Фан Клуб: Барселона

Член од
17 мај 2016
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.443
За De Ligt се двоуми бидејќи не му била до платата, повеќе му била важна минутажата. Во право е и да не потпише. Тука треба управата да му вети 1ва постава. Со Pique тандем додека Umtiti не се опорави 100%.
Valverde од кога изгубивме во купот до вчера бил на одмор во Грција.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.098
Поени од реакции
4.338
[AS] | Barça cannot sign anyone until July 1st n the balance of the season, which ends this June 30th, Barça is obliged not to add one more euro of expenses if they do not want to unbalance the final budget

[CAT] | There is already a deal between Ajax & Barca for De Ligt and it will be quite similar to that of De Jong The clubs are waiting for De Ligt’s decision and Bartomeu wants to announce the deal in July and it’s likely to be close to the announcement of Griezmann’s deal


Neymar is absolutely unmotivated to start a new season at PSG. The Brazilian wants to win important titles and feel happy on the pitch. And he knows that he can only get it back at Barça. [sport]
The players of Barcelona love him and he just wants to return to the Camp Nou to play with Messi and Luis Suárez. That is his dream, but everything depends on PSG. [sport]
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
9.674
Поени од реакции
9.663
[AS] | Barça cannot sign anyone until July 1st n the balance of the season, which ends this June 30th, Barça is obliged not to add one more euro of expenses if they do not want to unbalance the final budget

[CAT] | There is already a deal between Ajax & Barca for De Ligt and it will be quite similar to that of De Jong The clubs are waiting for De Ligt’s decision and Bartomeu wants to announce the deal in July and it’s likely to be close to the announcement of Griezmann’s deal


Neymar is absolutely unmotivated to start a new season at PSG. The Brazilian wants to win important titles and feel happy on the pitch. And he knows that he can only get it back at Barça. [sport]
The players of Barcelona love him and he just wants to return to the Camp Nou to play with Messi and Luis Suárez. That is his dream, but everything depends on PSG. [sport]
па па па, де лихт, гриезман, неимар, кај ќе ви биде крајот, од каде само 500 милиони за трошење ќе најде барселона
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
3.955
Поени од реакции
5.349
Прв пишав вчера дека нема трансфери до јули, Ас гомна да јадат :cool: инсајдер отсега се сметам :kafence:
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.443
Прв пишав вчера дека нема трансфери до јули, Ас гомна да јадат :cool: инсајдер отсега се сметам :kafence:
Отвори си Twitter профил :D[DOUBLEPOST=1560300308][/DOUBLEPOST]Значи Rakitic, Busquets пак стартна постава следна сезона.
De Jong, A.Vidal , A.Melo ќе се мењаат за 3тото место во средниот ред.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
3.955
Поени од реакции
5.349
Ви реков кулирајте за Гризман, одамна се знае дека доаѓа. Јас само ќе додадам инфо фека ќе потпише во периодот од 1-15 јули :)

D803AetXUAA5-jw.jpeg

Што се однесува до Де Лихт, Раиола имал средба со Леонардо, директорот на псж, му нудат подолема плата, првотимски статус, брда и долини. Но, едно треба да сфати Де Лихт, еднаш пропуштен воз, засекогаш е пропуштен. Нека не сонува дека сега ќе оди во друг клуб и после во Барса, не постои тоа во реалниот живот, времињата се менуваат, сега или никогаш е за него. Затоа, типувам дека ќе дојде во Барса.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.443
@The Shadow Walker , Raiola сигурно ќе инсистира да потпише за PSG и после 5 год да праи трансфер во Barcelona.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
3.955
Поени од реакции
5.349
@The Shadow Walker , Raiola сигурно ќе инсистира да потпише за PSG и после 5 год да праи трансфер во Barcelona.
После 5 години може да потоне во псж и да не го бара ни Брегалница, не пак Барселона да го чека него и покрај тоа што би ја зафркнал сега. Има можност да го прелажат со ова, сепак има само 19 години, не размислува рационално, којзнае колку му ја имаат полнато главата со секакви глупости, не верувам сам да ја донесе одлуката. Ако оди во псж, тоа повеќе ќе е одлука на Раиола него негова.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.443
Со заминување на Coutinho средината би требало да изгледа вака.
Puig - De Jong - Artur
Сега за сега, со овој тренер ова е можно само кај мене на Fifa/Pes
 
Член од
14 април 2012
Мислења
23.505
Поени од реакции
36.016
Но, едно треба да сфати Де Лихт, еднаш пропуштен воз, засекогаш е пропуштен. Нека не сонува дека сега ќе оди во друг клуб и после во Барса, не постои тоа во реалниот живот, времињата се менуваат, сега или никогаш е за него. Затоа, типувам дека ќе дојде во Барса.
Јас мислам дека идењето на Де Лигт во друг тим е добро за Барселона, зашто малиот има многу работи за пеглање околу неговата игра. Често излегува од онаа дефанзивна линија, остава премногу простор меѓу него и централниот партнер, и ми се чини дека игра на таков начин за да си го оправда хајпот.

Идеално сценарио би било да фати искуство на некое друго место, па да дојде како поискусен играч во Барселона.

Тоа што викаш, ако сега ги одбие, никогаш нема да дојде во Барселона потоа, мислам дека нема врска, затоа што се менуваат претседатели, тренери, и ако стварно си го оствари потенцијалот, ке го потпишат, и тоа како.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
3.955
Поени од реакции
5.349
Јас мислам дека идењето на Де Лигт во друг тим е добро за Барселона, зашто малиот има многу работи за пеглање околу неговата игра. Често излегува од онаа дефанзивна линија, остава премногу простор меѓу него и централниот партнер, и ми се чини дека игра на таков начин за да си го оправда хајпот.

Идеално сценарио би било да фати искуство на некое друго место, па да дојде како поискусен играч во Барселона.

Тоа што викаш, ако сега ги одбие, никогаш нема да дојде во Барселона потоа, мислам дека нема врска, затоа што се менуваат претседатели, тренери, и ако стварно си го оствари потенцијалот, ке го потпишат, и тоа како.
Која е веројатноста другиот клуб да го пушти, а овај во меѓувреме да стане најдобар стопер во светот. Играч од псж купуваш само ако е отпад, нема шанса да го пуштат штом еднаш ќе потпише таму. Има да му го продолжуваат договорот секоја година. Милион работи ќе се сменат во тие години, Барса ќе пазари друг стопер итн. Сега или никогаш е, ќе видиме што ќе одлучи.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.096
Поени од реакции
1.154
Виктор Фонт еден од кандидатите за претседател на ФК Барселона денеска изјави дека доколку тој бил претседател до сега Де Лихт ќе беше потпишан и дека доколку не дојде во Барса главен кривец ќе биде сегашната управа. Чим вакво нешто изјавува тој има инсајдерски информации дека ја имаат посрано со Де Лихт и најверојатно ќе потпише за друг тим.
 
На врв Bottom