Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.463
Поени од реакции
17.381
Составот за Ел Класико

Тер Штеген

Алвес - Пиќе - Араухо - Алба

Де Јонг - Бускетс - Гави

Дембеле - Л.Де Јонг - Торес​
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
367
Поени од реакции
147
Народски кажано:Ги измеша брзините Чави Луѓе и тоа како....Поклонето прво полувреме со насреќа даениот нанесакање гол по грешка на Милитао Френки НЕВИДЛИВ,заправо незнам зошто Нико не беше стартер а и има толку мала минутажа.Зошто Феран 45-Минути само? Го поставуваш Абде десно против курпулентниот Менди буквално ни еден пробив немаше Депај влезе како да играше Барса со играч помалку НЕВИДЛИВ уште зимава да му се даде клоцата.Очигледно е дека Алвес не е спремен за 90 а не за нешто повеќе доста мака мачеше во дефанзива со Винишиус.Срамота е за Френки Бускетс да го диктира темпото на 33 години а сите плукаме по него.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
798
Поени од реакции
1.424
Френки многу разочарува во последно,истиот играч е уште од кога дојде никаков напредок нема во неговата игра.Иначе супер утакмица,докажаа децата дека може да се носат со секој.Се надевам повредите ќе не заобиколат па сезонава да фатиме ЛШ а од другата веќе може да се вклучиме во борба за титула.
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
6
Поени од реакции
10
Мислам дека Чави се уште неможе да ја најде вистинската комбинација за средината. Нико е многу подобра опција за средина од Френки. Сега кога Педри игра, он секогаш треба да биде стартер. Се гледа дека Чави многу верува во Гави, а и има зошто. Он и Бускетс покажаа некоја игра, Френки воопшто не го забележав.
Депај во многу лоша форма, на Торес му треба време да се воигра со екипата. Секоја чест за Араухо, Фати покажа дека треба да биде стартер.
Се на се, добра утакмица...на Барса и треба време,децата покажаа дека се иднината ма Барса, не требаат скапи непотребни трансфери.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.148
Поени од реакции
13.210
Според мене, во најдобриот момент од утакмицава Чави направи 2 непотребни измени, Френки колку и да не е во форма, може да повлече, исто и Феран со Абде, требаше да го остави уште 15 минути барем. И главното прашање е зошто Дест не беше во состав, Алвеш сепак има 38 години има, брзина има ако ништо друго.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.463
Поени од реакции
17.381
Мислам дека Чави се уште неможе да ја најде вистинската комбинација за средината. Нико е многу подобра опција за средина од Френки. Сега кога Педри игра, он секогаш треба да биде стартер. Се гледа дека Чави многу верува во Гави, а и има зошто. Он и Бускетс покажаа некоја игра, Френки воопшто не го забележав.
Депај во многу лоша форма, на Торес му треба време да се воигра со екипата. Секоја чест за Араухо, Фати покажа дека треба да биде стартер.
Се на се, добра утакмица...на Барса и треба време,децата покажаа дека се иднината ма Барса, не требаат скапи непотребни трансфери.
Нов член, прво мислење. :D Ајде benvingut :D
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.039
Поени од реакции
2.671
Имаме младина, ама не е тоа-тоа.
Коа веќе имаме транзиција, Де Јонг игра слабо на 8ца, стави го на местото на Бускетс, мислам дека таму ќе е многу подобар.
Педри и Гави нека играат офанзивно. Сите тројца може да повлечат.
Депај катастрофа, Фати врв.. Дембеле добар али не е конкретен. Би сакал да продолжи ќе ни биде од корист.
Ако сакаат Јуве трампа, Депај - Мората, одма нека го даваат.
Одбраната ни е крш, поточно начинот на бранење. Реално оваа утакмица и покрај примените голови изиграа добро.
Чави тоа мора да го смени.
Ќе ни требаат 2-3 преодни рока и останување на најдобрите за да се подсредат работите...
Ова лето мора да се оди на Халанд и класа штопер.
Гаја за ситно и искусен десен бек ќе бидат само плус.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
10.127
Поени од реакции
14.576
Имаме младина, ама не е тоа-тоа.
Коа веќе имаме транзиција, Де Јонг игра слабо на 8ца, стави го на местото на Бускетс, мислам дека таму ќе е многу подобар.
Педри и Гави нека играат офанзивно. Сите тројца може да повлечат.
Депај катастрофа, Фати врв.. Дембеле добар али не е конкретен. Би сакал да продолжи ќе ни биде од корист.
Ако сакаат Јуве трампа, Депај - Мората, одма нека го даваат.
Одбраната ни е крш, поточно начинот на бранење. Реално оваа утакмица и покрај примените голови изиграа добро.
Чави тоа мора да го смени.
Ќе ни требаат 2-3 преодни рока и останување на најдобрите за да се подсредат работите...
Ова лето мора да се оди на Халанд и класа штопер.
Гаја за ситно и искусен десен бек ќе бидат само плус.
Секоја чест за оптимизмот, па дури и тоа што Ла Порта бил другар со Рајола, но дечкото и неговото опкружување не кријат дека очекуваат плата од околу 40 милиона или платата на Меси што му ја дававате. Реал сигурно нема да ја даде таа плата, ете може кај вас ќе отиде. :icon_lol:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
666
Поени од реакции
1.301
Секоја чест за оптимизмот, па дури и тоа што Ла Порта бил другар со Рајола, но дечкото и неговото опкружување не кријат дека очекуваат плата од околу 40 милиона или платата на Меси што му ја дававате. Реал сигурно нема да ја даде таа плата, ете може кај вас ќе отиде. :icon_lol:
Не си интересен, Мбапе кај вас Хааланд кај нас мислиш дека нема да генерираат астрономски профит?

И онака веќе земаа кредити за реновација за стадионот, демек неможат за курево да земат? И така се збореше за 3 годишен договор, за него му одговара, ако се покаже ке си билда уште толку репутација и ке си бара лагано уште повеќе пари и поверојатно ке бега во друг клуб, Барса само како експеримент и искуство ке му дојде. Се зависи дали ке има титули или не, он секако ништо не губи.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.463
Поени од реакции
17.381
И онака веќе земаа кредити за реновација за стадионот, демек неможат за курево да земат? И така се збореше за 3 годишен договор, за него му одговара, ако се покаже ке си билда уште толку репутација и ке си бара лагано уште повеќе пари и поверојатно ке бега во друг клуб, Барса само како експеримент и искуство ке му дојде. Се зависи дали ке има титули или не, он секако ништо не губи.
Ова зборува за тоа на кое ниво спадна клубов. Да биде отскочна даска на ѕвезди во подем. Нешто налик на Арсенал, Дортмунд, Ајакс моментално или Порто и Бенфика на времето.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.148
Поени од реакции
13.210
Ова зборува за тоа на кое ниво спадна клубов. Да биде отскочна даска на ѕвезди во подем. Нешто налик на Арсенал, Дортмунд, Ајакс моментално или Порто и Бенфика на времето.
Никогаш тоа нема да се деси, од милион фактори, секогаш Барса и Реал ќе се изнад другите.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
10.127
Поени од реакции
14.576
Не си интересен, Мбапе кај вас Хааланд кај нас мислиш дека нема да генерираат астрономски профит?

И онака веќе земаа кредити за реновација за стадионот, демек неможат за курево да земат? И така се збореше за 3 годишен договор, за него му одговара, ако се покаже ке си билда уште толку репутација и ке си бара лагано уште повеќе пари и поверојатно ке бега во друг клуб, Барса само како експеримент и искуство ке му дојде. Се зависи дали ке има титули или не, он секако ништо не губи.
Никој не исполнува музички желби па да се грижи за астрономските профити на Реал и Барса. Постојат финансиски помоќни клубови и од Реал и од Барса.
За две-три сезони и Меси можевте да си го чувате, што продававте играчи со големи плати? Ќе си земевте кредит и завршена работа, миљарда сте дужни и така. И се ова е хипотетичка ситуација, ако и само ако ПСЖ и Сити не се замешаат. Кои се шансите дека ПСЖ нема да се замеша ако Мбапе си оди? Разликата е што емирот не оди по пресови и дава изјави кој ќе потпише.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.135
Поени од реакции
979
Единствен пораз во Класико за кој можам да кажам дека не сум се нервирал после утакмицата и мирно отидов на спиење. Игра која веќе личи на нешто голема желба и мотивација за победа. Можам да кажам само браво Чави.Овој тим со овие момци + некое засилување (Халанд) има светла иднина на чело со Маестро.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
367
Поени од реакции
147
Работата е во дисбалансираниот ростер кој го сочинуваат доодени ветерани на кои времето им помина и страшни таленти на кои не можеш да очекуваш да ја водат играта.Во што е проблемот? Проблемот е во тоа што фалат играчи во фудбалска зрелост т.е готов продукт такви на некој начин беа/се Депај Френки Ленглет и Тер штеген што требаа тие да ги повлечат младите напред ама самите гледате кој во каква форма е прво а не да е спремен за нешто поголемо (Недај боже пак Лидер).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom