Фан Клуб: Барселона

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.392
Поени од реакции
7.326
На ракометарите им се случува ФК Барселона. :)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.776
Горчлив вкус...не ми се верува дека не сме во финалево. Стварно немам појма како може било кој да им го прости ова, посебно на Хасан. Пеле и Марадона во најдобри денови нека ги донесат, пак нема да ги гледам наредната сезона со Хасан. Кое дно ццц...
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
414
Поени од реакции
153
Во клубот владее тотален хаос,агонијата продолжува,заедничко решение нема,ништо чудно и избори да има,шпекулацииве треба да се сфатат со голема резерва,исто па исто,што еве изминативе неколку дена,наголемо се зборува за Родриго (Валенсиа) со исплата на клаузулата 120-Милиони,како и можна трампа,наводно Валенсиа е заинтересирана за Силесен и Денис суарез,па плус пари.Искрено за мене многу пари,120 милиони за играч кој (Ако дојде Гризман) или некој друг,ке има некоја Малком улога,иначе ова со Гризман,можи до крајот на месецов да се одолговлечи,дури не му падни клаузулата,ама прво и најважно е да се донеси решение за тренерот.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Родриго е добар напаѓач ама не е класа. Би го прифатил само ако дојде и Гризман, а да си оди Суарез.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Родриго е добар напаѓач ама не е класа. Би го прифатил само ако дојде и Гризман, а да си оди Суарез.
За 120м треба да е добар напаѓач? Real Madrid за 120m Hazard го купија... Ние толку ги плативме поединечно Dembele и Coutinho .... Уште Rodrigo за 120м ни фали...
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Мислам дека само нови избори ќе ја спасат ситуацијата. Да се врати Лапорта или некој со негов карактер. Овој Бартомеу на моменти ми делува како некој кловн. Да беше некој посериозен Валверде одамна ќе леташе. Од кога го пратам клубот не сум видел толкава несериозност а имало и потешки периоди.

Инаку прошлата недела ја поминав во Барселона. Ја направив турата на Камп Ноу со аудио водич и Virtual Experience. (y) Сега ми останува само уште да отидам на натпревар некогаш.

Во средата вечер го гледав финалето на ЛЕ во едно кафуле таму. На другата маса имаше едни повозрасни луѓе, нормално навивачи на Барса. Тепаа муабет за фудбал. Не разбирам многу шпански ама од тоа што го разбрав и тие ги плукаа Валверде и Ракитиќ.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
414
Поени од реакции
153
Суарез добил понуда од Интер мајами клубот од сопственост на Бекам од Америка,ама неверувам дкека Барса и Суарез ќе се разделат ова лето,од друга страна можно е Семедо се поблиску до Атлетико Мадрид
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Сега на се’ друго ќе треба да се бара и десен бек. Или па Валверде ќе го прегоре Роберто догодина. Ако треба и полумртов ќе игра 90 минути нон стоп.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.965
Поени од реакции
35.579
Ракитич кога ќе му заврши кариерата може да работи како пушашица на курови, сигурно има талент, не гледам друг начин како играч од негов калибар може толку долгу да задржи место во први 11 во тим како Барса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom