Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.491
Поени од реакции
22.243
Мене од цел натпревар, најмногу жал ми падна за Видал. Таман требаше да влезе, кретенот Роберто направи непотребен старт за втор жолт. А, Видал облече и дрес и чекаше само прекин да има за да влезе. И после црвениот на Роберто, го вратија Видал на клупа, како мало дете, а неколку минути потоа Енрике направи замена, влезе Маскерано на позиција десен бек...
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.149
Поени од реакции
8.944
Второ полувреме и во Мадрид и вчера бевме катастрофа, а последните 15 минути секој напад беше шанса за гол на Атлетико.

Стартот над Меси во 90тата ме потсети на злобниот потег на Уифалуши.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Kako e situacija za denes, povredeni koi ke igraat koi nema da igraat? Btw golema kvota za 2ka spored mene pa bi sakal strucno mislenje za timov vas za denes dali vredi da se odigra ili ne posto teski pari ke ulozuvam... blagodaram na razbiranjeto :)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.247
Поени од реакции
37.848
Kako e situacija za denes, povredeni koi ke igraat koi nema da igraat? Btw golema kvota za 2ka spored mene pa bi sakal strucno mislenje za timov vas za denes dali vredi da se odigra ili ne posto teski pari ke ulozuvam... blagodaram na razbiranjeto :)
Алавес победи на кампот , плус стигна до финале во кралскиот куп. Воопшто не е квотата голема , не вреди да се игра ако земеш во предвид како топло-ладно игра Барса сезоната.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.630
Поени од реакции
10.344
Kako e situacija za denes, povredeni koi ke igraat koi nema da igraat? Btw golema kvota za 2ka spored mene pa bi sakal strucno mislenje za timov vas za denes dali vredi da se odigra ili ne posto teski pari ke ulozuvam... blagodaram na razbiranjeto :)
Пике од првотимците не игра, другите фит се..

5-0 ќе тепаме.. All in оди
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.491
Поени од реакции
22.243
Kako e situacija za denes, povredeni koi ke igraat koi nema da igraat? Btw golema kvota za 2ka spored mene pa bi sakal strucno mislenje za timov vas za denes dali vredi da se odigra ili ne posto teski pari ke ulozuvam... blagodaram na razbiranjeto :)
2ка ко планина, бајо мој :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.247
Поени од реакции
37.848
Колку само Белерин е створен за Барса , перверзија од играч. Комбинации на мал простор, техника , брзина ... За месец дена ќе се вклопи во тимот.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Иниеста на одмор за со ПСЖ, ако ептен не оди ваљда ќе го внесе накај 65та минута. Ама Матје бе:tapp:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.491
Поени од реакции
22.243
Кога ја видов одбраната, мислев француска репрезентација игра, а не Барселона. :D :D[DOUBLEPOST=1486828248][/DOUBLEPOST]Тука ако победиме, чудо ќе биде.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.572
Поени од реакции
13.920
3 бода в џеб, второ полувреме нека одмори некој од триово, може и сите тројца.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.199
Поени од реакции
4.060
Реално Видал е Алвеш за Роберто. Мора да игра пред него. Уште подобар ќе биде кога ќе влезе бо континуитет.
Во второ Иниеста нека добие 30 мин, и нека одмори некој од Нејмар и Суарез, а може и двајцата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom