Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Уфф, конечно дојде тој 16ти, тешко проаѓаат денешните саати, има уште малце па потоа ќе присуствуваме на права фудбалска класика.

Очекувам да излеземе со најсилниот состав што би значело Иниеста да започне од првата минута.:vozbud:

Очекувам да ја играме нашата игра, да нападнеме од 1та минута, да се надигруваме и на крај да победиме.

Со среќа нека ни е вечер момци !!!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.720
Поени од реакции
6.317
Морати и Лапорта во елитен ресторан во милано иначе тука бил и фиго браво за потегот на морати се гледа дека сме добри домакини.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
za vecer sostavot se znae koj ke bide samo dilema e dali keita ili iniesta ke bidat vo prvite 11
spored eurosport keita ke bide vo prvite 11
 
P

pepito*

Гостин
Преку ова веќе со фудбалов.

Денес Јуве ме заеба за сериозно добри пари. Ако Барса утре не тепа не глеам фудбал два месеца.
Истото ми се случи мене со Интер лани против Панатинаикос за 25 000
Пред умирање бев,оттогаш не го пишувам Интер
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Со среќа вечер.
Држам среќа Барса да тепа, јез да малце страв ме фаќа после Милан-Интер, ама сепак верувам во Барселона.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ете конечно дојде и 16-ти септември, со душа чекам да почне овој меч вечерва, ќе биде неизвесно се до последната секунда ова што ќе го гледаме вечер е повеќе од фудбал ќе се сретнат поранешни членови на двата клуба а тоа се Ибра,Меси,Тиаго Мота,Ето и Максвел за нас го очекувам стартниот состав и очекувам Иниеста да почне од првата минута, со среќа на двата тима знам дека ќе гледаме одличен фудбал.:smir:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ете конечно дојде и 16-ти септември, со душа чекам да почне овој меч вечерва, ќе биде неизвесно се до последната секунда ова што ќе го гледаме вечер е повеќе од фудбал ќе се сретнат поранешни членови на двата клуба а тоа се Ибра,Меси,Тиаго Мота,Ето и Максвел за нас го очекувам стартниот состав и очекувам Иниеста да почне од првата минута, со среќа на двата тима знам дека ќе гледаме одличен фудбал.:smir:
Шо бара Меси во друштвово ???:raz:
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Ајдееее уште помалку од 2 часа да натпреварот:vozbud::vozbud::vozbud:
"Barca,estic boig per tu"
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.789
Поени од реакции
44.238


:pos2:
После сликава, кој верувал во тоа дека по 13 години ке бидат еден против друг во две големи екипи . :wink:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
i da te nadopolnam Syn...

I deka ucenikot ke go pobedi ucitelot :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom