Фан Клуб: Барселона

Член од
7 август 2011
Мислења
642
Поени од реакции
1.243
Фудбалски бренд како Барселона требаше одамна пополека да се движи кон смената на победничкава генерација, поштено Каталонскиве фосили од херои станаа најомразени играчи.

Никој не очекуваше да газиме 20 години да бидеме реални никој, ама ни најголемиве хејтери и обични бараби непознавачи на фудбалот не очекуваше Барса да ги испие најголемите бламови во историјата на фудбалот.

Треба на секој фан да му стане јасно, се додека Каталонскиов клан не си отиде кој и да дојде се е џабе. Кога они ке си заминат само тогаш клубов ке види аир и ќе може да прави ремонт како што доликува.

Кога и да играат они 4ца тие 4 клучни позиции не постојат. Ова во денешниов фудбал што се игра е голем ебан хендикеп, навистина страшно нешто. Какви мочани договори имаат да мора да играат кога се фит тоа само кај нас може да го има.

Срам ме фаќа веќе, колку и да сакам да ги почитувам за историјата што ја испишаа неможам покрај фактот што дозволија вака клубот да падне. Абе едни Пујол, Чави и Иниеста кажаа доста е, а овие ги заболе кур. Затоа кога ке си заминат еден ден од клубов сите 4ца ке бидат испратени со погрдни пораки.

Што е до Куман, се гледа дека не е некој тактички генијалец ама освен он никој друг не се нафати да ја земе Барса да ја тренира која е во слободен пад. Дури самиот збореше, дека заминувањето на Меси ја откри вистинската слика во клубот, да може он да се распука да збори мислам дека многу гомна би изел за што се случува во клубот. Пак ке речам, тренерот е само една обична кукла кај нас, кој сака нека дојде се е џабе кога на одредени фудбалери им е вметнато во договор дека мора да играат.
 
Последно уредено:

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
439
Поени од реакции
1.183
Подобро Алфред да остане прв тренер. Куман е како дрво до линијата :D
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.642
Поени од реакции
22.825
Аууу Гави :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:

2004 е роден момакот, игра како да е ветеран. Елеганција во движење.
 

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
439
Поени од реакции
1.183
Пуџ е талент ама некако мн послаб од колегите у среден ред. Сака да се докажува и лета цело време ама ништо ефикасно. За разлика од него Гави е пример како треба да се игра. Смирен и секогаш добро позициониран. Исто видов дека добро игра со глава и е добар дефанзивно, нешто шо Рики го нема.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.642
Поени од реакции
22.825
ШУТИРАЈТЕ БРЕЕЕЕ Хахахахахах ... лееле сакаат со топка у гол да влезат. Депај до сеа можеше хет трик.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.642
Поени од реакции
22.825
ФАТИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ

:oleee::oleee::oleee::oleee::oleee::oleee::oleee::oleee::oleee::oleee:ж


Е тоа ни фалеше, атмосфера и желба за игра. Фати, Гави, Дест, Де Јонг, сите беа перфектни. Дури и Пике одигра солидна утакмица. :pos:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
712
Поени од реакции
703
Супер утакмица до 80мин,али на крај пак почнаа да се опуштат и ќе примаа гол.
Дест ми се чини и лево повеке му лежи,асистенција одма,дриблинзи,продори све..
Средината добра колку толку..
Да си ги тепаме дома сите,а у гости макар нерешени за лига шампиони место..
ФААТИ исссс БЕК!
 

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
439
Поени од реакции
1.183
Каков состав извади ботов му ебам компиро
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.108
Поени од реакции
2.163
Вади га бе тај Лук Де Јонг, крвта да му гу ебу саката, Брајтвајт е Меси и Роналдо у пакет за нега
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.349
Поени од реакции
8.416
Лук де Јонг мора да е најутепаниот фудбалер што некогаш има заиграно за клубов, буквално игра за противникот и им смета на нашите Со години имам гледано играчи од типот на Олегер, ама овој е нешто посебно. Само заради него треба тренерот да се отпушти, не можеш да бидеш ок тренер ако си препознал било каков фудбалски квалитет во инвалидов

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom