Фан Клуб: Барселона

Член од
28 септември 2012
Мислења
9.107
Поени од реакции
25.281
Барем јасно ни станува каде треба да биде приоритетот за засилување.

Иначе ќе ја обрнеме у второ.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.481
Поени од реакции
8.967
Мингеза да не беше Каталонец максимум ќе му беше узбекистанска лига. Секој напад на Франкфурт е надвор од позиција, намерно да го прави човек ова нема да успее. Мислиш Дани Алвеш или Кафу е во напад па мора нонстоп напред да е...еден пас не сврза, Дембеле сам почнува акции од наша половина, сам си додава, сам центрира. Поарно со 10 да играме отколку овој да е на терен. Уствари сите се катастрофа, како може да изгубиш од среден ред на Ајнтрахт факинг Франкфурт, не доминираат буквално. Чави по ред шамари на полувреме и на крај сам да се исшамара пошто и самиот утна се.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.564
Поени од реакции
17.676
Оваа сезона толку од титула, наредна може ќе ни се посреќи да го земеме купот :D
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
7.054
Поени од реакции
5.196
вечерва ајнтрахт франкфурт е баерн минхен :drk:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.149
Поени од реакции
13.213
Ги тепаш Реал 0-4, им стегаш 4 гола на еден куп јаки екипи и губиш од Франкфурт 0-3 :D интересен тим е наша Барса :toe:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.564
Поени од реакции
17.676
Овој стоперот Гинтерегер да го земеме за партнер на Араухо од наредна сезона :D
Автоматски споено мислење:

Абе зашто вака, само повеќе болно да биде...
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.289
Поени од реакции
3.771
Накрај не е изгледа толку лошо, со оглед дека последните месец ипол одлични резултати имавме, моментално очекуван пад у форма поради повреди и кратка клупа.
 
Член од
11 јули 2016
Мислења
99
Поени од реакции
46
Поразов добро ќе ни дојде малку да не спушти на земја после 2 месеци занеси од добрите резултати.. Да не заборавиме дека до пред некое време немавме ни тим, ни тренер, испаднавме од групна фаза во ЛШ и прашање беше дали ќе завршиме во топ 4 во Ла Лига. Новата ера за да ја гледаме старата Барселона е процес кој за жал уште долго ќе трае
Автоматски споено мислење:

 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
372
Поени од реакции
147
Back to reality-После тие 14-15 победи.......Незнам што се чудите на стартната 11-ка со Мингеза и Гарсиа кој во Кадиз втора постава ќе играат со вакви циркузанти сакаме цврста одбрана и да победиме.Гарсиа во негов стил како Ленглет секогаш со некој глупав фаул секогаш во Крупен кадар почетнички наивни грешки Мингеза на колку важни-неважни утакмици НЕзаигра баш на најважната утакмица сезонава е во игра.Можеби требаше да излезе Чави со Араухо десен бек Гарсиа и Ленглет стопери ама Ленглет ист профил на Гарсиа е ОЧАЈ НЕВИДЕН.Аубамејанг во негов стил невидлив заспано цело прво полувреме и треба да размисли Чави дали да од одкупи Феран Торес исто секогаш дуплиран Адама исто се некој спринтови по аут линија ништо посебно. Дембеле единствено што пробуваше нешто цел натпревар.Средината не функционираше неможеше Барса да одговори на цврстата и физички спремната средина на Франкфурт секој дуел изгубен на Гави (Дека физички неможе да парира) згора на тоа Педри се повреди.Очигледно беше дека Барса НЕМА ростер за два/три фронта и на некој начин ова е максимумот треба доста сериозно Чави и Управата да размислат дали да се задржат Ауба Адама или Лук де Јонг.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
668
Поени од реакции
1.302
Ја сум задоволен, сепак неможеш да подцениш тим што стигнал до тука. Инвазија права направија навивачиве нивни, можеби ке научат и нашиве некад нешто. Башка напротив си ги искористија шансите Франкфурт, додуша и на првата утакмица можевме да го јадеме ама тоа е.

Ке беше интересно да освоеја, ке им дуваше ветер у грб на децава, ама ако нека се нервираат малку. Нека сватат дека не иде преку ноќ враќањето на големата сцена. Ако успеат да се пласираат лш уште поголем притисок ке има таму. Како и да е БРАВО МОМЦИ! Ни на крај краева немаше да замислам дека после она фијаско со краварот и со Куман ке стигнеме до овде.(y)
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.289
Поени од реакции
3.771
Има информации за Педри скинат мускул задна ложа. Ако ова е точно за него сезоната е завршена. Се надевам ќе успееме да задржиме топ4 место.
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
50
Поени од реакции
53
Поголем срам од ова вчера немало... значи ни 8:2 од Баерн не беа толкав срам како ова. Не зборам за резултатот туку како можеа "навивачите" да си ги продадат картите е срамота значи домот си го продадоа човече. најголемата поддршка требаше да бидат они и се ке беше поинаку.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.704
Поени од реакции
2.026
Поголем срам од ова вчера немало... значи ни 8:2 од Баерн не беа толкав срам како ова. Не зборам за резултатот туку како можеа "навивачите" да си ги продадат картите е срамота значи домот си го продадоа човече. најголемата поддршка требаше да бидат они и се ке беше поинаку.
Па на толкав стадион, реално и 50.000 да се навивачи, другите 40.000 сигурно се туристи и тапкароши. Така да не ме чуди ова, иако е срамота. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom