Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Епа сега таа е. Ето си отиде. Дали тоа беше добра одлука или не, ќе видиме во понатамошниот дел од сезоната. Во секој случај не треба да се враќаме во минато, тоа било па поминало, да гледаме кон иднината поточно кон среда и кон многу важниот дуел против Интер.
Тимот според мене:
Валдес
Алвес
Пујол
Пике
Абидал
Иниеста
Туре
Чави
Меси
Анри
Ибрахимович
Меси
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
hmm najsilna strana za napad ke ni bide preku Messi..bidejki koj i da igra lev bek za Inter nema da moze da mu pariraat na Messi...

ps:custvuvam deka Ibra ke dade gol :vozbud:

Au ako inter se otvorat mnogu ne znaat sto moze da gi snajde...kako i da e ke go pocustvuvaat uraganot BARCELONA:barcafan:
 
P

pepito*

Гостин
100% Мурињо ќе игра дефанзивно и преку брзи контри со Занети,Мајкон ќе ја пренесува топката до нападот,мораме да внимаваме,не смееме да бидеме многу офанзивни-сепак Интер е појак противник од тоа што беше лани и претходните сезони кога единствената опасност им беше Ибра,сега тука се Снајдер,Милито,Ето
Меси и нема да има многу слаб противник-Киву во последно време е во одлична форма
Мислам дека најмногу треба да напаѓаме по средината,каде што се мошне бавните Самуел и Лусио,и таму да разараат Анри,Иниеста,Меси и Ибра
Нека победи подобриот!
...............Абидал...........................Анри.....
.........Пике..................Иниеста...................
Валдес...............Туре....................Ибра......
.........Пујол.................Чави........................
...............Дани..............................Меси.....
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
Inter se mn po jaki od lani i mislam deka ke bide jaka utakmicaa:smir:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Мислам дека ако Барса ја има топката во голем посед, со голем број додавања и многу трчање ќе имаме добри шанси, нашите напаѓачи се далеку побрзи од нивната одбрана. Ако успееме да го сопреме Маикон (тој како што знае да трча цел натпревар, не Маикон туку МаиКоњ ќе да е) со неговите странични пробиви и нивните играчи за врска, ќе имаме скоро добиен натпревар. Сепак нека победи тој што ќе биде подобар.

VISCA EL BARCA !!!
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
http://24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=3ab0d61b-e11d-4906-9fd7-c931dd99b8bd&ln=3&typeBack=default
messi ja fali igrata na barsa no veli i deka e iznenaden kako i site nas zosto e prodaden eto
Не требаше да го продадеме Ето но го продадовме... Но најжално е што го продадовме на ваков начин нашиот трет стрелец во историјата, секогаш кога ќе се потсетам на Ето како блескаше овие пет сезони во Барса и ќе ја видам неговата насмевка одма плачам :(.
Никогаш нема да го заборавиме Ето, какви ли само важни погодоци даваше, 2 погодоци во 2 финалиња.. Играше со целото срце за Барса секогаш го велел тоа Барса е клубот на мојот живот.. Такви играчи како што беше Ето се раѓаат во 100 години еднаш.:(
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Не требаше да го продадеме Ето но го продадовме... Но најжално е што го продадовме на ваков начин нашиот трет стрелец во историјата, секогаш кога ќе се потсетам на Ето како блескаше овие пет сезони во Барса и ќе ја видам неговата насмевка одма плачам :(.
Никогаш нема да го заборавиме Ето, какви ли само важни погодоци даваше, 2 погодоци во 2 финалиња.. Играше со целото срце за Барса секогаш го велел тоа Барса е клубот на мојот живот.. Такви играчи како што беше Ето се раѓаат во 100 години еднаш.:(
Abe ostajte go veke Eto'o...GOTOVO e veke si zamina......

Aj da se skoncentrirame na idninata!! I ne treba po sekoja promasena shansa da velime ete da bese Eto ili vakvi komentari...Sega Eto'o i pripagja na protivnicka ekipa
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ако ме мене прашувате, јас верувам во Пеп и верувам дека Ето не е продаден без причина.:smir:

И ај више нека дојде Среда, ме фати еуфоријата уште сега:vozbud:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Преку ова веќе со фудбалов.

Денес Јуве ме заеба за сериозно добри пари. Ако Барса утре не тепа не глеам фудбал два месеца.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom