Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
P

PoisonLady

Гостин
Сакам Швајнштајгер да си замине од Баерн.Порано многу го сакав а сега не можам да го поднесам! Уфффффф :nerv:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
^ За Гомез отсекогаш кажувам дека мора да му се даде шанса да се разигра. Еве гледаме малку по малку си влегува во форма.
Отсутноста на Клосе мислам дека нема да се осети, и така не дава голови за нас, нека се чува за Германија.:)
Шала на страна, не е на арно тргнато со повредиве, еден по еден си седнуваат в болница. Уште два-тројца и на Арсенал ќе почниме да личиме.:)

п.с Хановер мора да го тепаме, лани го торпедиравме 7:0, годинава и со 1:0 ќе бидам презадоволен.

--- надополнето ---

Абе нели вБомел беше повреден? Играл против Шведска.


Ќе ни го депортираат Холанѓаниве назад повреден... компензираат за Робен :pos2:
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Сакам Швајнштајгер да си замине од Баерн.Порано многу го сакав а сега не можам да го поднесам! Уфффффф :nerv:
A zosto ne go sakas nasiot najdobar igrac ?? Pa toj ako si otide dali znaes deka na sekoj natprevar ke primime po 3 gola kako minimala ako ne e toj vo sredina da pokriva neznam sto bi ni se izdesilo .
 
Член од
2 март 2007
Мислења
93
Поени од реакции
5
Сакам Швајнштајгер да си замине од Баерн.Порано многу го сакав а сега не можам да го поднесам! Уфффффф :nerv:
А поради која причина не можеш да го поднесеш и сакаш да си замине? Не ми е јасно како може да не го поднесуваш Швајни, кога е дете на Баерн, го сака клубот од се срце, и сака да остане до крајот на кариерата во Баерн, дефинитивно нема да биде како Балак. А од друга страна па последниве две сезони е во неверојатна форма, и го бараат многу клубови, но од управата не ни сакаат да чујат за негово продавање. А и најверните навивачи на Баерн би биле против негово продавање, Швајни е без сомневање еден од најпопуларните и најценетите играчи меѓу навивачите на Баерн.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
"You have to do something with the ball. Knocking the ball about from side to side and then back to the goalkeeper is not the meaning of possession."-Бекенбауер
Е ова треба да му го кажат во фаца на ЛВГ и да сфати конечно, не да ми се фали заедно со Ван Бомел дека Баерн доминирал во играта и имал 70% посед.

--- надополнето ---

_JIGSAW_ напиша:
"You have to do something with the ball. Knocking the ball about from side to side and then back to the goalkeeper is not the meaning of possession."-Бекенбауер
Е ова треба да му го кажат во фаца на ЛВГ и да сфати конечно, не да ми се фали заедно со Ван Бомел дека Баерн доминирал во играта и имал 70% посед.
Заборавив да пишам и Бекенбауер не отпишува од титулата и според гоал.цом сме биле заинтересирани за Хеитинга од Евертон
 
Н

'Никола'

Гостин
Заборавив да пишам и Бекенбауер не отпишува од титулата и според гоал.цом сме биле заинтересирани за Хеитинга од Евертон
Јас колку што прочитав Бекенбауер за зимскиот дел отпиша прво место (што е логично), а не за на крај.

п.с Фрос, зошто Швајни го замрази така наеднаш?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Сме запнале да купуваме од Евертон, сме биле наводно заинтересирани и за Леијтон Бејнс. Не се толку сјајни во првенството, но добри играчи се и двајцата. Едниот холанѓанец :icon_bigg

http://www.goal.com/en/news/15/germany/2010/10/13/2163990/bayern-munich-linked-with-everton-defender-leighton-baines

http://www.goal.com/en/news/9/england/2010/10/13/2164144/everton-defender-john-heitinga-reveals-bayern-munich
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Диви новинарски шпекулации. Единствено што зборува „за“ овие трансфери е фактот што би можел да игра кој било од нив двајца и во Европа во вториот дел од сезоната.

За Англичанецот не знам го немам гледано а Хајтинга секако е подобрување во одност на вБајтен но дефинитивно не е светска класа.

вБомел официјално повреден, исто и Клосе а веројатно и Олиќ. За првиве двајца мислам дека, со оглед на тоа дека инаку вГаал никогаш немаше да ги стави Тимо и Гомез во игра колку и мувла да играат, може позитивно да се одразат на резултатот. Инаку тимот како што пишав на претходбната страна сам од себе се поставува за во Сабота...
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Зошто бе луѓе што ви стана вака наеднаш за Швајни? Нешто да не изјавил, да немам прочитано?
Не знам како одеднаш од херој почнавте да го бркате од тимот.
А колку за информација, тој е еден од ретките во оваа мизерија што се труди да направи нешто, другите ни со прст не мрднуваат, и тој е еден од најзаслужните (пак ќе нагласам и РЕТКИТЕ) за успехот во ЛШ досега, и за тие неколку бодови што ги имаме во Бундес.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Сакам Швајнштајгер да си замине од Баерн.Порано многу го сакав а сега не можам да го поднесам! Уфффффф :nerv:
Ти девојче не знаеш што сакаш :pos2:

--- надополнето ---

Ни ти младо момче......

--- надополнето ---

Ама ако не го сакате дајте ни го нас!!!!!!!!!!
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ги заебал дилерот изглеа па трипаат сеа,нека си отиде Швајнштајгер па тек тогаш да ве видам како ке плачете(без навреда,али женските фанови никад не знаеле што сакаат!)
 
P

PoisonLady

Гостин
Ти девојче не знаеш што сакаш :pos2:

--- надополнето ---



Ни ти младо момче......

--- надополнето ---

Ама ако не го сакате дајте ни го нас!!!!!!!!!!
Јас СЕКОГАШ знам што сакам а што НЕ сакам (во случајов тоа е Швајнштајгер)
Никола_пп не го дава!

--- надополнето ---

Ги заебал дилерот изглеа па трипаат сеа,нека си отиде Швајнштајгер па тек тогаш да ве видам како ке плачете(без навреда,али женските фанови никад не знаеле што сакаат!)
Не се секирај ти,јас знам дека Милан не го сакам!!! :bip:

--- надополнето ---

A zosto ne go sakas nasiot najdobar igrac ?? Pa toj ako si otide dali znaes deka na sekoj natprevar ke primime po 3 gola kako minimala ako ne e toj vo sredina da pokriva neznam sto bi ni se izdesilo .
Затоа што многу почна да се занесува во последно време а и сезонава е под моите (големи)очекувања. Има и други причини но овој пат нема да ги спомнам.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Ги заебал дилерот изглеа па трипаат сеа,нека си отиде Швајнштајгер па тек тогаш да ве видам како ке плачете(без навреда,али женските фанови никад не знаеле што сакаат!)
Со погрешна девојка се закачаш :pos2:

--- надополнето ---

Јас СЕКОГАШ знам што сакам а што НЕ сакам (во случајов тоа е Швајнштајгер)
Никола_пп не го дава!


--- надополнето ---


Не се секирај ти,јас знам дека Милан не го сакам!!! :bip:

--- надополнето ---


Затоа што многу почна да се занесува во последно време а и сезонава е под моите (големи)очекувања. Има и други причини но овој пат нема да ги спомнам.
Дај Боже Дај Боже!!!Никуч оти бе не го даваш???? Трампа 40 милиончиња + Поулсен??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom