Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
P

PoisonLady

Гостин
:) И тоа држи место.
А иначе, Соса и Брафхајд, па и Отл, не знам зошто воопшто ги задржаа во тим, па уште и да играат. Не ми е јасно.
Соса деновиве ќе си оди. Скоро се е договорено со Наполи.Отл изјави дека ќе се бори за место и не сака у никој случај да си оди а Брајфхрт многу му е по мерак на Ван Гал.
Иначе и јас сакам да си одат..дури и Отл пошто е дрво некалемено.
 
Н

'Никола'

Гостин
Соса деновиве ќе си оди. Скоро се е договорено со Наполи.Отл изјави дека ќе се бори за место и не сака у никој случај да си оди а Брајфхрт многу му е по мерак на Ван Гал.
За Соса нека тера слободно, ништо не покажа од големите очекувања. Отл не знам зошто си ја троши кариерата, ко можи да игра прва постава во некој помал тим. Тешко дека ќе заигра кај нас, па и прва постава уште. За Брафхајд, немам коментар. Ај од в година секако си оди вГаал, па се надевам со Лоев друга песна ќе се пее.
 
M

Mario Gómez

Гостин
За Соса нека тера слободно, ништо не покажа од големите очекувања. Отл не знам зошто си ја троши кариерата, ко можи да игра прва постава во некој помал тим. Тешко дека ќе заигра кај нас, па и прва постава уште. За Брафхајд, немам коментар. Ај од в година секако си оди вГаал, па се надевам со Лоев друга песна ќе се пее.
jogi!.jpg

2-годишен договор има Јоги со ДФБ, а Гал веруем дека ќе останит и вгодина.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
93
Поени од реакции
5
@ poisonlady

Незнам зошто еднаш не признаеш дека Демикелис е играчот кој што прави највеќе грешки во Баерн. Знам дека ти е омилен играч но биди реална, немој толку да го браниш, и да им бараш грешки на Бадштубер и Контенто за да ги критикуваш, Прашај кој било фан на Баерн какво мислење има за Демикелис па ќе се увериш. Се слагам со Никола дека Бадштубер е млад и неискусен и му треба време да стекне искуство, но подобро него да го игра прва постава отколку Демикелис, кој има 100 пати повеќе искуство а прави катастрофални грешки како почетник.
И мене лани Гомез ми беше омилен играч и очекував да ги оправда парите што беа дадени за него, но видов дека не го бива, и нема зошто со сила да го бранам како што го браниш ти Демикелис, затоа биди малце пореална.
 
P

PoisonLady

Гостин
Ма веќе не знам што да очекувам и од Лев.До негде се надевам на подобри времиња...ако ништо друго не е самобендисан и инат ко Ван Гал.Кога јас би се прашувала,јас одма би го избркала Ван Гал ( он си знае зошто) :)
 
Н

'Никола'

Гостин
Боби[Мкд];3720439 напиша:
Прегледај го приврзокот 33756

2-годишен договор има Јоги со ДФБ, а Гал веруем дека ќе останит и вгодина.
Кај ја погоди баш оваа слика.:pos:
Епа тогаш друг ќе иди, пошто овај тврдоглавиов нашиов сакал да зема репрезентација за на Светско и 90% ќе си оди после оваа сезона. Барем така најавуваше.
 
P

PoisonLady

Гостин
@ poisonlady

Незнам зошто еднаш не признаеш дека Демикелис е играчот кој што прави највеќе грешки во Баерн. Знам дека ти е омилен играч но биди реална, немој толку да го браниш, и да им бараш грешки на Бадштубер и Контенто за да ги критикуваш, Прашај кој било фан на Баерн какво мислење има за Демикелис па ќе се увериш. Се слагам со Никола дека Бадштубер е млад и неискусен и му треба време да стекне искуство, но подобро него да го игра прва постава отколку Демикелис, кој има 100 пати повеќе искуство а прави катастрофални грешки како почетник.
И мене лани Гомез ми беше омилен играч и очекував да ги оправда парите што беа дадени за него, но видов дека не го бива, и нема зошто со сила да го бранам како што го браниш ти Демикелис, затоа биди малце пореална.
Види вака
За мене мислењата од фановите многу многу не се релевантни (се но не многу).Мене ми е најважно што Бакенбаер и Хенес па и Марадона кои се легенди,го сакаат и го ценат Демикелис и не го бркаат.Баш напротив.АКо толку он беше камен и правеше грешки ко ови двајца,одамно ќе му удреа клоца од Баерн.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
93
Поени од реакции
5
Во ред, јас ти викам ти да бидеш пореална зошто и ти си ги видела со твои очи грешките што ги има Демикелис направено, а не да ми кажуваш зошто не го бркале од Баерн. И јас со истото можам да го бранам Брафхајд и да тврдам дека е добар лев бек само затоа што беше дел од Холандската репрезентација на последново светско првенство, и нормлано дека Баерн сеуште го немаат избркано.
 
P

PoisonLady

Гостин
Во ред, јас ти викам ти да бидеш пореална зошто и ти си ги видела со твои очи грешките што ги има Демикелис направено, а не да ми кажуваш зошто не го бркале од Баерн. И јас со истото можам да го бранам Брафхајд и да тврдам дека е добар лев бек само затоа што беше дел од Холандската репрезентација на последново светско првенство, и нормлано дека Баерн сеуште го немаат избркано.
Ама затоа Брајфхарт никогаш не заигра за Баерн и отиде на позајмица за разлика од Мартин кој е првотимец.
Едноставно,јас не гледам на работите ко мнозинството од вас.Да,Мартин прави грешки но очигледно само тоа го гледате кај него.Затоа сум МНОГУ разочарана од сите вас (освен од 1-2).
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ама затоа Брајфхарт никогаш не заигра за Баерн и отиде на позајмица за разлика од Мартин кој е првотимец.
Едноставно,јас не гледам на работите ко мнозинството од вас.Да,Мартин прави грешки но очигледно само тоа го гледате кај него.Затоа сум МНОГУ разочарана од сите вас (освен од 1-2).
многу те сакаме и тебе и демихелис... :back:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
93
Поени од реакции
5
Нема зошто да бидеш разочарана од фановите на Баерн. Само затоа што ја зборат вистината? Па Демикелис беше лани убедливо првиот играч со најголем број на киксови во Баерн. Сети се само на грешките против манчестер и Интер, овие две би ги издвоил бидејќи беа на многу важни натпревари направени. Едноставно не смееа да се случат. Јас ќе го критикувам секој играч на Баерн кој ќе го заслужи тоа. Немам ништо против Демикелис, а верувам дека и другите фанови го критикуваат поради грешките што ги прави, а не поради некоја друга причина. Јас само ти реплицирав затоа што ги критикуваше Бадштубер и Контенто, само затоашто му се конкуренти на Демикелис во одбраната, а Демикелис одсекогаш си го бранела, дури и кога правел почетнички грешки.
 
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
епа еве мене ако ме прашувате демикелис е Лимитиран играјач кој дал се за Фудбалот..
не можеш демикелис да го спредуваш со лусио, тери, фердинанд , видич
тие се играјачи кои природно физички се јаки и на кои господ и им дал визија за
читање на играта..демикелис е прав просечен дефанзивец без навреда тој се труди но во моите
очи тој ке биде тоа./и ако се прашувате зошто беше првотимец..
па затоа што Гал немаше подобра опција..кога и да се прашате зошто овој игра (а вие можете да приметите
дека не е на ниво на другите)тоа е одговорот:smir:
 
Н

'Никола'

Гостин
и ако се прашувате зошто беше првотимец..
па затоа што Гал немаше подобра опција..кога и да се прашате зошто овој игра (а вие можете да приметите
дека не е на ниво на другите)тоа е одговорот:smir:
Како бе немаше подобра опција, го имаше Лусио. Тој го продаде. Али нема зошто да се навраќаме на минатото.
Изгледа на никој не ви текнува кој играч беше Демикелис пред 3-4 години и уназад, му немаше рамен назад во Германија.
Но сега факт е дека не е тој истиот од тогаш, опадната му е формата, дали поради повреди или други фактори, не е важно.
Ај ќе видиме сезонава што ќе биде, како вГаал ќе ја реши одбраната.
 
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
ne мислев само на него за секој играјач одговорот е тоа :)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Пак ли за Демихелис почнавте:nesvest:
Демихелис беше солиден до пред некоја сезона,прошлава и од Турново ќе го избркаа,ама...

До сега немам сретнато човек ко ќе праиме муабет за Баерн а да не ми го спомне Демихелис како поим за киксер:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom