Фан Клуб: Барселона

Член од
13 септември 2015
Мислења
798
Поени од реакции
1.424
Напред играат Дест,Брејтвејт и Нико :pos: Ако дадеме гол со овој напад ќе биде најголем успех сезонава
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.249
Поени од реакции
3.726
Колку квота би дале дека Чави ќе отиде од клубов пред Бускетс/Алба ?
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
367
Поени од реакции
147
Многу примедби луѓе....Многу....Промашена стартна постава за Барса пред се ја изгуби битката на средината неможеа Гави и Педри против цврстата средина на Билбао,мислам дека требаше Чави да излезе со 4-4-2 Нико средина и Гави како крило вака народски кажано дуваше многу промаја поготово сите знаеме каква е одбранава.Сериозен....Многу сериозен проблем е одбранава Алвес не е за 90-Минути а не на секои 3 дена да игра,Алба исто Пиќе е веќе готов.Не ги сфаќам некои одлуки на Чави:Мингеза и Дест скоро и да не заиграа одкако дојде Чави Умтити исто денеска можи требаше Лук Де јонг да влезе а не да се игра со Феран недоволно подготвен.Штета за Ансу иако имав доста сомнежи после долгото одсуство и форсирањето од страна на Куман НЕдоволно подготвен се виде дека физичката подготвеност е голем проблем.Без разлика дали ова лето ќе се тргне по Халанд или не одбранава мора да се (Ако не друго ЗАКРПИ) неможиме од Алвес и Пиќе да очекуваме да ја држат цела одбрана и да играат на секои три дена.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.996
Поени од реакции
5.118
Медицинскиот тим катастрофа, не најдоа чаре за дембеле, види го фати сега, педри полусезона го немаше, а се повреди некој го лечат како коњ да скршил нога - го пукаат со пиштол
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
9.037
Поени од реакции
24.883
Катастрофа е Фати на физички план, кршлив ко порцелан.

Ме потсеќа на тој филмот со Брус Вилис кога овој доживуваше разни несреќи и излегуваше од нив без гребнатинка, а црнецот од филмот беше кршлив како стакло и доживуваше по 20 скршеници дневно само ако проба да оди. Епа најверојатно на Фати дедому е тој.

Самуел Џексон бил бе. :X3::pos:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.148
Поени од реакции
13.210
Barcelona estimate that the wage cap for next season will be close to €400m compared to the €98m for this season.

Огромен простор за плати се отвора, тоа е нешто што некои ајвани не можат да го разберат, ама нека лаат, караванот се движи полека :D
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
472
Поени од реакции
1.004
Barcelona estimate that the wage cap for next season will be close to €400m compared to the €98m for this season.

Огромен простор за плати се отвора, тоа е нешто што некои ајвани не можат да го разберат, ама нека лаат, караванот се движи полека :D
Тамам за Мората се отвара простор за јака плата.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.148
Поени од реакции
13.210
Адама на позајмица ќе го земеме изгледа. Со оглед на тоа што Дембеле е аут, Ансу не може да се склопи од повреди, прекупотребен е играч што може да пробие на крило, а тука од Траоре тешко побрз играч да се најде. Ги пробиваше без проблем во ПЛ, но потоа носи лоши одлуки во завршниот пас, тука е зафрканцијата кај него, мада игра и во отепан тим, па може да испадне од корист за Барса.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.380
Поени од реакции
10.551
Детиште е веројатно. Не може некој да има толкави основни незнаења од фудбал.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.315
Поени од реакции
8.292
Не знам само како Траоре и Кеси се вклопуваат во тој "Барса ДНК"?!
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.380
Поени од реакции
10.551
Мислев за стилот на игра.
Ќе видиме. Јас не го ценам баш како играч па не очекувам многу. Ама голем удар е што го загубивме Фати па неопходно е да се ангажира напаѓач. Се надевам ќе дојде само на позајмица за пола сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom