Фан Клуб: Барселона

Член од
7 август 2011
Мислења
666
Поени од реакции
1.301
Никој не исполнува музички желби па да се грижи за астрономските профити на Реал и Барса. Постојат финансиски помоќни клубови и од Реал и од Барса.
За две-три сезони и Меси можевте да си го чувате, што продававте играчи со големи плати? Ќе си земевте кредит и завршена работа, миљарда сте дужни и така. И се ова е хипотетичка ситуација, ако и само ако ПСЖ и Сити не се замешаат. Кои се шансите дека ПСЖ нема да се замеша ако Мбапе си оди? Разликата е што емирот не оди по пресови и дава изјави кој ќе потпише.
Меси зимаше 150 по сезона, и скоро сите до еден имаа ненормално високи плати, сега никој не зима над 15 милиони во тим, колку толку има разлика.

Колку сака нека се финансиски јаки Псж, Сити, Челзи, Баерн никој не го допира врвот како Барса и Реал и самото Ел Класико што го гледа цел ебан свет.

И самиот знаеш какви спектакли се праеле од Меси и Роналдо. Сите очи биле вперени во нас и од тие што благе везе немале од фудбал а бидејќи во такво дно сме влезени и фудбалов е само пари и политика и супер лига, Лапорта и вампирот Перез на чело со Тебас прават максимални напори за Ла Лига да биде ова што е сега Премиер лига на чело со Сити и Ливерпул.

Мбапе иде 101% во Реал, барем за мене Хааланд и те како ми изгледа како очигледна опција за во Барса. Сака пари, сака да се курчи, они двајца најблиску ке дојдат до Меси и Роналдо.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
10.124
Поени од реакции
14.564
Меси зимаше 150 по сезона, и скоро сите до еден имаа ненормално високи плати, сега никој не зима над 15 милиони во тим, колку толку има разлика.

Колку сака нека се финансиски јаки Псж, Сити, Челзи, Баерн никој не го допира врвот како Барса и Реал и самото Ел Класико што го гледа цел ебан свет.

И самиот знаеш какви спектакли се праеле од Меси и Роналдо. Сите очи биле вперени во нас и од тие што благе везе немале од фудбал а бидејќи во такво дно сме влезени и фудбалов е само пари и политика и супер лига, Лапорта и вампирот Перез на чело со Тебас прават максимални напори за Ла Лига да биде ова што е сега Премиер лига на чело со Сити и Ливерпул.

Мбапе иде 101% во Реал, барем за мене Хааланд и те како ми изгледа како очигледна опција за во Барса. Сака пари, сака да се курчи, они двајца најблиску ке дојдат до Меси и Роналдо.
ПСЖ и Сити сигурно немаат пари дека многу верни фанови имаат и се доста популарни во свет, цели држави стојат позади овие клубови. Еве излезе шпекулација дека се отвориле преговори за краткорочно продолжување на договорот на Мбапе со ПСЖ, ако Мбапе не дојде и Реал ќе тргне фул форс по Хааланд кој најави дека скоро мора да донесе одлука дека Борусија го притиснале дека сакаат јасна одлука од негова страна за наредна сезона.
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
6
Поени од реакции
10
Нико и Гави за брзо се префрлаат во првиот тим. Сити го сака Нико, Челзи Гави. Во право време ќе потпишат договор. Гави со клаузула од 1 милијарда, исто како Педри и Фати
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
798
Поени од реакции
1.424
Штета за Фати,жално е ваков талент да не успее ради повреди...Педри ни е најдобар играч во моментов заедно со Араухо
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.148
Поени од реакции
13.210
Никогаш ова не би било пенал за Барса, ниту пак вториот гол на Билбао ќе беше признат да беше обратно, срамота е да мора да се краде и против ваква Барса.
 

Keyser

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
862
Поени од реакции
3.355
Aлба крив за 2 гола... хрчак..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom