Фан Клуб: Барселона

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од Serpico, 7 август 2010.

 1. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  77.092
  Допаѓања:
  160.910
  На dragonsky и LostParadise им се допаѓа ова.
 2. shweps

  shweps

  Член од:
  28 јануари 2018
  Мислења:
  859
  Допаѓања:
  1.193
  На dragonsky и LostParadise им се допаѓа ова.
 3. LostParadise

  LostParadise

  Член од:
  17 мај 2016
  Мислења:
  1.309
  Допаѓања:
  1.199
  Од една страна си викам каков прв напаѓач имаме дебел и спор, од друга страна си викам ако нека го играат цело време по 90мин, можело и подебел да биде ако седи на клупа .... :D
  --- Споено дупло мислење, 17 јуни 2019 ---
  А за стомакот што ќе кажеш како 3ти или 4ти месец? :LOL:
   
 4. NuRkAc

  NuRkAc

  Член од:
  11 октомври 2017
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  33
  Нејмар наводно побарал трансфер т.е да замини од Псж,и нормално малку фалеше да се направи пропаганда одма,Нејмар сакал да се врати во Барса,играчите го притискале на Барто,ама со се поизвесниот трансфер на Гризман,НЕверувам,плус Нејмар од друга страна, во ПСЖ заработува 26 милиони нето, и татко му нема да прифати помала плата,плус разните бонуси, премии за татко му,тоа е некаде плата колку Меси,а продажбиве од Барса,јасно е дека некој ќе замини,ама како што гледаме на никого не му се заминува,сите сакаат да останат,доста тешко и за заминувањата,каде што еве последно и Артуро Видал имал понуда од Кина.......Мислам дека сите пишувања за Нејмар треба да ги прифатиме со голема резерва.......
   
 5. LostParadise

  LostParadise

  Член од:
  17 мај 2016
  Мислења:
  1.309
  Допаѓања:
  1.199
  Arturo Vidal се повреди !?
   
 6. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.791
  Допаѓања:
  5.224
  Гризман е потпишан.
  Нејмар никогаш повеќе нема да биде дел од Барса.

  Трампа ќе има Силесен за Нето, првиов го измисли бранењето за вториов, но изгледа без доплата ќе оди. Ќути, можат неспособниве и да доплатат, така да поарно чиста трампа :D
   
 7. LostParadise

  LostParadise

  Член од:
  17 мај 2016
  Мислења:
  1.309
  Допаѓања:
  1.199
 8. NeymarJunior

  NeymarJunior

  Член од:
  29 април 2015
  Мислења:
  1.882
  Допаѓања:
  1.383
  Мислам дека намерно се откажаа од Де Лигт ради Нејмар.
  Гризман, Нејмар и фри трансфер за лев бек ќе се ваљда приоритетите.
  И ќе праиме распродажба.
  Денис најверојатно за 15+2 во Валенсија. Исто и Рафиња ќе оди во Валенсија ама изгледа прво на позајмица. Гомеш за 25 во Евертон.
  Мислам дека и Малком ќе лета и некој везњак, дај боже тоа да е Ракитич.
   
 9. Castiel

  Castiel

  Член од:
  26 јануари 2019
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  70
  Сфаќаш дека финансиите не се само продажба и купување на играчи? Тој ти е минус само за трансфери не мора да значи дека мора се покрие со продажба. Доколку клубот си е стабилен со други приходи воопшто не мора да се покрива толкав минус со продажби.
   
  На The Shadow Walker му/ѝ се допаѓа ова.
 10. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.791
  Допаѓања:
  5.224
  Го делитнав, ама си ме цитирал :D
  Де Јонг и Гризман не влегуваат во ист пресметковен период ваљда, грешна ми е математиката.

  Не мора да е сосем на 0, но не може 300 милиони купувања, а само 20 продажби. А и тоа дека и други приходи, расходи влијаат е точно.
   
 11. Castiel

  Castiel

  Член од:
  26 јануари 2019
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  70
  Па секако дека влијаат ама не се само тие фактор. Да беше така до сеа Сити и Псж имаа едно 10 казни да јадат.
   
 12. Zedd

  Zedd

  Член од:
  5 април 2012
  Мислења:
  7.102
  Допаѓања:
  7.750
  Се чини дека беа вистина шпекулациите за сериозната болест на Енрике, штета. Се надевам дека ќе ја добие оваа битка.

  Luis Enrique:

  "As the reasons preventing me from carrying out my duties as national team coach since March continue today, I've decided to step down... I'd like to thank the staff and players for their professionalism. Not forgetting the media for your discretion and respect."
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 13. NuRkAc

  NuRkAc

  Член од:
  11 октомври 2017
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  33


  Најважното го заборавивте да го кажите дека НАЈГОЛЕМИОТ дел од буџетот одат за плати на играчите,тука е целиот проблем,ај за купување за трансфер ќе се собери пари можи некако ама проблемот е ПЛАТИ,каде што во поновово време доста скокнаа
   
  На The Shadow Walker му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  18.780
  Допаѓања:
  43.690
  Пффф, јас држам боље цицка :kafence:
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 15. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.791
  Допаѓања:
  5.224
  Инсајд инфо: Де Лихт не ја соопштува одлуката сеуште бидејќи Барса не може да пазари до јули, па мора да одолговлекува :cool:
   
  На LostParadise и Ron Burgundy им се допаѓа ова.

Сподели преку: