Фан Клуб: Барселона

Член од
11 октомври 2017
Мислења
328
Поени од реакции
137
@cholismo Како што потенцирав од една страна ќе се ослободат од платата ПРЕГОЛЕМА а клубот е во толкави лајна т.е толкави долгови што играч за 4-5 милиони плата неможат да договорат а не Гризман кој зема над 30 милиони.Пробаа за Феликс (Што по мене е промашај најголем) типичен Мендеж клиент медиумски експониран исфорсиран (Ако запримети исто беше и со Тринкао) во Атлетико Феликс нигде го немаше и го нема од него најповеќе се очекуваше со Португалија заедно со Роналдо да ја освојат.Да се прашувам јас од Атлетико би го зел или Љоренте или Коке некако повеќе ми се Барса стил играчи,неможеа да ги договорат и нож до коска дојде и Саул.И да постои ОГРОМЕН ризик да се повтори случајот Суарез од аспект на тоа што му даваме играч добро познат за Симеоне и автоматски Барса засилува најголем ривал како што направија Лани со Суарез а тој Суарез титула им донесе.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.865
Поени од реакции
4.968
Единствено добро е што ќе се ослободат од астрономската плата која не знам со кој памет му ја дадоја.
Тотална утка беше трансферот на Барса и ако ги земеме сите околности во предвид единствен кој е победник во случајот е Чоло, не го зборам ова од инает, не ни сакам да се оствари трампата јас.
Зошто ? Го продаваат Гризман за 120 милиони, по не цели две години го враќаат назад трампа за играч кој ионака беше на излезна врата и ќе завршеше најверојатно во Премиер за 40 милиони евра, Саул беше резерва последнава сезона кај Симеоне.
Пак ќе речам на крај ќе се види кој извади корист најповеќе од трампата ама не мириса на добро за Барселона.
ако разбираше толку од фудбал ќе навиваше за барса
 
Член од
20 април 2009
Мислења
989
Поени од реакции
944
Ма каков Гризман за без пари, Лапорта не е Бартомеу. Сигурно следите дека се е стопирано во моментот
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.156
Поени од реакции
10.945
Ма каков Гризман за без пари, Лапорта не е Бартомеу. Сигурно следите дека се е стопирано во моментот
Ништо не е стопирано, сеуште преговараат, нормално не е Лапорта глуп. Последни информации се дека сакаат некој да искешира 70 милиони за Гризман, Гризман да се откажи од милионите кои му ги должат Барса и во Атлетико да ја покријат целата плата која ја зема во Барса.
Автоматски споено мислење:

ако разбираше толку од фудбал ќе навиваше за барса
Скраја било, попрво ке се обесам на саат кулата :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.306
Поени од реакции
17.007
Член од
7 август 2011
Мислења
648
Поени од реакции
1.253
ако разбираше толку од фудбал ќе навиваше за барса
Навива за Атлетико, се разбира дека врска нема :rolleyes:

Не дека почнала да следи фудбал ради Торес што го намеркала ама...
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.985
Поени од реакции
2.598
Ја гледаше ли некој утакмицата?
Детето што играше средина 14ка, кое е? Гави?
Растура малиот, најдобар второ полувреме, а 16 години е :ojeaa:

Гризман ни под разно не треба да си оди, исто и Коладо, добар е, подобар од Тринкао, а без пари :D

Депај - Гризман - Меси треба да е 3ката напред.

Ако не купиме везњак и Мориба не продолжи договор мора да остане Пјанич. Се познава дека многу го знае фудбалот, кој кур му е на Куман неам поим, не смееме да се остаиме со Рики и Роберто само замени.

Депај е добар, даде гол од пенал.
Битно отвара, прима топки и влага у шанси, тоа што ни требаше после Нејмар. (Фати не го ставам тука ептен малку играше лани.)

Ќе видиме до кај 15ти Август одприлика би требало да се знае каков би бил тимот, али лев штопер и везњак мора да се земе.

Ја би го ризикувал Дембеле место Гризман.

Умтити, Ленгле, Дембеле, Кутињо, Бретвајт и Пјанич ако купиме везњак нека се шиткаат.
 

Keyser

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
586
Поени од реакции
2.157
Ленгле, Кутињо, Дембеле, Мартин, Мориба(ако се противи) мора да си одат.
Рики да иде на позајмица, има мн подобри од него за во средина
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.865
Поени од реакции
4.968
Треба еден салам деструктивец во средината оти пак секоја текма ќе виси голот во воздух со просечните екипи, да не зборувам против елитата...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.865
Поени од реакции
4.968
Конечно после Енри и Нејмар добро решение на таа лева страна во тришилката да не го урочам
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
328
Поени од реакции
137
И оваа сезона ќе имаме некој нов Педри т.е некое откритие од овие младиве добро е Куман што му дава шанса.Инаку останатото Гризман стандардно уште една бледа партија,одбраната целиот дефанзивен концепт КАТАСТРОФА одбраната и те како ќе чкрипи треба/ше управата да прави напори за да земи стопер.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.985
Поени од реакции
2.598
И оваа сезона ќе имаме некој нов Педри т.е некое откритие од овие младиве добро е Куман што му дава шанса.Инаку останатото Гризман стандардно уште една бледа партија,одбраната целиот дефанзивен концепт КАТАСТРОФА одбраната и те како ќе чкрипи треба/ше управата да прави напори за да земи стопер.
Гризман бледа партија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom