Фан Клуб: Барселона

Член од
29 април 2015
Мислења
2.960
Поени од реакции
2.568
Куман нека лета што побрзо.
Децава нека играат у лигава цело време.
Топ 4 треба да ни е цел годинава.

Л. Де Јонг црепот од 5 метри промаши.
Де Јонг, Депај и Кутињо нека преземат поголема одговорност.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.646
Поени од реакции
22.841
Се очекува официјален отказ на морковот во наредните неколку саати.

Настрана тоа што сме ограничени со квалитет, али вакво понашање при израмнувачкиот гол во најмала рака е срамно и зборува за менталната состојба на тимот. Не ремито, туку урлањето на Араухо и компанија при израмнувачкиот гол му пресуди.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.217
Поени од реакции
33.927
Се очекува официјален отказ на морковот во наредните неколку саати.

Настрана тоа што сме ограничени со квалитет, али вакво понашање при израмнувачкиот гол во најмала рака е срамно и зборува за менталната состојба на тимот. Не ремито, туку урлањето на Араухо и компанија при израмнувачкиот гол му пресуди.
Има шпекулации за нареден тренер? Пошо гледајќи вака само од лошо у полошо влага Барса, не гледам како би привлекле некое име додека се во ваков хаос.

Видов некоја статија за Пирло ама одбивам да верувам во тоа.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.646
Поени од реакции
22.841
Има шпекулации за нареден тренер? Пошо гледајќи вака само од лошо у полошо влага Барса, не гледам како би привлекле некое име додека се во ваков хаос.

Видов некоја статија за Пирло ама одбивам да верувам во тоа.
Тешко дека ќе биде некое јако име, најверојатно ќе превзема помошниот тренер до крај сезона па после ќе се бара опција. Нема ни име а тешко дека ќе има и пари за да дадат атрактивна плата, плус ако му се раскине договорот на Куман треба да му исплатат 10тина милиони ако не и повеќе.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.217
Поени од реакции
33.927
Тешко дека ќе биде некое јако име, најверојатно ќе превзема помошниот тренер до крај сезона па после ќе се бара опција. Нема ни име а тешко дека ќе има и пари за да дадат атрактивна плата, плус ако му се раскине договорот на Куман треба да му исплатат 10тина милиони ако не и повеќе.
Да се тера така со некој полу-тренер а само што почна сезоната е катастрофално, не дека па големи очекувања имате ко фанови ама може ни топ4 да не фатите сезонава со вакви бродоломи внатре во клубот.

Чави знам се споменуваше едно време, отпаѓа скроз тој?
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
311
Поени од реакции
134
Само промена на Тренер може да биде мачкање на фасадата а ништо конкретно да не се смени треба да се чепне во сржта на проблемот а тоа е да се седнат на клупа Бускетс Пиќе Алба Роберто-Продажба уште на зима и да му се даде шанса на младиве и онака сезонава е фрлена во вода.Ако упорно се форсира оваа стара гарда ќе се вртиме само во круг.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.003
Поени од реакции
3.683
Според тоа што се пишува, не сакаат да избрзаат додека не најдат замена, не сакаат привремена опција туку некој за долгорочно, што ќе може да почне со градење на тим. Од имињата што се споменуваат, до сега Чави и Роберто Мартинез (селекторот на Белгија) се имињата што највеќе кружат. Глупост направија што го оставија и летово Куман затоа што очигледно беше дека не ја има довербата од новата управа, мада тешко е да се замери со оглед на хаосот што се случуваше летово. За мене убедливо најдобра опција би бил Тен Хаг од Ајакс, ама во моментов е невозможна опција, нема да се нафати на сред сезона сигурно плус постои јазичната бариера, интересна опција е и Гаљардо од Ривер, а загрижувачки е што засега Роберто Мартинез се истакнува како најсериозен кандидат
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.646
Поени од реакции
22.841
Не ми се верува Чави да го превземе овој хаос. Точно дека се чекаше враќање на Лапорта за негово назначување, али после работите шо се дешаваа летото со Меси мислам дека ќе почекаат барем да застане клубот колку-толку на нозе.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.245
Поени од реакции
16.893
Уште пред почетокот на сезоната го мислам ова, а сега ми изгледа се поверојатно сценарио.
Ова со муабетите дека со продажбата на Меси, Гризман и намалувањето на платите на играчите е уствари жртва за клубот да се опорави и дека за 2-3 трансфер периоди Барселона ќе се врати на старите патеки е само мачкање очи и илузија. Реалноста е дека клубот оди во лош правец, Лапорта не е магионичар кој со магично стапче ќе ги реши сите срања на претходната управа. Тешко ќе оди враќањето на Барселона таму кај што припаѓа, во кремот на европскиот и светски фудбал.
Тоа што ме плаши е да не се случи катастрофа сезонава, па наредно лето ништо чудно да си заминат и други играчи (пример Де Јонг е прв што ми текнува, дечкото е ѕвер играч кој заслужува да игра во топ тим).
Исто така, мислам дека пресудно за заминувањето на Меси не беше финансискиот проблем, туку недостатокот на квалитет и немање спортски проект.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.349
Поени од реакции
8.416
Било и полошо, се сеќавам на времето кога игравме Куп Уефа, Ривалдо едвај кога не протна до 4то место во Ла Лига итн. Најбитно е да се исчисти клубот од срањата на претходните управи, оние што ја направиле штетата (сигурен сум со намера, вакво менаџирање со IQ во минус да си и да сакаш нема да успееш) да платат на ваков или онаков начин за истата штета и ќе се среди. Сеуште имаме добри млади играчи, Барселона сеуште е топ град за живеење со топ клуб со историја, сеуште клубот им припаѓа на навивачите. Е сеа за резултати малку ќе почекаме...бар играта да ја подобрат, ова вчера беше тактика Стоук Сити, рокни ја напред па кај падне падне. 2000 центрашутеви, Пике/Араухо/Л. Де Јонг во напад (овој па демек играта со глава му е единствената јака страна и пак успеа да промаши скоро празен гол, ебате талентот :pos:).

Очигледен беше исходов за секого со грам мозок, не за џабе се убивме јадење г..на на форумов за работата на претходните управи, за кланот што си лапаше нови договори со 400 миљона плата па секој тренер што ќе им противречеше нешто го падеа...некои од нив сега се прават спасители откако го исцицаа клубот (не дека јас не би прифатил да бев Серки Роберто кога Барто ми нуди плата ко на Мбапе, а имам една добра утакмица у последни 5 сезони). Телевиса презента е клубов, Гејм оф Тронс г...на да јаде.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.472
Поени од реакции
11.634
Сведочевме на најдобриот период во историјата на клубот, сега изгледа на еден од најлошите ќе сведочиме. Последниве неколку утакмици се на ниво на Интер и Милан од пред неколку години.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.759
Поени од реакции
8.247
И да си оди Куман и да остане, пак тешко дека нешто наскоро ќе се смени. Нема што посебно да очекуваме од оваа сезона. Целите што денес ги кажа Куман кога го прочита соопштението се реални. Да се остане во врвот на Ла Лига (ова го сфаќам како успех ако се заврши на трето или четврто место) и да не се очекуваат чуда во ЛШ. За мене тоа би било да ја минеме групата и да испаднеме достоинствено во нокаут фазата.

Ако веќе си оди Куман треба да бидеме реални дека ќе биде претешко да се најде добра замена. Никој од веќе зафатените тренери нема да се нафати да го решава хаосот. Од имињата што се споменуваат можеби најдобра опција е Чави. Но во ваква ситуација може да му ја зафркнеме прерано тренерската кариера, како што испадна со Пирло во Јувентус.

Кога сме веќе кај Пирло, гледам и за него вртат шпекулации. Се надевам дека нема грам вистина во тоа, пошто тоа ќе биде најлоша можна опција. Конте е добар тренер, но не одговара на клуб како Барса ниту па верувам дека би дошол во ваква финансиска криза...
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.646
Поени од реакции
22.841
Останува Куман, дури Лапорта изјавил дека неговото место не зависело од вечерашната утакмица со Кадиз и дека Куман ја има подршката од сите во клубот во овие тешки периоди. :facepalm::facepalm::facepalm: :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

И Лапорта станал либерал педераш, останува уште да клекнат сите фудбалери во знак на подршка за Куман и да одам да навивам за Фиорентина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom