Фан Клуб: Барселона

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Алеш Видал ис бек, како само успеа да се опорави од онаква страшна повреда за мислам три месеци. Терминатор :aplauz:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.488
Новиот крал сеуште нема доделено кралски куп на кралскиот тим. :icon_lol:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ајде честито нека ни е, барем купот колку-толку ја извади сезоната.

Толку и од ерата на Луис Енрике. Донесе човекот една триплета и една двојна круна. Така да мислам дека некои од критиките беа претерани. Сигурно дека е во Топ 5 тренери на Барса на сите времиња. Покрај Пеп и Кројф, јас сепак би го ставил и зад Рајкард.

Како и да е, кога дојде Лучо во 2014 бев некако сигурен дека ќе донесе трофеи. За Валверде го немам тоа чувство, мислам дека клубот се пушта во ризик со овој потег.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Ај честито купот, не толку небитен како што изгледа (со оглед на двомечот против Атлетико), колку да не биде упропастена сезоната. Сепак не може постојано триплети и двојни круни, нормално е и вакви периоди да има.
Како и да е, следува интересен период.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Денес треба да се објави името на новиот тренер. Според Мундо Депортиво претседателот ќе го објави на пресконференција во 20:00
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.488
Сезонава само да не засмрди како таа со Мартино кога беше обична кукла на конци , и се надевам Меси и Нејмар нема да се штедат за СП 2018.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Тоа по обичај иде, секоја сезона пред СП или Копа Америка Меси трча по 7км у просек на утакмица
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Солидна сезона со успеси и падови како возење на ролер костер. Искрено мислам дека Реал ја победи Барса не на теренот туку надвор од него, пред се мислам на управата. Флорентино е Ворен Бафет во светот на фудбалот.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Белерин сам се нуди на Барса. Колку што јас го имам гледано не е ништо посебно, ко некој лигавко е со посраната фризура. Има подобри решенија од него, се надевам дека нема да дојде.

Дембеле од Дортмунд исто со изјавите покажува дека и те како би дошол во Барса, а и не е Борусија екипа од која не можеш да земеш играч испод 100 милки.

Верати, тешко дека од псж би прифатиле било каква понуда за него, освен ако самиот тој не притисне за трансфер. Не сфаќам зошто сега кога може да биде алфа и омега во средина во Барса и да ја покори европа, би останал во псж да се бори за француско првенство, изгледа многу се слатки милиончињата нафташки :)

Од овие тројца веројатно ќе го донесат Белерин, со оглед на неверојатната умешност на управава :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom