Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Боби[Мкд];3879176 напиша:
Кога ќе се врати Робен, и Рибери наскоро. Кога ќе го земеме Џеко и некој екстра штопер тогаш прам постер.



Доџите сада јер смо се доста заебавали.


:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:


Дотогаш трајте.
Некој босанец рекол: ,,Да ја кренам раката нагоре и да ставам 2 јајца под мишка леле какво куриште би имал,,
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Ван Бомел до кога ќе го нема? Недостасува тој тепачот во средина.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
^^ Исто. Колку акции само Тимо пресече завчера и тој асистираше за голот на Лам до него најамалку е овој скапан резултат.

Ова со Гладбах оди на капа на цел тим, грешките за головите ги направија Бут (глупа, тешка топка за процена но сепак не смееше да го прими така), мислам Гомез за вториот ја изгуби на средина топката со некој глуп пас и секако нашата безпрекорна централна одбрана... Мораше поконцентрирано во прво да реагираат Гомез, Швајни и Тони па и Хамит (и тој имаше една прилика) и се ќе беше решено веќе на полувреме. И Лам погласен мора да е на терен ако веќе е нашиот иден капитен, да ја разбуди екипата кога тоа треба.



П.С: Ќе вежбаме во Недела во балонот позади железничка? 1600ден од саат, ако сме бар 8 души, 2 саати би било ок. Од кај 4 или 5 попладне..?
 
Н

'Никола'

Гостин
П.С: Ќе вежбаме во Недела во балонот позади железничка? 1600ден од саат, ако сме бар 8 души, 2 саати би било ок. Од кај 4 или 5 попладне..?
Абе оти во недела? Мене во сабота ми кажаа, не можам во недела. А и 8 малку сме, прчи газе ќе играме 2 саати? Дајте 12 да се собериме да не се заебаваме.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
93
Поени од реакции
5
Договорот е за во Сабота, а не за во Недела. Утре ќе резервираме па ќе знаеме дали од 16h или 17h. Според мене 1 час е доволен, 2 се навистина многу, но доколку навистина сакате 2 часа кажете на време и ќе резервираме и 2 часа. Малце сме 8 души. Ќе викнеме уште неколкумина, за да бидеме 12 души. И јас се сложувам со Никола дека треба да сме 2 екипи од по 5+1.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
сабота де пардон моја (печатна) грешка :smir: :back: а за колку кажете прво колку „баварци“ доаѓаат 110% па ќе надополниме со другари до некоја бројка после.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
За да се игра фудбал потребни се минимум 12 души за да се игра без замени.И најнормално ко и секој нормален човек се игра 1 саат.Прво да се собереме па после да резервираме.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=4ee581b0-6fdd-420d-ab8b-6e10d605399b&ln=3&typeBack=Последни Вести

Ako ova se sluci jas povekje fudbal nema da gledam vo mojot zivot .... ako ova se desi da otide vo Real Madrid ili Man Utd jas ke ja izgubam doverbata vo klubot se dodeka ne se donese Messi , Ozil , Iniesta , Pique , Chielini , Akinfeev , Evra , Khedira i Kristiano Ronaldo , e duri togas bi se smiril i povtorno bi navival za BAYERN , posto srcevo pocna da mi se kine koga gledam kako kiksame so smotani ekipi i toa radi Demichelis i Van Buyten i Butt , pa lugje da mu se snevidi ajde kazete mi sto se ne bi ni se izdesilo ako Schweini si otide od timot a ovie gubrinjava Demichelis i Van Buyten ostanat ???!!!! KOJA BI BILA NERVOZATA STO BI MORALE DA JA PODNESEME !?

--- надополнето ---

I btw znae li nekoj kolku pari mu imaat dadeno na zasmrdeniot Ballack Real i Man Utd za da dade vakva izjava ?
 
Н

'Никола'

Гостин
^ За формата моментална и јас се нервирам, ама за тоа дека Швајни ќе си заминел од Баерн во скора иднина само ќе се насмеам и ќе им покажам :bip: на сите што мислат дека можат да го купат.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
http://www.goal.com/en/news/462/netherlands/2010/11/09/2205795/i-will-never-forgive-johan-cruyff-for-his-criticism-during

Нашиот коуч се жали на Кројф, додека бил во Барса, многу бил малтретиран за престојот таму.

http://www.goal.com/en/news/15/germany/2010/11/09/2205683/dutch-fa-director-bert-van-oostveen-slams-bayern-munich

Холанѓаните сеуште не преземаат одговорност за повредата на Робен.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Dobro WTF is the problem with Robben .... dajte vekje kazete dali ima konecno data koga bi mozel da se vrati stakleniot na tereni , a ne sea linkovi da citam koj bil izmacuvan , izeban , tepan i drugi lajnarii , dajte kazete ima li nekade nekoja bilo kakva informacija za stakleniot koga bi mozelo da se ocekuva povtorno da leta niz terenot !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom