Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.964
Поени од реакции
35.576
Да се питам јас на ПСЖ не би им продал ни копачки за тренинг. Ако го сакаат Дембеле знаат како да го земат, имат искуство. Плус Дембеле е солиден играч само не се изнаигра лани. Ако е здрав оваа сезона и добива шанса јас прогнозирам 20+ голови вкупно.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
Тепате вечер? Какви се очекувањата за вечерва?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Очекувам вечер Дембеле да почне. Ма да Малком е во подолг тренинг процес. Се пишува дека Валверде не го сака пошо не бил озбилен и одговорен, а знаеме сите каков тип на тренер е он. Сакам и Рафиња и Артур од прва минута да почнат. Нема да биде лесно ама очекувам да победиме.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Очекувам вечер Дембеле да почне. Ма да Малком е во подолг тренинг процес. Се пишува дека Валверде не го сака пошо не бил озбилен и одговорен, а знаеме сите каков тип на тренер е он. Сакам и Рафиња и Артур од прва минута да почнат. Нема да биде лесно ама очекувам да победиме.
Зашто го потпишаа (украдоа) играчот ако тренерот не бил фан на такви типови играчи?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Зашто го потпишаа (украдоа) играчот ако тренерот не бил фан на такви типови играчи?
Прво, може не бил желба на тренерот, а раководството го донесе, второ може не знаеле дека е таков... итн., итн..
 
A

Aexil Kong

Гостин
Прво, може не бил желба на тренерот, а раководството го донесе, второ може не знаеле дека е таков... итн., итн..
Абе претпоставки на сите страни, како прво, општо се знае дека ако не е желба на моменталниот тренер и ако не планира да го игра, зошто ќе лупаат 40 милиони евра, заради тоа да се рече дека е донесен само ради реда, притоа минутажа 0? Второ, јас мислам дека си навивач на најсериозниот тим во светот, Барселона, не е ова селска задруга па да речеш не знаеле каков е, како може да се донесе играч, без притоа да се знаат неговите pros и cons за озбилен тим и уште се краде за 40м?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Абе претпоставки на сите страни, како прво, општо се знае дека ако не е желба на моменталниот тренер и ако не планира да го игра, зошто ќе лупаат 40 милиони евра, заради тоа да се рече дека е донесен само ради реда, притоа минутажа 0? Второ, јас мислам дека си навивач на најсериозниот тим во светот, Барселона, не е ова селска задруга па да речеш не знаеле каков е, како може да се донесе играч, без притоа да се знаат неговите pros и cons за озбилен тим и уште се краде за 40м?
Дечко читај малку што се пишува, за Дембеле праиме не за Малкон :)
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Зашто го потпишаа (украдоа) играчот ако тренерот не бил фан на такви типови играчи?
За Дембеле се однесува тоа неозбилен и неодговорен, не за Малком.[DOUBLEPOST=1534085401][/DOUBLEPOST]@NeymarJunior истовремено хахаха :pos:
 
A

Aexil Kong

Гостин
Дечко читај малку што се пишува, за Дембеле праиме не за Малкон :)
Малконе, добро е, друг пат потруди се поразбирливи реченици да пишеш, што е до мене, јас кога ја разбрав реченицата ми идеше за Малком, пошто се надополни одма после коментарот за Малком дека бил на тренинг процес.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Лошо играме. Нема течна игра. Дембеле игра лево, се гледа дека не му е по ќејф. Средината онака, ништо посебно, ќе видиме второ. Како и да е, прва текма уште не се вратиле сите има многу простор за напредување. Сакам видал да го видам у второ.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Штета што Малком отпадна зараи вишок странци иако од федерација дозволија неограничен број. Би го зацементирал Суарез на клупа, Малком лево, Меси деветка и Дембеле десно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom