле? На официјалната страна на фб објавија видео од тренинг, братот трча како коњ и вежба во теретана.

Изгледа за репрезентативната пауза да не игра беа гласините.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
7.859
Поени од реакции
6.407
Пак ќе ги заработат тие пари. Наместо по 200 евра карта, стави 400 и ете ти, не 8.2 милиони, 12.3 милиони евра :D Не знам на кој стандард Шпанците имаат толку скапи карти ама добро :D
колку што заприметив по трибините Се послабо има шпанци и кампот се полни на текмите од странци што доаѓаат да ги гледаат натпревариге на барселона......
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.611
Поени од реакции
4.116
@LostParadise од каде ти се информациите за Дембеле? На официјалната страна на фб објавија видео од тренинг, братот трча како коњ и вежба во теретана.

Изгледа за репрезентативната пауза да не игра беа гласините.

Превземени се од некој новинар, не можам да го најдам неговиот пост.
Инаку и јас го видов видеото со Дембеле, највероватно не е сеуште спремен.

Дембеле уште цел месец аут??

Од 9 месечна сезона, 4 месеци е аут. Катастрофа лик, треба да биде прв на тм ако решават да продават.
Мене повеќе ме загрижува состојбата на Педри. Ланската и оваа сезона, пола и повеќе утакмици ги пропушти поради мускулни повреди.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.832
Поени од реакции
3.548
На големо се пишува дека Мартинез и Гундоган како слободни играчи ќе ни се приклучат на лето. Според мене одлични трансфери.
Ако се реализираат ќе останат непокриени десен бек и напаѓач, по можност млад и перспективен.

Повеќе што ме плаши се излезните трансфери. Како никој да не сака да си оди.
Татко му на Фати денес се избламира со изјавата и мислам дека со тоа може само да му наштети.

П.С. Чави го пробувал Гарсија на позиција заден везен :tapp:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.492
Поени од реакции
32.732
Фати е со една нога надвор од клубот. Татко му прави глупости за да намали цената, оти реално никој нема да искешира за Фати повеќе од 30-40 милиони, прашање е и толку дали ќе понуди некој.

Ако случајно си оди Фати на негова сметка прво треба да го регистрираат Гави, па потоа да му мислат за други трансфери. Барса пари за трошење нема, али проблемот е што и за слободните трансфери треба да се направи простор во платите.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.832
Поени од реакции
3.548
Фати е со една нога надвор од клубот. Татко му прави глупости за да намали цената, оти реално никој нема да искешира за Фати повеќе од 30-40 милиони, прашање е и толку дали ќе понуди некој.

Ако случајно си оди Фати на негова сметка прво треба да го регистрираат Гави, па потоа да му мислат за други трансфери. Барса пари за трошење нема, али проблемот е што и за слободните трансфери треба да се направи простор во платите.
Ја мислам дека нема да го продадат, а не ни треба. Млад е, не може после една слаба сезона по тешка повреда одма да го избркаат. Исто и Феран.. плус пред се шпанци се. Проблем е и што има резултати со 4 во средина и тука Фати уште толку губи...

Баш ме интересира што ќе се дешава летово, пред се со ЛаЛига, а и трансферите..
После ваква сезона имаме шанси да собереме добри играчи и да се вратиме полека, полека во ЛШ... штета што сме премногу ограничени со финансии.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.492
Поени од реакции
32.732
Наводно прифатил 10 милиони евра плата. Хорхе на апарати.:pos:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
771
Поени од реакции
1.575
Не гледам зашто би останал во ПСЖ, убедливо еден од најдобрите им е во таа збирштина од просеци и сеуште го исвиркуваат. Да не збориме колку се salty французиве ради светското па уште и тие нивните "експерти" се дрзнуваат да го критикуваат.

Пост Меси ерата не одеше така сјајно на почеток посебно во Европа ама во Шпанија е друг муабет, супер куп против Реал добиен, полуфинале куп имаме предност и лигата 12 бода пред Реал. Меси има една титула помалку од Алвеш, сите знаеме дека кад тад ќе стане фудбалер со највеќе титули. Барса има добар пат за титули, можеби не лш ама Шпанија имаат добра доминација. Сеуште сака да игра на врвно ниво се разбира и чим главниве луѓе кажаа отворено дека имале разговор значи има нешто.

@Del Boy 10мил, ама голем процент од маркетингот ќе влезе у плата, демек читав слични бројки може да достигне како моментално во ПСЖ.

Криво ми беше што еднаш не го гледав во живо во Барса дрес, короната ми еба планови кога навистина можев да идам, очигледно ќе имам втора шанса.:kruna:

Не се знае каква епизода ќе има ако пак се врати, мада мене не ми менува ништо, таква легенда на клубот заслужува легендарно испраќање!
 
Последно уредено:
Член од
29 април 2015
Мислења
3.832
Поени од реакции
3.548
Не знае човек што да мисли у пм.
Од една страна човекот направи премногу за овој клуб и е најдобар фудбалер во историјата на фудбалот, од друга страна во Јуни ќе праи 36 години.

Моментално најдобро нешто за клубот е што имаме тимска екипа и сите трчаат, со Меси и Левандовски ќе биде тешко..

Меси не знам ни што би играл, по страна сигурно не, а во 4-3-3 средина е захтевно пошо си бара трчање.

:confused: :confused: :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom