Фан Клуб: Барселона

Член од
17 мај 2016
Мислења
3.255
Поени од реакции
3.730
На дожд ќе се игра утакмицата, со толку повредени играчи, меѓу кои и најдобриот во тимов, Фати, ќе е претешко да се победи. Мора да се искористат малкуте шанси кои ги креираат, а нема квалитетен голгетер кој гарантира дека ќе искористи некоја, тука лежи главниот проблем. Другиот е што не може да зачуваат празна мрежа, катаклизмична одбрана, со која сезонава полека и Штеген го вовлекуваат во сивилото.

Дури и ако одиме во ЛЕ нема да сме во фаворитите за освојување, срање :D
Единствена тактика што може да помине тука е напаѓачите да праат дриблинзи во противнички шеснаесетник со надеж дека ќе ги закачат по нога за пенал :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.393
Поени од реакции
10.603
Како бе не влезе ова на Демир... Ќе се прославеше детето... Играат мотивирано вечер, посебно младите, ама мора да се искористат шансите.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.039
Поени од реакции
2.671
Не знам колку се спремни Дест и Дембеле, ама ако се за по едно пола саат, добро би ни дошле по таа лева страна, да рашират и ќе добиеме на брзина.
Ленгле коњот надвор. Може и Кутињо место Нико, да пробаме со шут од далечина преку него и Дембеле.
Не гледам друг начин.. еден прекин и ќе ни ебат мајката...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
7.000
Поени од реакции
5.128
одлична партија на јангстерсите,депај треба да застани како центарфор и да не мисли на додавање туку само шут кон голот иначе како би се отворил мечот и како би се добил.........добра текма али без завршница цел овај труд се анулира,не значи ништо
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
745
Поени од реакции
730
Хорхе Жесус на апаратима:pos:

Гави страшен,какви робертовци,пуиџи муиџи,,добар пресинг на средина.
На оваа формација ни требат 2 брзи крила,што се виде и со Дембоуз.
Штета шо не победиме.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
3.039
Поени од реакции
2.671
Депај не е 9ка, ме изнервира што куров ми комплицира све му ебааам.
Со Фати на крило и плус Педри, мислам дека ќе биде значително добро.

П.С. Араухо и Гави се класа. Се познава уште сеа.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.148
Поени од реакции
13.210
Хорхе Жесус на апаратима:pos:

Гави страшен,какви робертовци,пуиџи муиџи,,добар пресинг на средина.
На оваа формација ни требат 2 брзи крила,што се виде и со Дембоуз.
Штета шо не победиме.
Со Ансу и Педри друго ќе е, ама пак останува дупка на централен, Депај зеде да додава сам пред голман хаха. Штета ова со Агуеро што се издешава, ќе бевме солиден тим.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.393
Поени од реакции
10.603
На целата финансиска ситуација се случија и премногу малери, како повредите на Фати и Педри и ситуацијата со Агуеро. Да бевме комплетни можеби веќе ќе бевме во осминафинале. Ова синоќа не беше лоша игра воопшто, младите дечки имаа добар меч, посебно Гави и Демир. Депај од друга страна беше катастрофа, премногу лежерен и спор. Никаква фајда не видовме од него во ЛШ. Ако продолжи вака ќе остане тоа дека човекот не е играч за голем клуб.

Чуда во фудбалот се дешаваат. Ќе се навива до крај против Баерн а мислам дека и не е невозможно Бенфика да киксне. Ама дури и да продолжиме во ЛЕ не е катастрофа оваа сезона. Толку е квалитетот на тимот моментално плус се издешаваа куп малери. Посебно за младинците и една сезона во ЛЕ може да биде убаво искуство. Тимот ќе се фокусира на подобар пласман во Ла Лига. Се гледа дека со Чави е подобрена атмосферата и во тимот и на Камп Ноу.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.463
Поени од реакции
17.381
По тоа што го гледаме до сега, Депај не дека не е играч за голем тим. Он не е играч за никаков тим.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.148
Поени од реакции
13.210
Феран Торес, сити бара 70 милки, барса наводно нуди 50. Шознам, неконстантен е некако, мада и голема конкуренција има во сити, за кај нас ќе е ок. Се надевам дека Олмо не отпаѓа ако се оствари трансферов, ама така изгледа моментално.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.143
Поени од реакции
6.914
Многу не чини што немаме квалитетен напаѓач.

Што утиња Депај :facepalm:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.148
Поени од реакции
13.210
Минимум 2-0 ќе беше досега со саглам напаѓач

Абде многу добар засега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom