Фан Клуб: Барселона

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од Serpico, 7 август 2010.

 1. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.815
  Допаѓања:
  5.236
  Нема трансфери пред јули, преморени се од работа директорите :icon_lol:
   
  На LostParadise, Del Boy и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 2. LostParadise

  LostParadise

  Член од:
  17 мај 2016
  Мислења:
  1.318
  Допаѓања:
  1.207
  За De Ligt се двоуми бидејќи не му била до платата, повеќе му била важна минутажата. Во право е и да не потпише. Тука треба управата да му вети 1ва постава. Со Pique тандем додека Umtiti не се опорави 100%.
  Valverde од кога изгубивме во купот до вчера бил на одмор во Грција.
   
  На shweps му/ѝ се допаѓа ова.
 3. zokizoze

  zokizoze

  Член од:
  7 септември 2010
  Мислења:
  1.091
  Допаѓања:
  1.151
  Па заслужено човекот нека одмори малку му го направија Ливерпул и Валенсија анусот решето, нека му заздрави малце од јодот.
   
  Fastforza, LostParadise, Yo Blow и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Rigil

  Rigil Tu te reconnaîtras

  Член од:
  14 јуни 2015
  Мислења:
  5.029
  Допаѓања:
  4.284
  [AS] | Barça cannot sign anyone until July 1st n the balance of the season, which ends this June 30th, Barça is obliged not to add one more euro of expenses if they do not want to unbalance the final budget

  [CAT] | There is already a deal between Ajax & Barca for De Ligt and it will be quite similar to that of De Jong The clubs are waiting for De Ligt’s decision and Bartomeu wants to announce the deal in July and it’s likely to be close to the announcement of Griezmann’s deal


  Neymar is absolutely unmotivated to start a new season at PSG. The Brazilian wants to win important titles and feel happy on the pitch. And he knows that he can only get it back at Barça. [sport]
  The players of Barcelona love him and he just wants to return to the Camp Nou to play with Messi and Luis Suárez. That is his dream, but everything depends on PSG. [sport]
   
  На LostParadise му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.165
  Допаѓања:
  9.185
  па па па, де лихт, гриезман, неимар, кај ќе ви биде крајот, од каде само 500 милиони за трошење ќе најде барселона
   
  На LostParadise му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.815
  Допаѓања:
  5.236
  Прв пишав вчера дека нема трансфери до јули, Ас гомна да јадат :cool: инсајдер отсега се сметам :kafence:
   
  На LostParadise му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LostParadise

  LostParadise

  Член од:
  17 мај 2016
  Мислења:
  1.318
  Допаѓања:
  1.207
  Отвори си Twitter профил :D
  --- Споено дупло мислење, 12 јуни 2019 ---

  Значи Rakitic, Busquets пак стартна постава следна сезона.
  De Jong, A.Vidal , A.Melo ќе се мењаат за 3тото место во средниот ред.
   
  Последно уредено: 12 јуни 2019
  На The Shadow Walker му/ѝ се допаѓа ова.
 8. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.815
  Допаѓања:
  5.236
  Ви реков кулирајте за Гризман, одамна се знае дека доаѓа. Јас само ќе додадам инфо фека ќе потпише во периодот од 1-15 јули :)

  D803AetXUAA5-jw.jpeg

  Што се однесува до Де Лихт, Раиола имал средба со Леонардо, директорот на псж, му нудат подолема плата, првотимски статус, брда и долини. Но, едно треба да сфати Де Лихт, еднаш пропуштен воз, засекогаш е пропуштен. Нека не сонува дека сега ќе оди во друг клуб и после во Барса, не постои тоа во реалниот живот, времињата се менуваат, сега или никогаш е за него. Затоа, типувам дека ќе дојде во Барса.
   
  На LostParadise му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LostParadise

  LostParadise

  Член од:
  17 мај 2016
  Мислења:
  1.318
  Допаѓања:
  1.207
  @The Shadow Walker , Raiola сигурно ќе инсистира да потпише за PSG и после 5 год да праи трансфер во Barcelona.
   
 10. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.815
  Допаѓања:
  5.236
  После 5 години може да потоне во псж и да не го бара ни Брегалница, не пак Барселона да го чека него и покрај тоа што би ја зафркнал сега. Има можност да го прелажат со ова, сепак има само 19 години, не размислува рационално, којзнае колку му ја имаат полнато главата со секакви глупости, не верувам сам да ја донесе одлуката. Ако оди во псж, тоа повеќе ќе е одлука на Раиола него негова.
   
  На LostParadise му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LostParadise

  LostParadise

  Член од:
  17 мај 2016
  Мислења:
  1.318
  Допаѓања:
  1.207


  Со заминување на Coutinho средината би требало да изгледа вака.
  Puig - De Jong - Artur
  Сега за сега, со овој тренер ова е можно само кај мене на Fifa/Pes
   
  На Ficc му/ѝ се допаѓа ова.
 12. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  23.052
  Допаѓања:
  35.121
  Јас мислам дека идењето на Де Лигт во друг тим е добро за Барселона, зашто малиот има многу работи за пеглање околу неговата игра. Често излегува од онаа дефанзивна линија, остава премногу простор меѓу него и централниот партнер, и ми се чини дека игра на таков начин за да си го оправда хајпот.

  Идеално сценарио би било да фати искуство на некое друго место, па да дојде како поискусен играч во Барселона.

  Тоа што викаш, ако сега ги одбие, никогаш нема да дојде во Барселона потоа, мислам дека нема врска, затоа што се менуваат претседатели, тренери, и ако стварно си го оствари потенцијалот, ке го потпишат, и тоа како.
   
  На LostParadise му/ѝ се допаѓа ова.
 13. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.815
  Допаѓања:
  5.236
  Која е веројатноста другиот клуб да го пушти, а овај во меѓувреме да стане најдобар стопер во светот. Играч од псж купуваш само ако е отпад, нема шанса да го пуштат штом еднаш ќе потпише таму. Има да му го продолжуваат договорот секоја година. Милион работи ќе се сменат во тие години, Барса ќе пазари друг стопер итн. Сега или никогаш е, ќе видиме што ќе одлучи.
   
  На LostParadise и Tоni им се допаѓа ова.
 14. zokizoze

  zokizoze

  Член од:
  7 септември 2010
  Мислења:
  1.091
  Допаѓања:
  1.151
  Виктор Фонт еден од кандидатите за претседател на ФК Барселона денеска изјави дека доколку тој бил претседател до сега Де Лихт ќе беше потпишан и дека доколку не дојде во Барса главен кривец ќе биде сегашната управа. Чим вакво нешто изјавува тој има инсајдерски информации дека ја имаат посрано со Де Лихт и најверојатно ќе потпише за друг тим.
   
  На LostParadise му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ернесто ЧЕ Гевара

  Ернесто ЧЕ Гевара Hasta La Victoria Siempre

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  11.449
  Допаѓања:
  15.124
  На The Shadow Walker, LostParadise и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.

Сподели преку: