Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
И по којзнае кој пат ... голема грешка направија што го донесоа Ибрахимович. Една од најголемите во историјата на клубот:pos2::pos2::kesa:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Анри нема да го имаме против Динамо, на негово место би требало да биде Педро или Џефрен а Иниеста да си игра на својата природна позиција.:toe:
И пак со малерот Чиги ќе ни го нема 3 недели.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Protiv Dinamo odime na pobeda....ne ocekuvam deka ke bide tezok natprevar za nas tuku ocekuvam lesno,rutinski da si gi zememe 3-te boda!
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Со задоцнување:

Прво добредојде новиот член на фан клубот :)
Да се радуваме заедно на успесите на Барса.

Одлична игра на Барса, без многу замор рутинска победа над Малага.
Се надевам дека ќе брзо ќе помине овој малерот со повредите и дека за брзо време сите ќе бидат здрави.

А во вторник се разбира, одиме на победа над Динамо Киев.


VISCA EL BARCA !!!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Утре против Динамо одиме на победа. Не верувам дека ќе ни биде тешко ако ја играме нашата игра. Сепак моментално Динамо неможе да ни претставува репер за тоа колку ни се можностите, така да во секој случај утре одиме на лесна победа ( само да не играат како Интер или како Челзи па 100 души назад да ги стават )
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
За утре очекувам со овој состав да искокчиме
...............Викец................
Дани .. Пујол .. Пике .. Абидал
. . . . . . . . .Јаја. . . . . . . .
. . . . .Чави . . .. Кеита . .
Меси . . . . Ибра . . . Иниеста

и нормално да ги растуриме :vozbud:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Утре против Динамо одиме на победа. Не верувам дека ќе ни биде тешко ако ја играме нашата игра. Сепак моментално Динамо неможе да ни претставува репер за тоа колку ни се можностите, така да во секој случај утре одиме на лесна победа ( само да не играат како Интер или како Челзи па 100 души назад да ги стават )
Па ништо чудно и тоа да го гледаме. Да паркираат некој автобус или камион пред голот, и да се бранат цело време.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Големи се шансите утре да го видиме Иниеста на левата крилна позиција уште од првата минута и конечно после долги 5 месеци повторно да биде стартер за Барса.

Составот нека биде со Викец, Дани, Пике, Пујол, Абидал, Чави, Туре, Кеита, Меси, Ибра и Иниеста.

П.С. Добро е што Чигрински ќе го имаме фит за мечот со Валенсија а исто можно е Анри утре да биде на клупата против Динамо.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Па ништо чудно и тоа да го гледаме. Да паркираат некој автобус или камион пред голот, и да се бранат цело време.

Nema gajle pak ke gi pobedime..kako prvo ovie ne nemaat silna odbrana kako Inter i kako vtoro od Camp Nou retko koj moze da izleze bez da primi gol...mozeme da receme nikoj!!
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.183
Поени од реакции
1.059
За утре очекувам со овој состав да искокчиме
...............Викец................
Дани .. Пујол .. Пике .. Абидал
. . . . . . . . .Јаја. . . . . . . .
. . . . .Чави . . .. Кеита . .
Меси . . . . Ибра . . . Иниеста

и нормално да ги растуриме :vozbud:
И според мене составот е тој, но би било подобро Иниеста да си игра на својата стандардна позиција, со што Педро или евентуално Џеферен да игра лево крило.

...............Викец................
Дани .. Пујол .. Пике .. Абидал
. . . . . . . . .Јаја. . . . . . . .
. . . . .Чави . . .. Иниеста . .
Меси . . . . Ибра . . .Педро/Џеферен
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
И според мене составот е тој, но би било подобро Иниеста да си игра на својата стандардна позиција, со што Педро или евентуално Џеферен да игра лево крило.

...............Викец................
Дани .. Пујол .. Пике .. Абидал
. . . . . . . . .Јаја. . . . . . . .
. . . . .Чави . . .. Иниеста . .
Меси . . . . Ибра . . .Педро/Џеферен
И мене повеќе ми се свиѓа оваа формација со Иниеста на неговата природна позиција, а на местото на Анри мислам дека поодобро решение би бил Педро. Колку што ги гледав досега Педро ми прикажа подобра игра од Џефрен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom