Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
P

PoisonLady

Гостин
Нема потреба ти да преговараш за турнирот бидејќи ти нема да учествуваш на него. Ние што ќе учествуваме ќе си ги договориме сите работи околу турнирот. И незнам која ти беше целта денес да напишеш дека крајниот рок на пријавувањето на екипата е вечерва??? Имаш тема специјална за турнирот каде што нема никаков рок за пријавување. Сеуште не се знае ни кога ни каде ќе се одржи а не пак вечерва да биде последен рок за пријавување.
Јас веќе му пратив маил на еден од организаторите, и ти нема што понатака да договараш, бидејќи како што спомнав погоре нема да бидеш дел од турнирот, а за таа лажна информација за пријавувањето незнам што да кажам.
Да,на официјалната група која денес беше креирана не стои краен рок.Мене дечкото вчера попладне ми пиша на мајл и побара уште вечерта да му кажам одговор но бидејќи морав да ве прашам вас,затоа ми рече денес да му кажам конечен одговор во врска со тоа ДАЛИ воопшто ќе учествува нашиот фан-клуб или нема (а не за точниот број на учесниците).
И да,фала за што ме обвинуваш за пренесување на лажни информации...

--- надополнето ---

На крајот сакам само да го напоменам и ова затоа што очигледно е дека на bayernfanatic му пречи тоа што воспоставувањето на контакт со останатите фан-клубови или нешто слично иде преку мене а не преку него, па ме обвинува за ширење лажни информации.Затоа, еве еден мал дел од ставот на организаторот на тој турнир.
...Јас барав преставници кои имаат некаков фид на фан клуб. Тие фан клубови што се направени на Кајгана немаат некој вид на преставник... Не знам со кого да разговарам за да организира за својот фан клуб....Те знам дека си фан на Баерн Минхен па да ве прашам дали сте заинтересирани за нешто вакво (се мисли на турнирот)...
... Сега значи јас контактирам само со преставници на фан клубови. Членовите мене лично од другите тимови и не ме интересираат. Затоа е направена групата да секој преставник ги каже мислењата на својот фан клуб.
Како и да е,вие не заслужувате некој да стори нешто добро за фан-клубот очигледно.Веднаш некој од овде ме набедува...мизерен си човек,мизерен!
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Кога има термини за утакмици или уште нема ништо официјално?
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Веќе контактиравме со дечкото и чекаме повратна информација ко ќе има нешто ново околу турниров.
А тие прикаските за мали деца преку кого ќе идел муабетов околу турниров не се вредни за муабет,затоа што веќе е воспоставен контакт и чекаме да му пратат меил на bayernfanatic.

Ќе биде жустро на терен осеќам:zlo: Се шалам битно е да се дружиме:smir:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
хмм.... милер на клупа
ама и клупава е јака брафхајд, милер, алаба, крафт /
 
Член од
2 март 2007
Мислења
93
Поени од реакции
5
Гледам дека во овој фан-клуб нема заинтересираност за турнинорт во мал фудбал...Како и да е,имате рок до вечер мислам.
Инаку,веќе се пријавија неколку фан-клубови.
Јас не те обвинив тебе за ништо. Само го пренесов она што го имаше ти пишано, дека крајниот рок за пријавување е денес, а уствари нема блага везе од тоа.

Како второ нема вистина дека ми пречи тоа што воспостувањето на контакт идело преку тебе а не преку мене. Според мене ти нема што да се мешаш таму кај што не ти е работа. Дали ти ќе играш на турнирот? Одговорот е не. За турнирот треба да е одговорен некој кој што ке настапува на него, кој што ќе биде дел од самиот турнир. Мене не ми е битно дали јас ќе бидам или не. Нека биде некој друг што ќе учествува на него. Дали ти се мешав кога договараше гостување кај Филе? Не ти се мешав ни јас ниту никој друг. Значи не е проблемот тоа што не договарам јас, како што ти си мислиш, туку проблемот е што не договара некој што биде вклучен во самиот турнир.
 
P

PoisonLady

Гостин
Јас не те обвинив тебе за ништо. Само го пренесов она што го имаше ти пишано, дека крајниот рок за пријавување е денес, а уствари нема блага везе од тоа.

Како второ нема вистина дека ми пречи тоа што воспостувањето на контакт идело преку тебе а не преку мене. Според мене ти нема што да се мешаш таму кај што не ти е работа. Дали ти ќе играш на турнирот? Одговорот е не. За турнирот треба да е одговорен некој кој што ке настапува на него, кој што ќе биде дел од самиот турнир. Мене не ми е битно дали јас ќе бидам или не. Нека биде некој друг што ќе учествува на него. Дали ти се мешав кога договараше гостување кај Филе? Не ти се мешав ни јас ниту никој друг. Значи не е проблемот тоа што не договарам јас, како што ти си мислиш, туку проблемот е што не договара некој што биде вклучен во самиот турнир.
Ама според тебе! Тебе ти рече некој дека не смеам да играм?НЕ! (не ни сакам иначе)
И еве пак ќе ти повторам уште еднаш за последен пат.Со дечкото се договоривме денес да завршиме со евентуалното пријавување (значи не за бројот на учесници туку за ДАЛИ ќе учествуваме или нема).Значи денес!Наредните денови ќе треба да се договарат и другите детали( број на учесници,сала и сл).
Друго...сигурен си дека не ти пречи?АКо не ти пречеше,немаше веднаш да му пишеш мејл (дечкото веќе воспостави контакт со еден член на фан-клубов)така да немаше потреба од тоа.Значи ти пречи и мислам дека многумина се свесни веќе за тоа (не ти е прв пат вака да се однесуваш ти).
Трето-од денес те игнорирам.

--- надополнето ---

Значи,не треба да се договарате вие со никој.Сите договарања (барем во наредниов период) ќе одат преку мене затоа што ако секој со секого поединечно се договара ќе настане тотален хаос.
За сите прашања можете мене да ми пишете.Се надевам дека ќе се пријави и нашиов фан-клуб.
Еве и еден мој претходен пост со кој што убаво кажав дека овие преговори заради практични причини сега за сега ќе одат преку мене.
Но бидејќи се чувствуваш загрозено,ти го препуштам местото па договарај се ти.Не сум јас како тебе!
Значи дечки,за сите подетални информации за ова,обратете се кај Дарко а не кај мене!!!
 
Н

'Никола'

Гостин
Еве го официјалниот :

-Бут-
-Лам- -вБајтен- -Демикелис- -Прањиќ-
-Тимошчук- -Оттл-
-Алтинтоп- -Швајнштајгер- -Кроос-
-Гомез-

Стварно бе Милер на клупа. Ај нека одмори малку и тој.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Еве го официјалниот :

-Бут-
-Лам- -вБајтен- -Демикелис- -Прањиќ-
-Тимошчук- -Оттл-
-Алтинтоп- -Швајнштајгер- -Кроос-
-Гомез-

Стварно бе Милер на клупа. Ај нека одмори малку и тој.

Паметно,многу паметно!

Ќе има голови!!!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
93
Поени од реакции
5
^ Јас си го кажав моето мислење кои треба да биде претпоставен за турнирот, и не мислам да се повторувам. Незнам па што толку се замислуваш дека сум се чуствувал загрозен од тебе. Ти изгледа не си свесна какво мислење имаат за тебе фановите на Баерн? Размисли малце повеќе околу тоа. А за тоа кој ќе биде одговоран за турнирот предлагам да одлучиме заедно сите членови на фанклубот.
 
Н

'Никола'

Гостин
Јас мислам 0-1 ќе заврши :baeh:
Ти не мисли многу, туку земај пивото и спремај се за петарда во мрежата на...




















Клуж де (зарем мислевте Баерн ќе пишам).:)

--- надополнето ---

Супер Марио...Ама им ја заби
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Супер Мариооооо Гомез!!! Ама му ја закопа.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Оф оф оф типично школски изиграно.

ПС- Не бил добаааар?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom