Фан Клуб: Барселона

Член од
26 септември 2012
Мислења
7.043
Поени од реакции
5.170
нема што многу да се збори,треба да се задржава топката до максимум да се губи време и доколку бенфика го отвори мечот да се оди веќе на СЕ или ништо.............доколку се истурка до 65та минута нерешено не верувам баварците да рескираат премореност на играчите или повреди па да се залагаат во мечот
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.149
Поени од реакции
13.213
На Тер Штеген му летнало пилето, па и долго траеше со оглед на тоа какви дегени има околу себе. Сите се ретарди, ама толку тежок ко Мингеза еднаш мајка раѓа, вторпат Гарсија го нарекува :lolzz:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.479
Поени од реакции
8.966
Тер Штеген и Френки ми се омилени од овој состав, ама и двајцата долго време се катастрофа. За Пике, Мингеза и остали ко нив немам нерви веќе да се нервирам. И во Лига Европа одма ќе не нокаутираат, главна цел сезонава треба да е топ 4 во Ла Лига, сето останато е научна фантастика.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
371
Поени од реакции
147
На многу играчи треба да им се покаже вратата,а би рекол дека и Тер штеген и Де јонг не се недопирливи ако дојде доста висока сума.Тер штеген веќе втора сезона е во катастрофална форма,како што цел напад треба да се смени така и цела одбрана треба.Се остварија моите очекувања дека оваа Барса е на ниво на Сосиедад и Бетис,со ваква просечна одбрана и напад каде Лига на шампиони несакам ни да помислам ако чудесно победеа во Минхен па 8-мина финале да се падневме со Сити Псж или недај боже Ливерпул а во најлош случај со овај ростер и Лига на утеха т.е на Европа е недостижна.Не ги кривам Чави како и неговиот претходник изваден е 80 % од максимумот на овај ростер.Се прашувам дали Лапорта ќе ги превземе тие некои големи и тешки одлуки?
 
Последно уредено:
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.279
Поени од реакции
3.769
Чави само неславно побрзо отказ ќе си среди ако не ги избрка староседелците Бускетс, Алба, Роберто и просеците од играчи.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.149
Поени од реакции
13.213
Thomas Müller (Bayern): "Barça cannot cope with the intensity. Technically and tactically, they have it all. But at the highest level, they cannot match the intensity of the game."

Ова е тоа, како забавена снимка се, премногу физички заостанаа за денешниов фудбал.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.467
Поени од реакции
10.826
Имаме само шест можни противници за 1/16 финале во ЛЕ: Наполи, Лацио, Ренџерс, Брага, Олимпијакос и Динамо Загреб.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
9.102
Поени од реакции
25.237
Наполи и Лацио ќе не елиминират, другите четири би ги победиле.

Мислам дека ни за ова натпреварување немаме тим за титула. Не дека е битна толку титулата, али победникот иде директ во ЛШ наредна година, а преку лига тешко да избориме место.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.279
Поени од реакции
3.769
Депај повреден и ќе биде надвор од терен најмалце еден месец.
Моментално за следна утакмица сме со точно 0 напаѓачи.
Ќе играме напад со 3 везни играчи ...
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.149
Поени од реакции
13.213
Колку Чави немаше поим во каква состојба е клубот, говорат изјавите ако ги гледаме хронолошки. Од овај тим може со секого да се натпреварива и да се бори за сите титули, до ЛЕ ни е реалноста. Добро е што поразот од Баерн малце го отрезна и полека ги сфаќа работите. Се надевам ќе увиди и колку е Дембеле "круцијален" за тимот, колку Умтити бил добар на тренинзите, колку е факинг Роберто "значаен" за тимот и други изјави надвор од реалноста.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
9.102
Поени од реакции
25.237
Да го оставиш Катар со бесконечните милиони и бесплатен дизел секој ден у аутото, за да дојдеш да го тренираш овој очај и обид од тим. Сам си е крив Чави, колку и да е легенда на Барса не требаше да прифати ваква состојба.

Реал е шампион, Севиља и Атлетико ќе си земат 2 места во ЛШ, шо значи ни останува само една шанса за ЛШ. Тоа би било изводливо само ако се земаат 3-4ца играчи во офанзива сеа зимата шо само според себе изгледа како научна фантастика. Плус Бетис игра предобро и е главен конкурент за 4то место.

Црни години се пред Барса, многу црни.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
371
Поени од реакции
147
Заправо некогаш и незнам зошто се плука по Чави?Ваква формација онаква,овај играч таму овај ваму?Имаме дисбалансиран ростер доодени ветерани на кои одамна времето им помина,и страшни таленти од кој што неможеме да очекуваме од 17/18-Годишни деца да го движат тимот напред или во краен случај да прават разлика на терен.Од тие (На некој начин) лидери на терен што требаа да се како Тер штеген Де јонг НЕ го дадоа тој чекор напред ќе очекуваме од Гави или/и Нико да прават разлика некоја на терен? Ростер од просечни играчи каде примарна цел треба да биде пласман во Топ 4 што освен средина буквално цел напад и Тер штеген веќе да не е недопирлив (Да се слушаат понуди и за него) треба промена а и од одбраната никој да не е недопирлив.Мое мислење е дека освен Феран (Ако во последен момент не излезе нешто) и Де јонг-Напаѓачов заминувања/засилувања скоро и да не очекувам на што клубот рачуна да се ослободи од 3-4 играчи на зима па да почне тој некој си мал мини ремонт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom