Фан Клуб: Барселона

Член од
26 септември 2012
Мислења
6.685
Поени од реакции
4.766
Штета што не потпиша Вајналдум ќе ја стегнеше доста средината, а Депај не е Барса материјал
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
Штета што не потпиша Вајналдум ќе ја стегнеше доста средината, а Депај не е Барса материјал
Прашање е и што е Барса материјал моментално, ако сметаме за старата Барса, тешко се наоѓа таков играч, моменталнава има еден куп што не се Барса материјал. Од Брејтвејт, Дембеле, Тринкао сигурно е подобар. За Вајналдум се согласувам.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.903
Поени од реакции
2.509
Лапорта со изјава дека и летово ќе има трансфери со размена на играчи. Најмногу се спомнува со сите за Лапорт, Силва, Кансело, Гундоган... е сеа не знам кој би отишол у спротивна страна. Гвардиола никој не би земал од моменталниве играчи... Роберто се споменува, шпанец е, може да игра на поише позиции, ама не верувам во такво нешто.

Депај да го потпишеме, ќе помине Европсково и после Лапорта ќе се фаќа за работа. :rolleyes:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.903
Поени од реакции
2.509
Според Лапорта, до крајот на прелазниот рок ќе стигнат уште 3-4 засилувања. Мислам дека сите би биле размена со минимална доплата од наша страна.
Ако стварно толку појачувања ќе носат, одприлика толку треба и да си заминат... кои се тие 7-8 играчи?

П.С. Има шпекулации за Гинтер, реално овие 2 утакмици го пратев со Германија, многу добар впечаток ми остави...

Ако сака @Uli Hoeneß да пише поише информации, го прати он.. колку би коштал, дали е на продажба и слично :)
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
Според Лапорта, до крајот на прелазниот рок ќе стигнат уште 3-4 засилувања. Мислам дека сите би биле размена со минимална доплата од наша страна.
Ако стварно толку појачувања ќе носат, одприлика толку треба и да си заминат... кои се тие 7-8 играчи?

П.С. Има шпекулации за Гинтер, реално овие 2 утакмици го пратев со Германија, многу добар впечаток ми остави...

Ако сака @Uli Hoeneß да пише поише информации, го прати он.. колку би коштал, дали е на продажба и слично :)
Интервјуто е дадено пред потписот на Депај, значи уште 2-3.

Многу ќе е тешко да се доведе некој што не е слободен играч, прво нашиот отпад никој не го сака, второ отпадот не сака да си замине од клубот. Ќе видиме дали ќе успее да измисли нешто Лапорта, ама вака гледано ситуацијата е многу зафркната.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.903
Поени од реакции
2.509
Интервјуто е дадено пред потписот на Депај, значи уште 2-3.

Многу ќе е тешко да се доведе некој што не е слободен играч, прво нашиот отпад никој не го сака, второ отпадот не сака да си замине од клубот. Ќе видиме дали ќе успее да измисли нешто Лапорта, ама вака гледано ситуацијата е многу зафркната.
Затоа пишав размена. Мислам дека ќе одат на средњак, штопер и лев бек.

Тринкао ќе го стават на продажба, Бретвајт, Кутињо, Фирпо и Алења. Од овие ако смениме нешто или ќариме.
Ако не земеме везњак нема да е лошо С.Роберто таму да е цело време, 5ти играч.

П.С. Тодибо 8.5 милион плус бонуси во Ница, Конрад во Марсеј за околу 5 милиони плус 50% од нареден трансфер. И двајца играчи од Барса Б, мислам левото бекче од Гвинеја во Алмерија и Мончи или Куенка за околу 7 милиони се продадени веќе.
Тоа се 20 милиони. Ваљда и од А тимот ќе карат нешто.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.024
Поени од реакции
3.395
Дембеле може да отсуствува до 2 месеци ради повредата, уште нема официјално.
Новиот договор што ќе му го понудат се надевам ќе е 50% помала плата, повеќе е во болница одколку на терен...
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
102
Поени од реакции
61
Да и уште да прифати ќе биде супер
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
Нереално е што му нудат нов договор, на барто потег ми наликува ова.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.616
Поени од реакции
10.179
П.С. Има шпекулации за Гинтер, реално овие 2 утакмици го пратев со Германија, многу добар впечаток ми остави...

Ако сака @Uli Hoeneß да пише поише информации, го прати он.. колку би коштал, дали е на продажба и слично :)
Зошто, да не сакаш да го купиш? :icon_lol:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.903
Поени од реакции
2.509
Фирпо во Лидс за 15 милиони.
Умтити можно е во Марсеј на позајмица.
На Дембеле му е понуден 4 годишен договор со 50% намалување на платата.
Вест Хем и Валенсија најголеми фаворити за Бретвајт, Барса очекува после добрите настапи за Данска на Европсково над 10 милиони евра од продажбата.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.568
Поени од реакции
7.688
Мингеза, Педри и Ерик Гарсија се повикани во составот на Шпанија за ОИ. Најверојатно клубот нема да го пушти Педри и ќе упати жалба пошто како што знам клубовите немаат обврска да ги ослободуваат играчите за Олимпијада.

Го прегореа детево... Куман скоро да не го вадеше од игра, сега и Лучо. Уште Олимпијада му фали...
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.407
Поени од реакции
21.416
Гледам никој не спомнал, поминаа скоро 24 саати откако Меси веќе не е играч на Барселона. Сеуште нема никакви конкретни информации, освен наводно некои катарски клубови му давале 80 милиони евра еднократна уплата само за потпис, плус плати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom