Фан Клуб: Барселона

Член од
29 април 2015
Мислења
4.049
Поени од реакции
3.828
Стварно не знам зошто нашиве не тргнат по Сон за напаѓач. СТРАВА е човекот бе, лева, десна, пас, мас... све има. Плус нас ни треба човек што може да игра на сите 3 позиции, знае да отвори, да рашири...
Тотенхем најверојатно го сакаат Гомез и ќе пратиле понуда од 34 милиони. Нека дадат нашиве уште 20-30 милиони и лапај го братот. Ем лапај си косооки гледачи :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Стварно не знам зошто нашиве не тргнат по Сон за напаѓач. СТРАВА е човекот бе, лева, десна, пас, мас... све има. Плус нас ни треба човек што може да игра на сите 3 позиции, знае да отвори, да рашири...
Тотенхем најверојатно го сакаат Гомез и ќе пратиле понуда од 34 милиони. Нека дадат нашиве уште 20-30 милиони и лапај го братот. Ем лапај си косооки гледачи :D
Ќе можеш само да го СОНуваш Сон за 60 милиони евра :)
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.557
Поени од реакции
13.887
Една моја анализа за Ливерпул :D
Алисон е добар голман, брани луди удари, но е еден од најнесигурните со топка во нозе. Бразилското во него го тера да се обиде да издрибла, а и секоја утакмица прави грешка во исфрлање на топката, Суарез мора да врши притисок на него.

Бековите им се фантастични, Робертсон е во топ 3 леви бекови во светов, немам замерка за него ни офанзивно ни дефанзивно, ора по терен, ќе мора да се внимава на него. Арнолд им е исто одличен, со тоа што е послаб во одбрана.

Кај стоперите, за Ван Дајк не треба да се трошат зборови, клучен фактор за успехот на Ливерпул. Шансата треба да се бара кај Матип, од левата страна значи, кај што се Арнолд и Матип.

Клучниот фактор за дуелов ќе е средината, немаат стабилна тројка тука, Клоп пробува да ги комбинира 5 играчи, Хендерсон, Милнер, Вајналдум, Фабињо, Кеита. Според мене првите тројца ќе играат на првата утакмица, затоа што се поискусни пред се, а и подефанзивни за разлика од Фабињо и Кеита, кои што сеуште не се вклопени и се склони на грешки.
Триото напред им е изгор, не се знае од кого доаѓа поголема опасност, но би рекол дека најопасен и најтежок за чување ќе е Мане. Црново го има по цел терен, има сила две утакмици во ист ритам да ги истрча со ред. Два играчи ќе мора да има на него во секое време, од кои едниот ќе е Семедо.

Уште една слабост во нивниот состав е што немаат замени во напад, барем не за нивото на тимот.

И за крај Клопара, ебени гение е човекот, се она што е спротивно на Валверде, се вложува целиот во тимот, 12 играч е во тек на утакмицата.

Ливерпул е домашна екипа, слично како и ние. Сосем друг тим се на гости, ако сакаме да поминиме мора победа на Кампот. Енфилд е еден од најбучните стадиони, не е театар како кај нас, публиката активно учествува и е 13 играч на тимот. Клуб со историја којшто знае како се освојува титули. Тоа е основното отприлика за тимот. Најтешкиот можен противник е годинава, па ако сакаме да сме шампиони треба да го тепаме најтешкиот :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Така е зборот, ама за околу 80 сигурно може да се преговара.
Па за 50м фунти, околу 60м евра го продадоа Вокер, кој е бек на година до истек на договор. Која е веројатноста после две години, Сон кој има уште 3 мислам до крај на договор да го шитнат за 80м?
Тотенхем не купува ама не ни продава играчи така лесно, барем не до сега.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.557
Поени од реакции
13.887
Така е зборот, ама за околу 80 сигурно може да се преговара.
Не може да се преговара со Тотенхем освен ако не им е отпад некој играч или е година дена на истек на договор.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.089
Поени од реакции
20.921
Фабињо им е ѕвер, според мене најдобар играч им е од средината на теренот.

Дали јас сум единствен кој мисли дека подобро е реваншот да го играш во гости? Заради глупавото правило "гол в гости".
Од секогаш сум го мислел тоа, кога се работи за две горе-долу изедначени екипи, сметам дека подобро е реваншот да го играш во гости.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Фабињо им е ѕвер, според мене најдобар играч им е од средината на теренот.

Дали јас сум единствен кој мисли дека подобро е реваншот да го играш во гости? Заради глупавото правило "гол в гости".
Од секогаш сум го мислел тоа, кога се работи за две горе-долу изедначени екипи, сметам дека подобро е реваншот да го играш во гости.
Ако на гостински терен играш како Тотенхем за да дадеш гол, ДА - предност е.
Ама ако на гостински идеш со умисла да изгубиш што помалце и да се браниш цело време, тогаш-НЕ
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.592
Поени од реакции
10.234
Alison bil eden od najnesigurnite so noga ko za joe hart da prajme muabet.. Sklon e na kiksovi so pasovite ko ter stegen ko go zedovme.. Slaba tocka ako e toj sho da prajme muabet za lengle koj nemozese da se spravi so mrtvio presing na junajted..
Slaba tocka na liverpul e sredinata od tehnicka gledna tocka i tuka se ceka od arthur da izigra edna,, dejongska'' utakmica dosta mu bese vlecenje po teren ko da e xavi so 30 tituli zad nego..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom