Фан Клуб: Барселона

Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.526
Поени од реакции
11.738
Гледам никој не спомнал, поминаа скоро 24 саати откако Меси веќе не е играч на Барселона. Сеуште нема никакви конкретни информации, освен наводно некои катарски клубови му давале 80 милиони евра еднократна уплата само за потпис, плус плати.
Слабо пратиш :D Ќе потпише уште 2 години, прашање на формалност е.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.874
Поени од реакции
8.644
Јасно е дека ќе остане. Да сакаше да замине сигурен сум до сега ќе најавеше. Се чека да заврши Копа Америка па да ги договорат формалностите.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
318
Поени од реакции
135
Лапорта имаше објавено дека ќе донесел уште уште 2-3 засилувања (Лев бек,Стопер и везен играч),сите знаеме дека пари за трансфери НЕМА а трансфери можи да има само со размена т.е со трампа ама за тоа треба да се сложат сите четири страни.Јас НЕочекувам трансфери повеќе,продажбите неодат според планот,евентуално Брајтвајт и Алења за Гаја ама неверувам има понуди од Англија за Брајтвајт.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.971
Поени од реакции
2.576
Тринкао на позајмица во Волвс, имаат право да го откупат догодина за 29 милиони.
Коладо на негово место. Топ :)
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.971
Поени од реакции
2.576
Тринкао го пуштиа на позајмица, Волвс ќе ја дава платата.
Со Пјанич и Умтити најверојатно ќе се раскине договор пишо зимаат многу високи плати, а сигурно ќе си оди и Бретвајт и Алења. Кутињо исто мора да си оди поши зима ненормална плата.

Најверојатно каталонците (Роберто, Пиќе, Бускетс, Алба) ќе се согласат на намалување на платите.

Ако и после ова пак прекршуваме, можно е да лета и Гризман... и ако ја ич не сакам, многу го ценам како играч.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.971
Поени од реакции
2.576
Ич не сте активни другари :)

Никој не пишал, земавме 2 таленти, 18 годишниот Јусуф Демир од Рапид Виена за пола милион на позајмица со опција за 10 милиони да го откупиме другата сезона.
Исто го вративме и Руиз-Атил од ПСЖ.

Од другите трансфери, Алења во Гетафе за 5 милиони и 50% од нареден трансфер.
Левиот бек Акиеме кој беше на позајмица во Алемериа го откупиа за 3,5 милиони.

Од другите новости, Илаиш Мориба се курчи, т.е неговите агенти, не сака да прифати договор и додека е така најверојатно нема да биде во предсезоната со првиот тим.
Наводно веќе имал понуди од Премиер лигата.

Меси прифатил 50% помала плата, ама имало противења од други играчи.

Несомнено не чека возбудливо лето. У секој случај ми се допаѓаат потезите на Лапорта, али не може за едно лето да ги опорави срањата од 8 години на Бартомеу плус Ковид кризата.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
646
Поени од реакции
1.249
Што да бидеме активни, никој од Каталонските ѓубриња нема да си оди.

Алба нејкел ни да чуе, имал уште години од договорот и се чуствувал комфортно во Барса.

Роберто испадокот ако стигнело понуда ке се размислело ако не само плата ке му намалеле. :facepalm:

Сакале размена Гризман со Саул. Уште еден испадок што две години е ван форма, и што ке седи на клупа зашто фудбалскиот боготац Бускец мора да игра додека универзумот не згасне. Не е глуп Вајналдум, знаеше што го чека ако дојдеше.

А што е до Гризман еве како му заблагодаруваат за онаа мочана куп титула што на цел тим курињата им се дигаа кога ја освоивме.

За Пике не ми се ни збори. Сликата како го влече Ембамбето е целокупната слика колку сме само застанати во времето и треба очајно да се исчисти цел староседелски шлајм.

Она мрсулон Мориба уште брк пубертетски не пуштил се курчи за плата, кој фактор си ти бе тотално формациски не постоиш кога играш. Што кур се замислуваш кој си не ми е јасно?

На Дембелето повеќе очи нејќам да му гледам, таа пропалица несмее повеќе да игра за овој тим. Кај сака нека иде само нека се гони од тимов.

И како да бидам активен, од едвај да чекаш да ги глеаш сеа уствари страв ти е од наредниот дебакл. Зини земјо голтни ме.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.971
Поени од реакции
2.576
Честито титула на Меси, заслужи човекот :cuc:

Знаеме дека неаме скршен динар, ама нашиве сериозно треба да размислат за Де Паул.. човекот е ѕвер!
Ама веројатно ќе оди во Атлетико, а ние ќе го мењаме Гризман со Саул и пак ќе ни ја земат титулата...

Ич не сакам Гризман да го пуштат!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.286
Поени од реакции
34.206
Честито титула на Меси, заслужи човекот :cuc:

Знаеме дека неаме скршен динар, ама нашиве сериозно треба да размислат за Де Паул.. човекот е ѕвер!
Ама веројатно ќе оди во Атлетико, а ние ќе го мењаме Гризман со Саул и пак ќе ни ја земат титулата...

Ич не сакам Гризман да го пуштат!
Според Романо договорен е Де Паул со Атлетико, 35м и треба да се официјализира за кратко пошо заврши Копа Америка.
Веројатно зицер за тие пари, доста созреа Де Паул у последниве 2 сезони, спремен беше за голем клуб.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.971
Поени од реакции
2.576
Според Романо договорен е Де Паул со Атлетико, 35м и треба да се официјализира за кратко пошо заврши Копа Америка.
Веројатно зицер за тие пари, доста созреа Де Паул у последниве 2 сезони, спремен беше за голем клуб.
За 35 милиони... ц ц ц... и на крај ќе ни го увалат Саул за Гризман и лаганини ќе си освојат титула другата година.
Меси верувам дека чим се согласил на 50% помала плата и освои сеа Копа Америка, му падна камен од срце, ќе си го лади со Агуеро напред, и тоа е... :rolleyes:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.874
Поени од реакции
8.644
Според Романо договорен е Де Паул со Атлетико, 35м и треба да се официјализира за кратко пошо заврши Копа Америка.
Веројатно зицер за тие пари, доста созреа Де Паул у последниве 2 сезони, спремен беше за голем клуб.
Многу паметен трансфер. Де Паул синоќа одигра меч за чиста десетка. Не го следев во Удинезе но од тоа што го гледам во Аргентина стварно многу се трудеше и за две години има голем напредок. Ќе им се уклопи на Атлетико одлично. Со вакви трансфери пак ќе бидат кандидат за титула, можеби и најголем.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.286
Поени од реакции
34.206
Многу паметен трансфер. Де Паул синоќа одигра меч за чиста десетка. Не го следев во Удинезе но од тоа што го гледам во Аргентина стварно многу се трудеше и за две години има голем напредок. Ќе им се уклопи на Атлетико одлично. Со вакви трансфери пак ќе бидат кандидат за титула, можеби и најголем.
Па веројатно, иако нели не можеш никогаш да ги отпишеш Барса и Реал ама овие некако најстабилно ми делуваат/работат.

Добар играч е Де Пол, напред назад е цело време, голем работник, баш играч по мерак на Чоло.

п.с Пасот до Меси кога овој се сплетка пред Едерсон беше порњава, врхунски пас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom