Фан Клуб: Барселона

Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Ризично ќе е двајцата да отидат, барем еден да остане од нив. Не знам колку ќе можеме да се ослониме на стаклениве Дембеле, Фати, па и Феран. Ако се погодат овие тројца да се повредени во ист момент, ќе останеме само со Левандовски, Рафиња и младинци
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.007
Поени од реакции
2.268
Нека го дадат Ауба ама Депај мора да остане.Како замена за Лева си е таман башка покрива на сите позиции напред.Челзи понудиле 15м + Алонсо кој изгледа го проценуваат на околу 10м што и не е лоша понуда.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.561
Поени од реакции
13.889
Ќе заминат и двајцата, а ќе биде доведен Фонт. Ќе има недостиг во нападот, ама пак десен бек е приоритет. Веројатно Чави планира Феран и Ансу да покриваат на деветка кога нема да е Левандовски во игра.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Абе Фојт е многу добар играч ама не е класичен десен бек, мислам дека повеќе игра цб а на таа позиција сме добро покриени. Нас ни треба поофанзивен бек, овој не ми се вклопува некако во екипата.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.834
Ни Фојт сакам да дојде, ни Ауба сакам да си оди.
Првиот момент кога нема да игра Лева, ние ќе сме мртва екипа. Видовме лани, до полусезона какви бевме, кога дојде Ауба, за една полусезома 13-14 гола..
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
можеби бернардо е клучот да се затвори ростерот и со тројка во одбрана да се игра.

со бернардо многу ќе појача средината, за фул бекови од в година

штета за ауба и депај, првиот расен стрелец со неверојатен осет за гол, вториот со повеќе оружја и играч што може да реши текма надвор од шеснаесетник........ јас би се ослободил прво од феран кој прашање е кога ќе оправда реално
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.094
Поени од реакции
20.932
штета за ауба и депај, првиот расен стрелец со неверојатен осет за гол, вториот со повеќе оружја и играч што може да реши текма надвор од шеснаесетник........ јас би се ослободил прво од феран кој прашање е кога ќе оправда реално
А, за Ансу никој ништо не спомнува(ме).
Му ја дадоа 10ката, требаше да е the next big thing во клубов, ланската сезона имаше повреда заради која долго отсуствуваше и сега после сите засилувања Ансу е стоти избор за нападот.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
А, за Ансу никој ништо не спомнува(ме).
Му ја дадоа 10ката, требаше да е the next big thing во клубов, ланската сезона имаше повреда заради која долго отсуствуваше и сега после сите засилувања Ансу е стоти избор за нападот.
прашање е колку е фит и кога ќе може да го покаже максимумот........ тој и лева ќе бидат 9ките сезонава
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.054
Поени од реакции
3.834
Очигледно е дека се одлучиа за Ауба пред Де Јонг... финансии ни фалат и тоа околу 30тина миилиони.

Депај ќе го дадат пошо има плата исто и Ауба, ако можат да го шитнат и Дест, ќе биде топ.

Искрено се надевам дека Бускетс наредна година нема да продолжи и Де Јонг ќе биде на 6ка, задно со Педри и Силва у средина. :vozbud:

Другото лето треба да се бара млад надежен напаѓач кој ќе учи сезона-две од Лева, бекови и штопер, а да летаат Пиќе, Бускетс, Алба и Роберто.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.932
Поени од реакции
35.292
Фати е само талент кој треба да се развива со поискусни играчи. Далеку е он од играч шо треба да го носи цел клуб на грб, би било идиотски да му се даде таква улога. Прашање е и дали некогаш ќе стигне до такво ниво.

И Меси беше во иста ситуација со Роналдињо Ето и Анри, пред да превзема лидерска улога.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom