Фан Клуб: Барселона

Член од
13 септември 2015
Мислења
713
Поени од реакции
1.236
Пјанич и Меси како цел живот да играат заедно
Автоматски споено мислење:

Пјанич и Меси како цел живот да играат заедно
 
Член од
3 октомври 2020
Мислења
43
Поени од реакции
41
Пјанич дефинитивно мора да добива поголема минутажа.

П.с Ленгле, Лордот уште Бускец да го стаат да им збрца гол и сите што ги колнеме на купче да ја решат:D
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.807
Поени од реакции
3.028
U svom današnjem izdanju, AS donosi prikaz plaća Barçinih prvotimaca:
4 milijuna eura - Riqui Puig, Carles Aleñá, Ansu Fati, Pedri i Ronald Araújo
6 milijuna eura - Junior Firpo, Martin Braithwaite, Clément Lenglet, Neto, Sergiño Dest
8 milijuna eura - Francisco Trincão
9 milijuna eura - Marc-André ter Stegen i Sergi Roberto
14 milijuna eura - Miralem Pjanić i Samuel Umtiti
16 milijuna eura - Frenkie de Jong
20 milijuna eura - Jordi Alba, Ousmane Dembélé, Gerard Piqué
22 milijuna eura - Sergio Busquets
24 milijuna eura - Philippe Coutinho
34 milijuna eura - Antoine Griezmann
100 milijuna eura - Lionel Messi

Тер Штеген зима 1милион повеќе од Тринкао..
Дембеле дупло повеќе зима од Тер Штеген.
Со исклучок на Меси, Де Јонг и Дест, други играчи што највеќе имаат покажано се овие што зимаат по 4милиони :pos:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.120
Поени од реакции
941
Анкетата меѓу членовите е следна. Прошетка на Лапорта ќе биде ова.

· Laporta: 78.1%
· Victor Font: 9.7%
· Jordi Farré: 2.4%
· Freixa: 1.9%
· Benedito: 1.7%
· Lluís Fdez. + Vilajoana: 1.4%
· Emili Rousaud: 1.2%
· Pere Riera: 0.2%
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
264
Поени од реакции
103
Денес сретнав како наводно Пиќе сакал да се кандидира за претседател и да стави крај на кариерата,ако е ова вистина уште еден доказ дека уште повеќе се комплицираат работите.Во интервјуто низ редови Меси изјави како е повеќе надвор од Барселона,што се потврдија моите очекувања дека нема презентирање никаков проект,дечкото е решен да замини.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.807
Поени од реакции
3.028
Денес сретнав како наводно Пиќе сакал да се кандидира за претседател и да стави крај на кариерата,ако е ова вистина уште еден доказ дека уште повеќе се комплицираат работите.
Jaс тоа го прочитав ама пишуваше дека уствари е заебанција. Во Шпанија, деновиве имаат нешто како ден на шегата. :D
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.807
Поени од реакции
3.028
Што мислите, каква постава ќе извади вечер со оглед на тоа дека Меси нема да игра? Јас очекувам нешто вакво

Кутињо - Брејтвејт - Гризман
Де Јонг - Бускетс - Педри
Фирпо - Ленглет - Араухо - Дест
Тер Штеген
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.471
Поени од реакции
4.521
Вечерва се игра без меси, значи ќе има многу залагање, многу шанси(ваљда и голови) и конечно одлочен фудбал
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.807
Поени од реакции
3.028
Пак ќе играме 3-5-2, Бускетс пак не игра, не е стартер веќе 2 утакмици поред.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
6.896
Поени од реакции
10.336
Лордот со една и пол мозочна клетка на класичен пештерски човек од камена доба стигна да игра за Барселона. К'сметот да ти работи треба, то е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom