Фан Клуб: Барселона

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од Serpico, 7 август 2010.

 1. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  2.512
  Мене ме изненади анкетата на каталонски Спорт. Меѓу Нејмар и Гризман дури 73% гласале за враќање на ѓуптинот. Не ме чуди што Гризман за повеќето фанови е непожелен ама чудно ми е како толкав процент го прифаќаат Нејмар назад.
   
  На Tоni му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Crazy1312

  Crazy1312

  Член од:
  13 септември 2015
  Мислења:
  558
  Допаѓања:
  843
  Нејмар каков и да е,најзаслужен беше за титулата во лш 2015,еден од најдобрите напаѓачи е,одлично се сложуваше со сите...Кој го ебе Гризман нека го вратат Нејмар
   
 3. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.816
  Допаѓања:
  5.237
  Непостои можност за враќање на Нејмар, медиумска пропаганда се вика тоа.

  Се откажаа од Јовиќ заради Гризман, ако сега го испуштат Гризман ќе се лузери на векот.
   
  На Del Boy и Ернесто ЧЕ Гевара им се допаѓа ова.
 4. LostParadise

  LostParadise

  Член од:
  17 мај 2016
  Мислења:
  1.320
  Допаѓања:
  1.209
  Еден медиум пренесе дека Coutinho сам кажал дека сака да си оди.

  PS:

  Еве една од причините зошто губиме утакмици
   
 5. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.816
  Допаѓања:
  5.237
  Фејк њуз, останува 100% :)


  Пензионери се, нека ги разберат, не се криви тие што играат, туку тој што ги става :D

  Barça ran less than all their rivals in the 2018/19 Champions League.

  In every single contest through the competition, Barça collectively ran less than their rivals.
   
 6. zokizoze

  zokizoze

  Член од:
  7 септември 2010
  Мислења:
  1.091
  Допаѓања:
  1.151
  Мундо денеска пишува дека една од опциите во нападот е Маркус Рашворд од Манчестер Јунајтед. :zloo:
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 7. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.816
  Допаѓања:
  5.237
  Frenkie de Jong: "I hope De Ligt will come to Barça with me, I hope so." [via sport]

  Недела е финалето Лига на Нации и се очекува тогаш или следните неколку дена да ја соопшти одлуката.
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sawyer88

  Sawyer88

  Член од:
  26 февруари 2016
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  2.512
  Излегоа муабети за Џиџи Буфон во Барса како резервен голман. Детето во мене ептен се израдува. :D Не дека многу ќе придонесе, ама многу го почитувам Џиџи. Може па со нас ќе го скрши малерот за ЛШ, како Анри. :)
   
 9. The Shadow Walker

  The Shadow Walker

  Член од:
  16 ноември 2013
  Мислења:
  3.816
  Допаѓања:
  5.237
  А може и тој е малерот, па да ни дојде сега овде :pos: малце го имаме хасан на клупа па уште тој ни фали.
   
  На Sawyer88 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  7.013
  Допаѓања:
  14.372
  Буфон да го имаш за втор голман е огромна привилегија. Ваква легенда да ти се нафати да ти биде втор голман, макар на 1 сезона, одма прифаќаш без никакви размислувања.

  Ликот има СП освоено, не е до толку малер. :D Малер е мустаќот на Даме Груев шо ни е на клупата.
   
  На Sawyer88 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LostParadise

  LostParadise

  Член од:
  17 мај 2016
  Мислења:
  1.320
  Допаѓања:
  1.209
  Joan Laporta was one of the biggest names at the event organised by the Fundació Cruyff this Friday. The former Barça had no problems giving his thoughts about the current topics of discussion involving the club.

  Joan Laporta:

  "If a player had done to me what Griezmann did to Barcelona, I'd never try to sign him again. In fact, if I had tried to, I would've signed him. You can have a different opinion but once they become Barcelona players you want the best for them, but I wouldn't have done that."

  As for Ernesto Valverde staying at the club, and Josep Maria Bartomeu's reign as president: "The decision on Valverde is one made by the board. If they made that decision it's because they feel he's the ideal candidate for their project, even though I don't think they have a sporting project right now. It's erratic. They've made some signings which require looking at. Spending a lot of money (on players) who haven't worked hard enough. There are players which don't fit the style of football which has provided so many successes. I feel like his policy is to eliminate everything I did while I was the president, eliminate Guardiola's history and Cruyff's too."

  Човекот објаси се.

   
 12. NeymarJunior

  NeymarJunior

  Член од:
  29 април 2015
  Мислења:
  1.892
  Допаѓања:
  1.384
  Ствсрно не знам зашо Барса никад не тргна по Хазард, а очајни ни требаше лево крило после Нејмар.
  Парите од Нејмар совршено ќе ги искористевме за Хазард плус Гризман.
   
 13. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.170
  Допаѓања:
  9.185
  типот збори 2 години за во реал дека сакал да игра ти прашуваш зошто барса не го купила
   
  На Del Boy и Tоni им се допаѓа ова.
 14. LostParadise

  LostParadise

  Член од:
  17 мај 2016
  Мислења:
  1.320
  Допаѓања:
  1.209

  Подобро Dembele да го остават. Кутињо сам сака да си оди, него нека го понудат.
   
  Последно уредено: 8 јуни 2019
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 15. shweps

  shweps

  Член од:
  28 јануари 2018
  Мислења:
  862
  Допаѓања:
  1.201
  Ако треба и Кутињо и
  Дембеле нека одат,ваков играч како Мбапе нема за брзо да најдеме.
  Само мислам дека ова се шпекулации,не верувам дека би сакал да дојде,по веројатно ми е Нејмар да го вратиме.
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: