Фан Клуб: Барселона

Член од
28 септември 2012
Мислења
9.371
Поени од реакции
26.057
Единствена солидна ствар шо направи Бускетс е црвениот. Ако не добиеше пак ќе играше 90 минути против Сосиедад наредна.

Некои работи не се менуваат, за жал. Нема да ме изненади да му продолжат договор наредна сезона.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.862
Поени од реакции
18.349
Средината ни беше многу слаба вечерва.
Немаше кој да ја поврзе одбраната со нападот. Милион пати се случуваше стоперите да си подаваат меѓу себе, во моменти кога моравме да притиснеме напред јако. Средината не постоеше и затоа имаше некои јалови обиди од стоперите топката да се избива со цел нафрлените топки да стигнат кај напаѓачите. Така не треба да игра ни второлигаш, а камоли Барселона.
Ни фалеше плејмејкер. Гави не изигра ништо посебно додека беше на терен, Педри беше одличен, ама не може се он сам.
Значи мора во средина да ни играат Педри и Де Јонг заедно. Третиот може да е било кој (Бускетс, Кеси, Гави, Пјанич...)
Нека не се занесуваат со продавање на Френки, освен ако стварно би го донеле Бернардо Силва како негова замена
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.261
Поени од реакции
2.902
Не може Араухо на бек. НЕ МОЖЕ!
Не знам нели гледа Чави, не сме пробивни со него на бек.

Средината сезонава треба да ни биде Педри, Де Јонг и Кеси. Све друго е играње кур.

Џабе кипија толку играчи. Чави ме разочарува, иде со глава у ѕид.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
7.374
Поени од реакции
5.567
чек малце, де јонг влезе 60та минута и не успеа да додаде добра топка до фати, лева и обамејанг кога чави реши да оди поофанзивно и као треба да остане :))))

типацот е преплатен за ефектот што го пружа на терен и ако не сака намалување значи навистина не е ради клубот и навивачите тука
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.132
Поени од реакции
7.161
Istoriski sekogash nasha formacija bila 4-3-3, ama sega nemame povekje kvalitetni bekovi kako sho imavme do pred nekoja sezona za da ja igrame taa formacija.
Xavi treba da se prilagodi na teren, so momentalniov roster mislam deka e najdobro da se izleguva so 3-4-3.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.965
Поени од реакции
4.318
Бускетс за во Сарамзалино е да игра, ниту е добар ниту ништо, арно пиша еден позитивно е шо доби црвен.
Средината треба да е Кеси, Де Јонг и Педри.
Гави не е уште за прва постава, за од клупа ќе брка работа, тие пред него се поквалитетни.
Араухо никако не смеј да игра десен бек, не знам шо импровизира Чави и лани еве и сега... дечкото е класичен штопер да застани назад со Кристенсен.
Тој Ерик Гарсија шо шамари би го бркал низ цел стадион, од овај шо побрзо да се ослободат, заедно со капитенот се најслаби...
Десно чкрипи страната и Роберто е за нигде, не знам зошто Дест го немаше, најдобар е на бек.
Рафиња себичен и многу промашвања, добро е шо напред конкутенцијата е огромна па има за ротација, не ми беше јасен само Чави на 0:0 резултат го клава Роберто а на клупа Депај и Ауба :vrtioci: вториот влезе на 3 мин пред крај шо се вели....
И не е толку до Столе, да не го прајме голманиште, сите удари на гол беа скоро во средината до голманот близу така да секој ги бранеше....
Без конкретна 100% шанса за напаѓач тоа е
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
882
Поени од реакции
1.727
Не знам зошто толку хејт кон Ерик,одлично одигра вчера а и на сите припремни утакмици каде што доби шанса се покажа солидно.На страна тоа што последните 20 минути ги играше како лев бек.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.612
Поени од реакции
35.934
Иначе ве гледам дека дискутирате формации и Кеси, мало инфо со оглед на тоа дека 433 е Барса формација по дифолт, Кеси во таа формација дно допираше во Милан, како еден од двајца странични везњаци воопшто не се снаоѓаше, кај нас се пронајде тек кога дојде Пиоли и откако сменивме во 4231 и беше еден од двајцата везњаци со слободна улога.

Не дека нема да го биде или нема да се прилагоди и слично ама верувам дека ќе му треба малце време додека влезе во шема, а и се согласувам со некој погоре што пиша дека Чави мора да биде пофлексибилен, не мора секогаш да е 433 по дифолт ако некоја друга формација ти вади максимум од тимот.

А и мое искрено мислење е дека максимумот од Кеси па скоро никогаш нема да биде извлечен во 433, едноставно ги нема тие квалитети за да биде таков тип на везњак.
 

Keyser

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
1.146
Поени од реакции
4.632
Нашата фанбаза е најтоксичната. Не може бе после секој натпревар да се плуе по некој играч а следниот добар натпревар да се воспева. Пример: што му фалеше синоќа на Гарсија? Профи си изигра дечкото без ниту еден кикс. Дури и превише сигурно за негови години.
Често гледам се деградира и Штеген. Да му го јадат куро.
Феран го убија од критики, дечкото 22 години има.
Научени се на Меси и на перфекционизмот од пред 10тина години и не смее да биде полошо ..
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.206
Поени од реакции
13.255

Ако се продадат Депај и Аубамејанг изгледа може да се оди на Бернардо без да се продава Френки. Подобро од ова тешко да може да испадне, ама сценариово е малце неверојатно.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.261
Поени од реакции
2.902

Ако се продадат Депај и Аубамејанг изгледа може да се оди на Бернардо без да се продава Френки. Подобро од ова тешко да може да испадне, ама сценариово е малце неверојатно.
Не е добро, Ауба е многу квалитетен. Има искуство, покрива и 9ка и крило. Сезонава и другата ќе брка работа.

Идеално е да си одат Депај, Бретвајт и Умтити. Де Јонг не треба да го пуштат, кој ќе игра наредна година место Бускетс? Нико?
Наредно лето пак тепање ќе биде со трансферите. Бекови неаме и ДМ.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
9.371
Поени од реакции
26.057
Видете го Брајтвајт бе, ем сака да си оди ем клубот да му исплатил последните 2 сезони. :pos: :pos: :pos:

Барса му рекле дека ако сака трансфер слободен е да си оди бесплатно, иако има уште 2 сезони од договорот. Ако ги сака парите ќе остане да си одработи. Поштено.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
9.371
Поени од реакции
26.057
Депај најверојатно во Јуве, уште некои ситни детали треба да се договорат. До петок треба да се официјализира трансферот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom