Фан Клуб: Барселона

Член од
17 мај 2016
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.443
Камерата додава.:D
Од една страна си викам каков прв напаѓач имаме дебел и спор, од друга страна си викам ако нека го играат цело време по 90мин, можело и подебел да биде ако седи на клупа .... :D[DOUBLEPOST=1560807809][/DOUBLEPOST]
Тууу која цицка ја вади
А за стомакот што ќе кажеш како 3ти или 4ти месец? :LOL:
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
137
Поени од реакции
46
Нејмар наводно побарал трансфер т.е да замини од Псж,и нормално малку фалеше да се направи пропаганда одма,Нејмар сакал да се врати во Барса,играчите го притискале на Барто,ама со се поизвесниот трансфер на Гризман,НЕверувам,плус Нејмар од друга страна, во ПСЖ заработува 26 милиони нето, и татко му нема да прифати помала плата,плус разните бонуси, премии за татко му,тоа е некаде плата колку Меси,а продажбиве од Барса,јасно е дека некој ќе замини,ама како што гледаме на никого не му се заминува,сите сакаат да останат,доста тешко и за заминувањата,каде што еве последно и Артуро Видал имал понуда од Кина.......Мислам дека сите пишувања за Нејмар треба да ги прифатиме со голема резерва.......
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
3.955
Поени од реакции
5.349
Нејмар наводно побарал трансфер т.е да замини од Псж,и нормално малку фалеше да се направи пропаганда одма,Нејмар сакал да се врати во Барса,играчите го притискале на Барто,ама со се поизвесниот трансфер на Гризман,НЕверувам,плус Нејмар од друга страна, во ПСЖ заработува 26 милиони нето, и татко му нема да прифати помала плата,плус разните бонуси, премии за татко му,тоа е некаде плата колку Меси,а продажбиве од Барса,јасно е дека некој ќе замини,ама како што гледаме на никого не му се заминува,сите сакаат да останат,доста тешко и за заминувањата,каде што еве последно и Артуро Видал имал понуда од Кина.......Мислам дека сите пишувања за Нејмар треба да ги прифатиме со голема резерва.......
Гризман е потпишан.
Нејмар никогаш повеќе нема да биде дел од Барса.

Трампа ќе има Силесен за Нето, првиов го измисли бранењето за вториов, но изгледа без доплата ќе оди. Ќути, можат неспособниве и да доплатат, така да поарно чиста трампа :D
 
Член од
29 април 2015
Мислења
1.974
Поени од реакции
1.431
Мислам дека намерно се откажаа од Де Лигт ради Нејмар.
Гризман, Нејмар и фри трансфер за лев бек ќе се ваљда приоритетите.
И ќе праиме распродажба.
Денис најверојатно за 15+2 во Валенсија. Исто и Рафиња ќе оди во Валенсија ама изгледа прво на позајмица. Гомеш за 25 во Евертон.
Мислам дека и Малком ќе лета и некој везњак, дај боже тоа да е Ракитич.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
293
Поени од реакции
191
Трансфери досега за 2019/20

Официјални куповини: Де Јонг 75€м, Емерсон 12€м.
Извесни: Гризман 120€м.
Вкупно: 207€м.

Официјални продажби: Пако Алкасер 21€м.
Извесни: Андре Гомеш 25€м.

Вкупно: 46€м.

Во минус 171€м.

Да не заборавиме дека е постигнат договор со Ајакс за Де Лихт за 75€м., во случај играчот да прифати минусот оди на 246€м. Од отпадот не може да се надохнади оваа разлика, се шпекулира Рафиња 15м. Денис веројатно тука негде, ако не и помалце. Само еден клуб може да ни ја поправи математиката-ПСЖ :DВчера за првпат Кутињо даде изјава во која остави простор за неизвесна иднина, а денес наводно раководството ќе имало средба со Сисоко, агентот на Дембеле. Мислам дека пробуваат да натераат еден од двајцата да си оди, што ќе биде ќе видиме.
Сфаќаш дека финансиите не се само продажба и купување на играчи? Тој ти е минус само за трансфери не мора да значи дека мора се покрие со продажба. Доколку клубот си е стабилен со други приходи воопшто не мора да се покрива толкав минус со продажби.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
3.955
Поени од реакции
5.349
Сфаќаш дека финансиите не се само продажба и купување на играчи? Тој ти е минус само за трансфери не мора да значи дека мора се покрие со продажба. Доколку клубот си е стабилен со други приходи воопшто не мора да се покрива толкав минус со продажби.
Го делитнав, ама си ме цитирал :D
Де Јонг и Гризман не влегуваат во ист пресметковен период ваљда, грешна ми е математиката.

Не мора да е сосем на 0, но не може 300 милиони купувања, а само 20 продажби. А и тоа дека и други приходи, расходи влијаат е точно.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
293
Поени од реакции
191
Го делитнав, ама си ме цитирал :D
Де Јонг и Гризман не влегуваат во ист пресметковен период ваљда, грешна ми е математиката.

Не мора да е сосем на 0, но не може 300 милиони купувања, а само 20 продажби. А и тоа дека и други приходи, расходи влијаат е точно.
Па секако дека влијаат ама не се само тие фактор. Да беше така до сеа Сити и Псж имаа едно 10 казни да јадат.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.191
Поени од реакции
7.845
Се чини дека беа вистина шпекулациите за сериозната болест на Енрике, штета. Се надевам дека ќе ја добие оваа битка.

Luis Enrique:

"As the reasons preventing me from carrying out my duties as national team coach since March continue today, I've decided to step down... I'd like to thank the staff and players for their professionalism. Not forgetting the media for your discretion and respect."
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
137
Поени од реакции
46
Го делитнав, ама си ме цитирал :D
Де Јонг и Гризман не влегуваат во ист пресметковен период ваљда, грешна ми е математиката.

Не мора да е сосем на 0, но не може 300 милиони купувања, а само 20 продажби. А и тоа дека и други приходи, расходи влијаат е точно.


Најважното го заборавивте да го кажите дека НАЈГОЛЕМИОТ дел од буџетот одат за плати на играчите,тука е целиот проблем,ај за купување за трансфер ќе се собери пари можи некако ама проблемот е ПЛАТИ,каде што во поновово време доста скокнаа
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
3.955
Поени од реакции
5.349
Инсајд инфо: Де Лихт не ја соопштува одлуката сеуште бидејќи Барса не може да пазари до јули, па мора да одолговлекува :cool:
 
На врв Bottom