Фан Клуб: Барселона

Член од
30 јули 2014
Мислења
745
Поени од реакции
730
Катастрофа дечки,на такви шанси од 5 метра Дест,Гави да не погодеш незнам..На тренинг само подавање играт изгледа..Играта тапа,Депај тапа,Бускец пенционер,Пике гајба лошоо..
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
372
Поени од реакции
147
Како што потенцирав:Дали Куман ЌЕ ја преживее сезонава,а и до каде ќе оди трпеливоста на Лапорта (Или е приморан)?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.289
Поени од реакции
3.771
Има инфо на sportbible дека Куман отказ добил. Некој нешто слично да не прочитал?
 
Член од
13 февруари 2019
Мислења
113
Поени од реакции
213
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.149
Поени од реакции
13.213
Чави е изборот изгледа. Коцка е, дали ќе исплати или не, дали е вистинско време или не, дали е нов Пеп или Пирло или нешто измеѓу останува да видиме :D
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
9.107
Поени од реакции
25.281
Се убаво, али јас не би го фрлал Чави во ваков оган. Нека ја играт сезоната со помошниот шо му беше на Курман, нема потреба на ваков тим скап тренер или Чави да си превзема ризик на непочната кариера.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Абе шо ве гледам чудни, се нервирате... Оти не почнете да си навивате за ПСЖ како шо направија сите други навивачи на Барселона?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.481
Поени од реакции
10.856
Нека му е со среќа на Чави. Преголем ризик е ова за него, се надевам нема да испадне нов Пирло или Солскјер. Барем сигурен сум дека фановите ќе имаат трпение со него. Сепак сите сме свесни во какви услови ја презема работата и дека ова е преоден период за клубот.

Не знам колку е вистина, наводно ги барал Стерлинг и Жил Кунде во јануари.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
7.054
Поени од реакции
5.196
лоша среќа или лоша атмосфера имаше куман што не можеше да ја започне сезоната без меси, со повредени и вон форма агуеро, кутињо, после педри и ѕверот араухо се повреди, го мешаше составот секоја текма да добие костур и форма на тимот но ништо од тоа....... треба да се види дека има многу позитивни работи донесено со пробивањето на педри, гави, нико, араухо за негово време и барса доби потенцијал и квалитет да развива тим во иднина....... тешката финансиска криза го зеде данокот со пуштањето на меси и суарез без пари како и немањето средства да се доведат замени за пике, буски, алба и други, потребно е многу да се сработи да се врати барса на шампионските патеки, а ако тоа лапорта не го стори нема друга замена тоа да го стори
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.564
Поени од реакции
17.676
Да расчистиме само уште пред назначувањето на Чави (или било кој и да е друг) за нов тренер, дека тренерот не е единствениот, па можеби ни најголемиот проблем. Секако ќе треба време дури да се опорави екипата, кој и да дојде нема да има инстант резултати, тоа е нормално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom