Фан Клуб: Барселона

Член од
16 септември 2009
Мислења
50
Поени од реакции
53
Поголема загуба е повредата на Педри отколку поразот од Франкфурт. Има ли официјални информации за колку ќе биде отсутен?
Скинат мускул на лева нога. Едни викаат месец дена други викаат и повеќе.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.481
Поени од реакции
10.856
Чудно беше се' што се случи вчера, од срамот со навивачите па до играта. Одличната серија мораше да заврши некогаш ама не очекував дека ќе биде баш вчера. Пеналот на почеток и тоа што не израмнивме брзо беше пресудно...

Згора на тоа катастрофа е што го загубивме Педри до крај на сезона. Среќа што нема уште многу до крајот а имаме доста лесен распоред во Ла Лига па не би требало да биде проблем да го задржиме местото во ЛШ.

А за ова со 30- те илјади Германци на Кампот, Лапорта треба убаво да истражи и да летаат заушки. Иако тоа никако не смее да биде и не е алиби за поразот.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.289
Поени од реакции
3.771
Среќа што нема уште многу до крајот а имаме доста лесен распоред во Ла Лига па не би требало да биде проблем да го задржиме местото во ЛШ.
Многу си грешка за лесниот распоред, според мене имаме доста тежок распоред ако гледаме од минатите резултати во првиот дел од полусезона.
Против Кадиз, Рајо Валекано, Селта Виго имаме просипано бодови претходните утакмици.
Сосиедад и Виљареал како и секоја топ 6 екипи се, додека пак Гетафе не се даваат толку лесно.

Реално многу лесно можеме да направиме 3-4 кикса, се надевам дека грешам.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.481
Поени од реакции
10.856
Многу си грешка за лесниот распоред, според мене имаме доста тежок распоред ако гледаме од минатите резултати во првиот дел од полусезона.
Против Кадиз, Рајо Валекано, Селта Виго имаме просипано бодови претходните утакмици.
Сосиедад и Виљареал како и секоја топ 6 екипи се, додека пак Гетафе не се даваат толку лесно.

Реално многу лесно можеме да направиме 3-4 кикса, се надевам дека грешам.
Баш оти просипавме бодови во првиот дел од сезоната со овие екипи, сега на Кампот би требало да се земат по три бода. Настрана поразот синоќа, сега сме ниво погоре од есента. Рајо па се многу полоши од првиот дел на сезоната. Со Сосиедад и Бетис јас очекувам да биде најтешко. Со Виљареал е сепак последно коло и многу веројатно нема да биде решавачки меч.

Ќе видиме што ќе биде, нема ништо здраво за готово. Секако на секој меч треба да се пристапи максимално сериозно.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.289
Поени од реакции
3.771
Против Кадиз недостапни се Пике и Араухо. Најверојатно стартни штопери ќе се Гарсија и Ленглет, во последни 2 утакмици имаат 3 пенали направено :pos:
 

Keyser

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
976
Поени од реакции
3.844
Против Кадиз недостапни се Пике и Араухо. Најверојатно стартни штопери ќе се Гарсија и Ленглет, во последни 2 утакмици имаат 3 пенали направено :pos:
Алба, Дани и Бускетс ке имаат тешка задача да ги запрат најголемите опасности, Ленглет и Ерик.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.564
Поени од реакции
17.676
Обамејанг на клупа.
Стартната 11ка против Кадиз:

Штеген
Дест - Ленгле - Гарсија - Алба
Френки - Бускетс - Гави
Дембеле - Депај - Феран​
Автоматски споено мислење:

Иначе лани 2 пати кикснавме со нив, сезонава првиот натпревар исто така нерешено го изигравме. Еден гол од пенал им дадовме лани и еден автогол си дадоа. Сезонава 0-0 изигравме. (Пред тоа последен пат имаме играно со нив во2006та) Тврд орев се овие Кадиз :D
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2012
Мислења
7.054
Поени од реакции
5.196
Чави ја имаше пишано двојка стопосто
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
9.106
Поени од реакции
25.281
Да имав дрес при рака ќе се посерев врз него најозбилно. Какви летаргични будали ќе испосерат се на крајот на сезоната. Мртваци, незаинтересирани беа за ништо.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
7.054
Поени од реакции
5.196
Да имав дрес при рака ќе се посерев врз него најозбилно. Какви летаргични будали ќе испосерат се на крајот на сезоната. Мртваци, незаинтересирани беа за ништо.
Чави добија,Чави губи многу јасно

последно Адама некако отфрлен, денес требаше да почни со него и Лук, а Феран од клупата

па Феран ќе испадне чист криминал за платената сума ,дечкото уште го нема испотено дресот за Барса а се замислува као да е Роналдињо или Ривалдо на крај на кариера во Барса

плавушата Де Јонг од средината треба да се продаде ако држи уште цена

после дебаклот со Ајнтрахт ова требаше да биде поправен,а се изигра уште полош меч, па нема да се полни ни пола капацитет од Кампот до крајот на сезоната после овие две текми сигурно

не знам која е замислата за летниот преоден рок, ама да не си во кожата на управата при кроењето на тимот за наредната(читај : наредните) сезона
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.289
Поени од реакции
3.771
@Roy Fokker, на утакмицава фалеше завршница односно некој да даде гол. Не е дека не направивме ниедна шанса. Овака изиграна утакмица против друга екипа би дале 3 гола.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom