Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
B

Beck's

Гостин
igrata na Rijkard se bazirase samo vrz Ronaldinho,sega e sosema druga prikazna,sea site igraat zaedno,kompaktni se,eden sea da izigra loso,drugite ke go pokrijaat,a togas zapri go Ronaldinho,ke go zapres Barca(iako vo toa vreme tesko mozese da se zapre Roni:)
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Фала за страната, сега првпат ја видов од тебе... знам дека мене лично ми фалеше една ваква страна за информации и за се што се дешава во клубот. Знам дека ги имаме Спорт и ЕМД али сепак боље е страна преведена на англиски, во која ќе има вести од сите интернет портали во кои се спомнува името Барселона.:smir:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Уште еден неверојатен талент Рафа (брат на Тиаго) само 16 години има дечково :vozbud:


Поздрав за Никола24 за страната, одамна барам таква страна :helou:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Според мене екипата на Рајкард со Рони, Деко и Ето го играше најубавиот фудбал што некогаш се играл.

Сегашниот тим е веројатно посилен и многу ПОЕФИКАСЕН, ама другиот тим како да имаше некоја магија околу него.

Голови од никаде, акробации, ненормални пасови што 99% од фудбалерите не би пробале да ги направат ни на Playsation не па на терен...

Сега баш и нема такви рaботи.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Според мене екипата на Рајкард со Рони, Деко и Ето го играше најубавиот фудбал што некогаш се играл.

Сегашниот тим е веројатно посилен и многу ПОЕФИКАСЕН, ама другиот тим како да имаше некоја магија околу него.

Голови од никаде, акробации, ненормални пасови што 99% од фудбалерите не би пробале да ги направат ни на Playsation не па на терен...

Сега баш и нема такви рaботи.
Да, и јас го мислам истото, ме потсетуваа на Харлем Глобтротерс само во фудбалска смисла, на секој натпревар се знаеше дека ќе има некое чудно додавање, некој дриблинг, некој интересн гол, да ти е мерак да гледаш, ама па денешната екипа е како машина за мелење месо, што влезе во неа нема излегување додека не го сомеле квалитетно :)
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Spain defeated Nigeria with a final score line of 0-2, in their second group stage match of the U-20 World Cup. Former Barcelona youth player and Arsenal midfielder Fran Merida (19) scored both of Spain’s goals, second one from a penalty kick.

Доста интересен податок на странава :smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Според мене екипата на Рајкард со Рони, Деко и Ето го играше најубавиот фудбал што некогаш се играл.

Сегашниот тим е веројатно посилен и многу ПОЕФИКАСЕН, ама другиот тим како да имаше некоја магија околу него.

Голови од никаде, акробации, ненормални пасови што 99% од фудбалерите не би пробале да ги направат ни на Playsation не па на терен...

Сега баш и нема такви рaботи.
Pa da za oko bese najdobra togasnata igra...no kako sto kazav i prethodno segasnata ekipa ni e masina...ednostavno funksionira besprekorno...a togas polesno bese da ne zapiraat sega ne!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom