Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
P

PoisonLady

Гостин
Со самото тоа кога станува човек навивач на Баерн, му даваат да пополни 390 формулари со кои го ослободува клубот од тужби поради скратен живот, расипано здравје, срцеви удари, инфаркти и сл. Сите сме го поминале тоа, така да нема зошто да се заламе сеа.:pos2:
Значи ако во 2001 помисливме дека тоа е врвот што може да се достигне со неизвесности до крај, овие решија да ни покажат дека имало и бетер. Не сакам да знам до година што ни спремаат.:uvo:
Јас ќе кажам, само сконцентрирано до крај, и титулите сами ќе си дојдат. Додуша нема да си дојдат, по две ќе треба до Берлин да тркнеме, а за едната до Мадрид.:baeh:
Ќе ги тужам па што сака нека биде.Нема натпревар сезонава во кој не губам куп нервни клетки...
А за титулине...веќе не знам што да речам особено поради утакмиците со Хановер и Лион (кога газевме) и вчера коа ко желки беа сите играчи...Веќе не знам што да отчекувам пошто тимов ни е урнебес:pipi:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Ќе ги тужам па што сака нека биде.Нема натпревар сезонава во кој не губам куп нервни клетки...
А за титулине...веќе не знам што да речам особено поради утакмиците со Хановер и Лион (кога газевме) и вчера коа ко желки беа сите играчи...Веќе не знам што да отчекувам пошто тимов ни е урнебес:pipi:
Баерн 7-0 Хановер :helou:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Бусака ни судеше со Јувентус нагости кога ги демолиравме.:back:

Инаку Нерлингер и Ван Гал се позитивни околу враќањето на нашите двајца штопери, а и само еден да се врати ќе биде добро, најважно е дека одиме со авион во Лион и атмосферата е позитивна, тие имаат огромни проблеми со одбраната.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.539
Поени од реакции
11.398
po se mi izgleda deka ke umrite od srcev udar site do eden.....sam ke treba da si pisuvam od godina ovde :pos2::pos2:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Можит ми се скрати животот со Фиорентина и Манчестер.

Али Ил Капитано Бомел кога:pehar: у Мадрид, и два пути и Берлин ќе ми се продолжи животот пола век.:vozbud::vozbud:
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Na mesto na ribery ovoj mora da se zeme





 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
sto mu e fintata na taj van gal , so takva klupa moze da odmori bilo koj igrac od prv tim , a NAJ ME NERVIRA GOMEZ KOA GO VIDAM NA KLUPA A MULLER NA TEREN I BADSTRUBER LEV BEK :tapp: :tapp: :tapp:





ova lici na 2001
 
Н

'Никола'

Гостин
sto mu e fintata na taj van gal , so takva klupa moze da odmori bilo koj igrac od prv tim , a NAJ ME NERVIRA GOMEZ KOA GO VIDAM NA KLUPA A MULLER NA TEREN I BADSTRUBER LEV BEK :tapp: :tapp: :tapp:





ova lici na 2001
Тоа само Вангаловски го знае. Има некои потези што ги прави кои в крај ме нервираат, но воглавно како што изјави Румениге, вГаал е вистинскиот човек, во вистинскиот клуб, во вистинско време. Го делам и јас тоа мислење.
А ова дека наликува на 2001, дефинитивно е така. Се надевам и на исходот од 2001.:pipi:
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
sto mu e fintata na taj van gal , so takva klupa moze da odmori bilo koj igrac od prv tim , a NAJ ME NERVIRA GOMEZ KOA GO VIDAM NA KLUPA A MULLER NA TEREN I BADSTRUBER LEV BEK :tapp: :tapp: :tapp:





ova lici na 2001

Cekam uste za da vidam nekoj na klupata na bayern kako sto bese Otmar i seuste go nema mozebi Van Gaal ke mi go smeni mislenjeto :) :) :) i za dogodina bez podobruvanje vo odbranata i vo slucaj da si odi Riberry,a da ne zememe igrac od rankot na marko marin nisto nema da napravime tuku ke se nerviram i ke gledam idioti kako stutgard i wolfsburg kako osvojuvaat sampionska titula :):):)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ќе може некој да го стави распоредот на последните два дуела на Баерн и на Шалке... :helou:
 
Н

'Никола'

Гостин
Cekam uste za da vidam nekoj na klupata na bayern kako sto bese Otmar i seuste go nema mozebi Van Gaal ke mi go smeni mislenjeto :) :) :) i za dogodina bez podobruvanje vo odbranata i vo slucaj da si odi Riberry,a da ne zememe igrac od rankot na marko marin nisto nema da napravime tuku ke se nerviram i ke gledam idioti kako stutgard i wolfsburg kako osvojuvaat sampionska titula :):):)
Па со самото тоа дека извадија официјално листа на посакувани фудбалери за в година (мислам 17 дека броеше листата), верувај, повторно ќе се троши летово.:wink:

Ќе може некој да го стави распоредот на последните два дуела на Баерн и на Шалке... :helou:
01.05.2010 15.30 Bayern Munich v VfL Bochum
08.05.2010 15.30
Hertha BSC Berlin v Bayern Munich

01.05.10 15:30 FC Schalke 04 : Werder Bremen
08.05.10 15:30 1. FSV Mainz 05 : FC Schalke 04
Бујрум.:wink:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Фала многу, а бидејќи имаат ист број на бодови, и прилично лесен распоред до крај (мислам дека и Баерн и Шалке ќе ги добијат двата натпревари), Шампион е екипата со подобра гол-разлика или подобар меѓусебен дуел???

П.С. Се распрашувам онака чисто информативно, немојте да мислите дека ќе го имитирам Торпедо :icon_lol:
 
Н

'Никола'

Гостин
Фала многу, а бидејќи имаат ист број на бодови, и прилично лесен распоред до крај (мислам дека и Баерн и Шалке ќе ги добијат двата натпревари), Шампион е екипата со подобра гол-разлика или подобар меѓусебен дуел???

П.С. Се распрашувам онака чисто информативно, немојте да мислите дека ќе го имитирам Торпедо :icon_lol:
Хехе:wink:. Во Германија решава гол разликата, а ако случајно се погоди да имаат и иста гол разлика, тогаш мислам е меѓусебниот дуел (првата 1:1, а втората 1:2 во корист на Баерн). Но Баерн имаат доста подобра гол разлика од Шалке, така да ако останат до крај со исто бодови се знае кој е шампионот.А за распоредот, од Баерн е релативно полесен, сепак Шалке играат со Вердер кои се доста незгодна екипа и грчевито се борат за излез во Европа, исто и му готуваат на Мајнц кои се многу непредвидливи на домашен терен. Ретко кој си заминал со трите бода од таму. Од друга страна Баерн игра во ЛШ, што до некаде ја отежнува работата, така да, неизвесно ќе биде до крај. Ти препорачувам да појдеш во темата за Бундеслига на форумов, и да го изгледаш клипчето кое го има постирано Bavarec за крајот во сезоната 2001. Крв запира.:wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom