Фан Клуб: Барселона

Член од
23 март 2017
Мислења
180
Поени од реакции
178
Tie namaleni Plati so okolu 300 iljadi klauzuli, ova godina 50% kratenje na Plata dogodina 250 % pokacuvanje I taka toa kratenje odi......
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.622
Поени од реакции
11.918
Изгледа стварно ќе бидне трампата, мене не ми се допаѓа што го даваме Гризман во ривал. Од друга страна Саул мислам повеќето ќе се согласиме дека барем еднаш сме пишале дека ќе е добро да се купи. Гризман би земал 26 милиони во Атлетико, Саул 6 во Барса, а ќе видиме дали ќе доплати нешто Атлетико за трансферот или не.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.985
Поени од реакции
2.598
Најголема грешка ќе е пуштање на Гризман, макар и сите 120 милиони да ги вратат.
Очигледно дека не им е за цифрата на фудбалерите, сакаат да ги намалат многу платите, затоа и раскинуваат договори.
Гризман - Саул размена аутоматски значи 30 милиони плус годишно, разликата во плата.

И да, Саул беше играчиште, ама годинава е изгубен. Ако стварно се деси, дај боже да се врати, ама мислам дека и кај нас ќе грее клупа и ќе биде 4та опција во средината, тоа што требаше да биде Пјанич годинава.

Со Балде најверојатно ќе се продужи договорот до 2026 и он ќе биде замената за Алба.

Роберто исто ќе продолжи и ќе намали плата. Куман го сака пошо може да игра и бочно и во средина.

Вака би ни требало само лев штопер.

И да, можно е Ленгле во Евертон, имаме добра соработка со нив.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.622
Поени од реакции
11.918
Депај - Агуеро - Меси

Педри - Де Јонг - Саул

Алба - Араухо - Пике - Дест

Штеген​
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
328
Поени од реакции
137
Друштво реално следам по социјалниве мрежи и да има доста полемики ЗА и против оваа трампа.Од сосема некој друг агол управава на Барса убива 2-3 муви со еден удар прво ќе се ослободат од Гризман кој зема превисока плата и кој реално НЕ ГИ ОПРАВДА тие 120 милиони една утакмица добар 2-3 го немаше никаде е сега дојде нож до коска управава проба да го трампаат за Феликс-Кој според мене е превара од играч се очекуваше од него во Атлетико да го предводи нападот а и за Португалија исто со РОналдо.Иако мислам дека Љоренте подобро би се вклопил или КОке ама Атлетико несакаше и како што кажав дојде нож до коска па со Саул каде што во доста наврати Куман имаше изјавено дека сака таков профил и после пропаднатиот трансфер на Вајналдум.Како ќе изменаџира КУман во средината и како ке се/ќе го вклопи Саул ќе видиме иако сметав и сметам дека фали стопер таму сме најтенки.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.123
Поени од реакции
3.567
Депај - Агуеро - Меси

Педри - Де Јонг - Саул

Алба - Араухо - Пике - Дест

Штеген​
Каков црн Пике, подобро Мигеза да го гледам како тепа противнички играчи :D
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.840
Поени од реакции
23.935
Сеа наводно трампа Гризман за Феликс, без доплaти во двата правци. Кој кур слични плати зимаат ако не се лажам.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.985
Поени од реакции
2.598
Сеа наводно трампа Гризман за Феликс, без доплaти во двата правци. Кој кур слични плати зимаат ако не се лажам.
Не, не... нашиве сакале така, Атлетико одма одбиле, а спремни се за Саул - Гризман.
Најверојатно сакаат и играчите, проблем е само што Барса го цени 15-20 милиони повеќе Гризман, а овие не сакаат да доплатат.
Саул плата во Барса 6 милиони, Гризман во Атлетико 25 милиони.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.840
Поени од реакции
23.935
Не, не... нашиве сакале така, Атлетико одма одбиле, а спремни се за Саул - Гризман.
Најверојатно сакаат и играчите, проблем е само што Барса го цени 15-20 милиони повеќе Гризман, а овие не сакаат да доплатат.
Саул плата во Барса 6 милиони, Гризман во Атлетико 25 милиони.
Искрено се надевам нема да прифати Лапорта. 120 милиони го плативме Гризман, и сеа да го трампаме за Саул? Кражба.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.156
Поени од реакции
10.945
Друштво реално следам по социјалниве мрежи и да има доста полемики ЗА и против оваа трампа.Од сосема некој друг агол управава на Барса убива 2-3 муви со еден удар прво ќе се ослободат од Гризман кој зема превисока плата и кој реално НЕ ГИ ОПРАВДА тие 120 милиони една утакмица добар 2-3 го немаше никаде е сега дојде нож до коска управава проба да го трампаат за Феликс-Кој според мене е превара од играч се очекуваше од него во Атлетико да го предводи нападот а и за Португалија исто со РОналдо.Иако мислам дека Љоренте подобро би се вклопил или КОке ама Атлетико несакаше и како што кажав дојде нож до коска па со Саул каде што во доста наврати Куман имаше изјавено дека сака таков профил и после пропаднатиот трансфер на Вајналдум.Како ќе изменаџира КУман во средината и како ке се/ќе го вклопи Саул ќе видиме иако сметав и сметам дека фали стопер таму сме најтенки.
Јас само дојдов да прашам кoja e втората и третата мува шо ќе ја отепа Барса со трампата Саул Гризман :)
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
328
Поени од реакции
137
@cholismo
Првата е Ќе се ослободат од платата на Гризман,втората е (Ако останеше Гризман) како сето тоа ќе се изменаџира во нападот знаеме колку е Куман љубител на ротации,третата е од финансиска гледна точка нема дилеми дека Барса победува Гризман е во тие години каде цената му се преполовува од еден во друг преоден рок а и пак ќе потенцирам не се работи за Клучен играч. Нешто друго да прашаш?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
11.156
Поени од реакции
10.945
Единствено добро е што ќе се ослободат од астрономската плата која не знам со кој памет му ја дадоја.
Тотална утка беше трансферот на Барса и ако ги земеме сите околности во предвид единствен кој е победник во случајот е Чоло, не го зборам ова од инает, не ни сакам да се оствари трампата јас.
Зошто ? Го продаваат Гризман за 120 милиони, по не цели две години го враќаат назад трампа за играч кој ионака беше на излезна врата и ќе завршеше најверојатно во Премиер за 40 милиони евра, Саул беше резерва последнава сезона кај Симеоне.
Пак ќе речам на крај ќе се види кој извади корист најповеќе од трампата ама не мириса на добро за Барселона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom