Фан Клуб: Барселона

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Поске ваква лоша сезона сигурно ќе пукни еден јак трансфер како Верати или Кутињо,очигледно се чека први Јули па сите ќе почнат со пари да се расфрлаат. Шпекулациите се драпајси мадињата, после толку титули на Реал Мадрид мора Барселона да возврати со јаки трансфери и да атакува на сите фронтови, едноставно конкуренцијата те прави секогаш подобар.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.726
Поени од реакции
9.764
Од Верати и Дембеле стигнавме до Лукас Лима (26 годишен талент што не е во топ10 на неговата позиција во бразилска лига а ќе заработува 4 милиони по сезона кај нас), Паулињо (истиот тој што од Тотенхем отиде во Кина) и Кондогбија што седи на клупа во Интер. Трансферов на Лима е чист криминал, исто ко трансферот на Лорд Даглас пред неколку години што сеуште зема плата од клубот. Татко му на Нејмар му бил агент, курци палци незнам што ај сега 4 години по 4 милиони плус некојси трансфер бонус за играчот и татко му на Нејмар пошто за без пари е донесен, му истекол договорот ваљда. Росел е во затвор, мутљово што му беше заменик сега ни е претседател. Све тоа треба да се затвори, да дојдат Лапорта, Пујол, Чави и компанија на чело. Оваа гнасна управа се испокара со сите од Гвардиола до Кројф и успеа да му дозволи на Реал да се издигне над Барса после цела деценија. Види трансферите на Реал и ретардираните трансфери наши, Флорентино е мафиозо ама бубрег би дал он да ни е претседател наместо овие неспособни апаши.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.557
Поени од реакции
13.887
Како се спасија тогаш гомнава со тројната круна, не ми се верува :facepalm:
Предвремени претседателски се ептен потребни, само за жал ќе се чека да го поебат и овај трансфер рок, за да им дојде памет на некои што го гласаа мутавиот.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
35.254
Додај на тоа дека и пола од ѕвездите ќе се чуват за СП 2018 , и стај и кур на сезоната.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Мамето на управата! Паулињо, за 40 милиони. Факинг Паулињо кој не можеше да најде место во Тотенхем сега ќе го враќаат од Кина, за да го води средниот ред на големата Барса, која атакува на сите трофеи. Две солзи ми капнаа...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
35.254
Пацери криминални , реков јас таа тројна со Лучо низ газо ќе ја извадат на сите фанови. Курвини синови.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Јас да сум сеа како Меси ќе ебам и договор и се (ако вака продолжи да се однесува управата), ќе земам ќе си идам.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.591
Поени од реакции
10.233
Незнам за вас ама јас би преферирал Саул пред Верати.. Би го срушил и трансфер рекордот на овај
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Добар е Саул,ја би пре Верати ама и Саул е страшен.Ако не го земат Верати ќе запнат по Саул 100%
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Саул би бил одлично решение. Лесно би се вклопил во Барса.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.487
Поени од реакции
62.216
Саул веќе 2 години скоро секој меч го игра со катетар, има крварење од бубрегот и често уринира крв, и мислам дека тоа е една од причините зошто сеуште не запнал некој од поголемите тимови за него, веројатно не сакаат да ризикуваат.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.557
Поени од реакции
13.887
Какво играчиште е овај Дани Себаљос, го има измислено фудбалот за Денис Суарез.
 
R

red.devil

Гостин
Саул веќе 2 години скоро секој меч го игра со катетар, има крварење од бубрегот и често уринира крв, и мислам дека тоа е една од причините зошто сеуште не запнал некој од поголемите тимови за него, веројатно не сакаат да ризикуваат.
Сериозно ова? :eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom