Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Де бе ниту ве навредив ни ништо .. Само гледам дека Демикелис го бараат Јуве и само прашав добронамерно ...

Едит: Сега видов дека не се однесуваше за мене ова ...

Уживај брат,навикни се на тоа ако пишуваш за Демикелис....Такада боље не пишуај,не вреди.

И ко што рече Баварец,ви го носиме на точак! Тоа од нас гратис
 
Н

'Никола'

Гостин
Абе остајте тоа ќе се среди, туку што правиме со Бобиов што не ни го сака Гомез.:) Леле утре колку ќе се смеам ко ќе им збрца и на ХСВ некое голче.
 
P

PoisonLady

Гостин
Де бе ниту ве навредив ни ништо .. Само гледам дека Демикелис го бараат Јуве и само прашав добронамерно ...

Едит: Сега видов дека не се однесуваше за мене ова ...
Не не,не беше тоа за тебе наменето...за некој друг беше што се прави многу многу паметен и што збори нешто без претходно да го провери истото.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
93
Поени од реакции
5
Дечки за утре oрганизираме Фан собир за натпреварот HSV-Bayern. Пишете тука кој би доаѓал а кој не. Тие што ќе доаѓаат нека бидат во 20:00h пред Irish.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Доаѓам само дали порано (што е многу поверојатно) или покасно зависи од испитот - полагам од 17:00. Се гледаме :salut:

П.С: пушти и на фб пораче за тие што не сурфаат на кајгана...
 
Н

'Никола'

Гостин
Абе сеа гледав на распоредот за натпревари на официјалната. Уште утре и наредната ги играме во петок, после тоа сите до крај ги играме во сабота. Во недела единствен беше натпреварот со Дортмунд. Многу чуден распоредов сезонава.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Не ми се верува синоќа си посакав и сабајлево си се разбудив со пријатни вести: http://www.tz-online.de/sport/fc-bayern/nuri-sahin-geruecht-fc-bayern-meta-971096.html и http://www.kicker.de/news/fussball/bundesliga/startseite/543829/artikel_FC-Bayern-denkt-ueber-Sahin-nach.html (кикер е сериозен весник мислам дека не би трескале зелени ако нема барем некаков извор).



Е вака може - Швајни и до него Сахин а пред нив може Кроос во 4-2-3-1 или едноставно назад на 4-4-2. Со тоа што ќе мора добро да комуницираат двајцата добро на теренот за да едниот покрива кога другиот ќе оди во офанзива. Во секој случај Сахин е за мене премиум решение - добар во дуели, одличен пас, супер шут! За вБомел е измислен во секој поглед.
Тоо бре, каква средина ке имаме тогаш. Сакам да го земат Сахин, ама не верувам. Нема да биде фер спрема другите тимови, така ке бидеме премногу јаки:vozbud::pos2:.

А зш Боби не го сака Гомез, што му згрешил?
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Сега ако не попушти Дортмунд не знам кога во домашно. Имаат многу натпревари во наредниве 3 недели, сега ќе се види кондиција, искуство, мали повреди во клучни моменти бла бла... Само дали ќе знаеме и ние да искористиме тоа е... „дискутабилно“ :nesum:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Nejdam oti igra Gomez, ko Frosina sho protestirashe oti ne igra Micho ja protestiram sho igra Gomez. :pos::pos:


Ne stvarno ako zavrsham so resavanje zadaci ke dojdam. :icon_lol:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893

Оскар за Томче ОДМА! :pos2:

--- надополнето ---

Боби[Мкд];3846844 напиша:
Nejdam oti igra Gomez, ko Frosina sho protestirashe oti ne igra Micho ja protestiram sho igra Gomez. :pos::pos:


Ne stvarno ako zavrsham so resavanje zadaci ke dojdam. :icon_lol:

Математика или статистика? Првото е лесно - не се замарај, второто да не се лажеме и така и така ќе го паднеш - не се замарај :pos2:





Се зезам учи си познато ми е се :pipi:
 
P

PoisonLady

Гостин
Боби[Мкд];3846844 напиша:
Nejdam oti igra Gomez, ko Frosina sho protestirashe oti ne igra Micho ja protestiram sho igra Gomez. :pos::pos:
Чекај бе алооооооооо.Јас не протестирам заради неиграњето на Мартин (не знам кој те излажал за тоа)...друга е причината за моето привремено отсуство од фан-клубот.
Ахххх деца,деца....:nesvest:
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Чекај бе алооооооооо.Јас не протестирам заради неиграњето на Мартин (не знам кој те излажал за тоа)...друга е причината за моето привремено отсуство од фан-клубот.
Ахххх деца,деца....:nesvest:

Fros ne se nerviraj covece :))) so ti e ?
 
P

PoisonLady

Гостин
Еј народе,во колку саат се чекаме вечер и каде? Изгледа ќе дојдам.

--- надополнето ---


Оскар за Томче ОДМА!
Не дека зборам лошо за Томчета наш ама...требало да земат некој многу многу многу поубав од него :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom